Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon Unifon TK6 i błędne podłączenie.

21 Lip 2011 13:54 4780 11
  • Poziom 2  
    Witam.
    Po przeczytaniu postów wczoraj podłączyłem TK6 do instalacji 5-żyłowej. Niby wszystko działa, ale mam 2 problemy.
    Po pierwsze w czasie rozmowy słychać dziwne piski, a po drugie po odwieszeniu słuchawki słychać, co prawda ciszej, głosy z ulicy.
    Stary domofon był firmy Cyfral, niestety nie znam typu.
    Będę ogromnie wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny dla użytkowników
    Coś źle podłączyłeś. Po odwieszeniu unifonu wkładka słuchawkowa zostaje odłączona od obwodu rozmównego.
    Jej rola się zmienia, bo staje się dzwonkiem. Gdy ktoś naciśnie przycisk wywołania, to załączy melodię na tą słuchawkę.
    Te piski, o których piszesz, świadczą m.in. o złym podłączeniu. Prawdopodobnie źle podłączyłeś przewód masowy.
  • Poziom 2  
    Będę kombinował dalej. Dziwi mnie tylko to, że po odwieszeniu słuchawki słyszę ulicę, a dzwonek również działa.
  • Poziom 27  
    wabert napisał:
    Będę kombinował dalej. Dziwi mnie tylko to, że po odwieszeniu słuchawki słyszę ulicę, a dzwonek również działa.

Takie objawy świadczą ewidentnie o błędnym podłączeniu.
    wabert napisał:
    Dziwi mnie tylko to, że po odwieszeniu słuchawki słyszę ulicę, a dzwonek również działa.

Nie może tak być. Gdybyś z miał schemat unifonu, to byś od razu zrozumiał. Polegaj na naszym zdaniu. Masz źle zlokalizowany przewód masowy.
  • Poziom 1  
    Mam podobny problem z podłączeniem tego unifonu, jedyny problem polega na tym że osoba dzwoniąca na domofon nie słyszy osoby odbierającej w mieszkaniu. Poza tym wszystko OK.
    Przewód plusowy na którym jest największe napięcie ma być podłączony do zacisku mikrofonowego. Minus ma być na zacisk masy. Czasem jak ktoś zamieni masę i słuchawkę ze sobą, to też jest podobny efekt.
  • Poziom 2  
    Moj problem z podłączeniem tego domofonu jest taki ze nie mogę załączyć słuchawki i mikrofonu. Stary domofon

Podłączone było 5 przewodów patrząc od napisu EW
    1 szary (słuchawka lub mikrofon)
    2 Niebieski (słuchawka lub mikrofon)
    3 Biały + mostek na 7 (wywołanie+na żarówkę)
    4/5 Brazowy (masa)
    6 Zielony (zamek)
    W nawiasie znajdują sie oznaczenia które według mnie przedstawia taki układ prosił bym o weryfikacje.
    Podłączałem domofon Vakta Tk6 metoda prób i błędów poszukałem 2 przewodów załączających zamek i jeden z nich podłączyłem do masy i sprawdzając poklei przewody na wywołaniu. Zostały mi dwa miejsca i dwa przewodu ale niestety nie ma żadnego odzewu w słuchawce niezależnie od połączenia. Czyżbym źle wybrał masę hm??
  • Specjalista Domofony
    Masa jest OK. Dotychczasowe podłączenia są też OK. Szary powinien iść do 3 (słuchawka) a niebieski do 4 (mikrofon). Czy stary unifon działał?

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl
  • Poziom 2  
    W starym działała słuchawka ale miał problem z otwieraniem zamka
  • Poziom 15  
    A dołączę się do tematu...panowie jak zlokalizować żyłe wywołania w instalacji..?
    Mam sluchawke i mikrofon...nie wiem czy dobrze mase zlokalizowałem ale te rzeczy działają, zamek też-z tym że na dole nie slychac wybierania mieszkania i w domu tez nic nie slychac ze ktos dzwoni.
    Instalacja ma 5 żył
    Na żyle wywołania nie ma nic. Jest ona na przerwie. Dopiero gdy ktoś naciśnie na dole przycisk, to pojawia się na niej sygnał akustyczny, który przez słuchawkę zamyka się do masy.
    Poniższy schemat zawiera tylko to co istotne dla dzwonienia. Jak widać to bardzo prosty obwód.