Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ponownie zainstalowany Windows - czy jest szansa na odzyskanie danych?

marioz86 21 Lip 2011 00:55 1467 2
  • #1 21 Lip 2011 00:55
    marioz86
    Poziom 8  

Witam.
    Dostałem komputer z prośbą o pomoc przy odzyskaniu danych. Niestety dysk został sformatowany, podzielony na 2 partycje oraz został na nim zainstalowany ponownie system windows 7.

Czy jest szansa na odzyskania chociażby części zdjęć i filmów z kamery z pierwotnej partycji systemowej? (jakiś pseudo informatyk nie pomyślał i kurcze zainstalował bez wahania nowy system oraz podzielił dysk jeszcze dodatkowo na dwie partycje;/)

Jakim programem spróbować poszukać danych? W jaki sposób? W Easy Recovery Pro moge przeszukiwać poszczegolne partycje - a ja chcę - przejrzeć cały dysk a konkretnie poprzednią dużą partycję.
    Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
    Mariusz

0 2
  • #2 21 Lip 2011 02:49
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Witaj,
    Ściągnij pakiet "Testdisk" - zawiera on narzędzie photorec. Możesz przeskanować nim dysk w poszukiwaniu zdjęć, te które nie zostały nadpisane instalacją Windowsa może uda się odzyskać. Ma on również opcję, o którą pytasz (skanowania całości dysku, a nie partycji).

Oczywiście oryginalne nazwy plików i przydział do folderów się straci, ale lepsze to niż nic.

Program oczywiście nagrywaj na jakimkolwiek innym dysku (bądź pendrive, nie wymaga instalacji). Odzyskuj dane na inny dysk niż źródłowy (to powinno być oczywiste, ale nigdy nie zaszkodzi przypomnieć).

0