Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MZ ETZ 150 hamulec przedni tarczowy jak założyć?

20 Lip 2011 20:50 3417 5
  • Poziom 12  
    Witam.
    Mam straszny problem z przednim hamulcem w mojej MZ.
    Otóż coś hamowało mi przednie koło, więc pomyślałem, że temu zaradzę, więc kręcąc kołem odsłuchałem co obciera i wyszło, że to klocki trą o tarczę.
    Pomyślałem, że rozbiorę i przedmucham sprężarką i będzie dobrze.
    Na początku odkręciłem te dwie śruby (17), które trzymają cały zacisk.
    Po ściągnięciu zacisku wyjąłem taki plastik z góry i potem takie dwa bolce co trzymają klocki.
    Po przedmuchaniu wszystkiego, złożyłem tak jak było i gdy chciałem założyć z powrotem cały zacisk, to napotkałem na duży problem.
    Otóż nie mogę założyć tego zacisku na tarczę dlatego, że klocki są za ciasno i za nic nie idzie tego włożyć. Może trzeba to jakoś cofnąć żeby weszło.
    Dodam jeszcze, że jak miałem wszystko rozebrane to wcisnąłem hamulec (przypadkiem) i może dlatego teraz nie chce wejść.
    Koledzy proszę pomóżcie jak to naprawić.
    Moja tarcza ma 5mm grubości a klocki po ponad 8mm.
    Liczę na waszą pomoc.
  • Poziom 42  
    Nie wiem,czy znowu to skasują,ale w hamulcach samochodowych,cofa się tłoczek za pomocą jakiejś dźwigni,dużego wkrętaka itp,. Gdyby jednak nie chciał wracać,to możliwe,że tłoczek uległ uszkodzeniu, zatarciu.Wtedy pozostaje rozbiórka,wymiana uszczelek,a nawet i tłoczka.
  • Poziom 12  
    A wie ktoś może jak cofnąć ten tłoczek w MZ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Normalnie - rozepchać je. Wcisnąć za pomocą dźwigni do położenia wyjściowego i wtedy zakładać. Chyba, że są zapieczone i stoją.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pewnie że zapieczone jeżeli tarło, a przedmuchanie pomoże jak umarłemu kadzidło.