Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie lan do TV Sony Bravia

rafal24s 21 Lip 2011 17:12 7409 5
  • #1 21 Lip 2011 17:12
    rafal24s
    Poziom 12  

Witam mam problem kupiłem TV Sony BRAVIA KDL-32ex520 i chciałbym podłączyć go do laptopa za pośrednictwem kabla sieciowego udostępniać internet z laptopa na TV .Internet mam z Iplusa.proszę o pomoc w konfiguracji

0 5
  • #2 22 Lip 2011 10:26
    D.C
    Poziom 14  

Chyba najprościej będzie podłączyć bravie z laptopem przy użyciu gniazda HDMI. A jeśli laptop go nie ma to wtedy można użyć gniazda VGA lub DVI.

0
  • #4 15 Sty 2012 19:48
    mixer2000
    Poziom 7  

Wita, odkopuję :D

Mam podobny problem, komp stacjonarny, net z tepsy, przez modemik pod usb na kompa. Kupiłem kabel LAN z crossem, wpiąłem do karty sieciowej i do tv, udostępniam połaćzenie w kompie, bawie sie w tv wpisuje też ip i wwszystkie numery, nic nie działa. ;/ jak powinienem to zrobić? ;>

0
  • #5 01 Mar 2012 00:21
    gifek
    Poziom 1  

schemat jest prosty:
    zakładając, że masz laptopa z internetem po WIFI (nawiązujesz połączenie z siecią). Ważnym elementem jest zróżnicowanie adresacji dlatego dla wifi ustawiasz (np DHCP)na adresację 192.168.0.X/24. Udostępniasz połączenie.
    Kolejnym założeniem jest podłączenie TV do laptopa przy pomocy kabla LAN (dzisiejszy sprzęt nie wymaga crosa). W tym schemacie nie występuje pomiędzy TV a laptopem żadne urządzenie z serwerem DHCP, dlatego też ustawiamy w laptopie adres IP statyczny (w omawianym przypadku możemy zastosować adresację np 192.168.1.X/24). Przechodzimy do konfiguracji TV. Przechodzimy do ustawień sieci, ustawiamy statyczny adress IP z sieci 192.168.1.Y/24 podając jako brame adres ip karty lan laptopa. DNS'y albo ustawiasz sobie statycznie (np. PrDNS8.8.8.8, SecDNS 8.8.4.4), albo ustawiasz adres routera.

i to wszystko :)

0
  • #6 15 Maj 2012 09:14
    rafal24s
    Poziom 12  

gifek napisał:
    schemat jest prosty:
    zakładając, że masz laptopa z internetem po WIFI (nawiązujesz połączenie z siecią). Ważnym elementem jest zróżnicowanie adresacji dlatego dla wifi ustawiasz (np DHCP)na adresację 192.168.0.X/24. Udostępniasz połączenie.
    Kolejnym założeniem jest podłączenie TV do laptopa przy pomocy kabla LAN (dzisiejszy sprzęt nie wymaga crosa). W tym schemacie nie występuje pomiędzy TV a laptopem żadne urządzenie z serwerem DHCP, dlatego też ustawiamy w laptopie adres IP statyczny (w omawianym przypadku możemy zastosować adresację np 192.168.1.X/24). Przechodzimy do konfiguracji TV. Przechodzimy do ustawień sieci, ustawiamy statyczny adress IP z sieci 192.168.1.Y/24 podając jako brame adres ip karty lan laptopa. DNS'y albo ustawiasz sobie statycznie (np. PrDNS8.8.8.8, SecDNS 8.8.4.4), albo ustawiasz adres routera.

i to wszystko :)

Niestety takie ustawienia nie działają u mnie.Ale trochę pokombinowałem i działa.
    Dziękuje wszystkim za pomoc

Do moderatora:
    Chciałbym zamknąć ten temat.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo