Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DSX 6010 i oryginalny standardowy soft

20 Jul 2011 23:33 3393 9
  • Level 19  
    Wiem, że tamat oklepany, ale przez mnogość wypowiedzi nie mogę wyłapać tych cennych. Gdy były czasy tego tunera, zabawa z softem mnie nie interesowała. Dziś również mnie nie interesuje. Niestety jestem zmuszony podnieść ten tuner.

Sytuacja wygląda następująco. Kiedyś ten tuner działał. Pod oryginalną kartą. Niestety został odstawiony do kartonu na dwa może 3 lata do dnia dzisiejszego. Gdy wcisnąłem oryginalną kartę na tunerze ukazały się tylko kanały FTA. Tak więc poprosiłem kolegę aby mi zaktualizował oprogramowanie (podejrzewałem, że jest stare). Kolega tak mi zaktualizował, że tuner już nic nie wyświetla tylko E577 ukazuje się na wyświetlaczu. Z tego co wyczytałem to po wciśnieciu strzałek "<>" na starcie wyświetla mi napis: 04:04 co oznacza że flash jest 2M.

Proszę pomóc lub wskazać gdzie znajdę dobry opis, program i soft, którym naprawie ten tuner tak aby znów działał pod oryginalną kartą. Chcę, aby to był oryginalny soft, tzn. żadnych bajerów nie potrzebuje.

Dziękuję
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 13  
    Witam, ściągnij sobie ostatnią wersję multiloadera i tam powinna być w zakładce opcja wgrania oryginalnego sofciku C+.
    Program Multiloader kiedyś ściągał go sobie sam i instalował w tunerku. Będziesz oczywiście potrzebował kabelek RS taki jak przedłużacz myszy starego typu.
    Powodzenia
    PS. Jak by co , to przez weekend postaram się odkopać program i foft
  • User removed account  
  • Level 19  
    Wgrałem 7.0.4 jak również 6.45 i choć tuner wstał, to jednak kodowanych programów cyfry nie ma. Czytałem, że 5.02 lub 5.20 to oryginalny, lecz nigdzie go znaleść nie mogę. Jeśli ktoś z kolegów jest w posiadaniu takiego proszę na prv podesłać.

kolego silver-bb: a napisz która wersja multiloadera posiada funkcje zaciągnięcia oryginalnego softa, bo ja miałem jakąś wersje która nie do końca z aktualizacja z internetu sobie radziła

Dziękuje
  • User removed account  
  • Level 13  
    Witam, przepraszam że tak późno. Wersja DSXloader'a to chyba wszystkie powyżej wersji 8 a sofcik oryginalny C+ to 5.02 . Trzeba sprawdzić która wersja loaderka będzie bez żadnych problemów ładowała sobie oprogramowanie automatycznie z servera. Można oczywiście zastosować jakiś starszy loader ale wtedy trzeba osobno ściągnąć sobie soft np 5.02 z cyferki. Sprawdzałem też inne softy pod tą platformę , wersje emu oraz pod TNK. Polecam oryginalny w wersji 5.02 .
    Pozdrawiam

Dodano po 23 [minuty]:

Znalazłem soft 0502 na Phila 6010 wersja 2mb , jakbyś go dalej potrzebował to zostaw adres mailowy na który go przesłać ( bo jak podam link to może wyschnąć kolejne źródełko ;p )
  • Level 39  
    silver-bb wrote:
    ... zostaw adres mailowy na który go przesłać ( bo jak podam link to może wyschnąć kolejne źródełko ;p )

Pod postem jest taki przycisk DSX 6010 i oryginalny standardowy soft dzięki niemu można wysłać maila do autora postu :D
  • Level 13  
    Hehe, faktycznie, dzięki za podpowiedź Hucul ;) .
    W takim razie marcinus128 jakbyś potrzebował jeszcze tego sofciku to daj znać.
  • Level 19  
    Problem rozwiązany.
    Po wgraniu oryginalnego softu 5.0.2 bodajrze jak dobrze pamiętam.
    Na pewno 5.x.x pobranego z działu download. Pakiet cyfry zaczął działać.

Dziękuje za pomoc.
    Pozdrawiam