Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak usunąć echo w słuchawkach przy mówieniu do mikrofonu?

20 Lip 2011 21:36 23728 5
  • Poziom 8  
    witam
    mam następujący problem.. gdy mówię coś przez mikrofon to chwilę potem zostaje to powtorzone i słychać to samo w słuchawkach wiecie moze jak to naprawić??
  • Poziom 23  
    Wejdź w ustawienia karty dźwiękowej i poszukaj ustawień dotyczących wejścia mikrofonu.
  • Poziom 23  
    Na głośniczku obok zegarka kliknij lewym myszki dwa razy szybko. Otworzy się okienko i u góry wybierz z listy Urządzenia wejściowe. Wtedy na dole zaznacz ptaszkami takie coś jak mono, stereo mikrofon, a najlepiej wszystko. Kliknij ok. Teraz otworzyło się okno w którym masz sporo suwaków. Ptaszka masz pewnie przy stereo, zmień na mikrofon i podgłoś mikro na max tym suwakiem. Powinno działać.
  • Poziom 8  
    nie działa ;/ zapomniałem dodać że mam system operacyjny windows xp proffesional na jednym komputerze a na drugim xp home oraz na obydwu komputerach mam kartę dźwiękową Realtek.... mam słuchawki wraz z mikrofonem na obydwu kompach i można ze sobą normalnie rozmawiać tylko że jak już pisałem wcześniej na jednym z komputerów jest powtarzane to co sie powiedziało przed chwilą

@Lukasixhtm jak nacisnę kliknę na tą ikonkę głośniczka to nie ma nigdzie zakładki urządzenia wejściowe ani nic w tym stylu oto screen... warto jeszcze dodać że gdy włączam opcje "usuwanie akustycznego echa"(to moze to) na tym niepoprawnie działającym komputerze to wtedy co prawda nie ma tego echa ale również nic sie nie słyszy na drugim kompie w słuchawkach please HELP ME!!!!

[URL=http://imageshack.us

Zmień sposób wklejenia grafiki: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043840.html
    [jankolo]
  • Poziom 23  
    Chodziło mi właśnie o to okienko co masz po prawej na screenie. To się u Ciebie nazywa głośność główna. U góry klik na opcje -> Właściwości i w oknie które się otworzy pierwsza od góry powinna być do zaznaczenia "odtwarzanie" i ''nagrywanie'' to zaznacz nagrywanie. Zmieni się na dole okienko w którym zaznacz wszystko ptaszkami i kliknij OK. Wtedy się otworzą suwaki. I wtedy wybierz mikrofon bo pewnie masz stereo zaznaczone. Spróbuj jeszcze pod suwakiem od głośności mikrofonu zaznaczyć ptaszka przy wycisz. U mnie na wyciszonym działa mikrofon :)
  • Poziom 30  
    Okienko po prawej - opcje-właściwości - na samym dole zaznacz okienko mikrofon aby pojawiło sie na tym panelu. Pod suwakiem głosności mikrofonu zaznacz okienko - wycisz.