Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka elektryczna wywala różnicówke

stefan267 20 Lip 2011 21:41 2171 2
  • #1 20 Lip 2011 21:41
    stefan267
    Poziom 11  

Witam,znajoma posiada małą knajpkę a w niej nieszczęsną kuchnie elektryczną. Kuchenka ta od samego początku sprawia problemy najpierw pęk jeden z palników i wywalało korki, ale nie o tym mowa, więc przechodzę już do rzeczy. Po wymianie palnika działa około 1 miesiąc i teraz po włączeniu jednego z palników, a dokładniej lewego dolnego i pracy na nim około 10 minut wywala różnicówke. Objawy te zachodzą tylko wtedy gdy jest włączony owy palnik. Kuchnia jest 3 fazowa, nie posiada żadnych oznaczeń na sobie ani nie ma do niej żadnych papierów więc nie jestem w stanie podać producenta ani modelu. Wyłącznik różnicowoprądowy 40A/30mA działa na przycisk test więc wydaje się sprawny. Moje odczucia skłaniają mnie do tego aby wnioskować że może być to wina prądu upływowego, który wrasta w skutek wzrostu temperatury palnika i wywala różnicówke przedostając się na obudowę, lecz w elektryce dopiero raczkuje i dlatego chciałem sie zapytać Was doświadczonych użytkowników/elektryków/serwisantów co myślicie o tej usterce.

Pozdrawiam :)

0 2
  • Pomocny post
    #2 20 Lip 2011 21:54
    Dacomos
    Poziom 33  

Niestety masz racje
    jest przebicie na tej grzałce :-(
    Jedyne co mozesz zrobić poza wymiana to sprawdzic czy gdzies nie sa przetarte przewody .

0
  • #3 21 Lip 2011 11:41
    stefan267
    Poziom 11  

Dzięki wielkie za odpowiedź. A czy ktoś się orientuje gdzie dostane taka grzałkę w Krakowie? I czy da się ja w jakiś sposób rozebrać? Grzałki wyglądają identycznie jak na tej kuchence ze zdjęcia.

Kuchenka elektryczna wywala różnicówke

0