Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Fabryka prądu
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Produkcja wody alkalicznej jonizatorem domowej roboty.

Zlyczlowiek 29 Lis 2012 21:12 185617 274
 • #241
  _jta_
  Specjalista elektronik
  Zanieczyszczenia niejonowe częściej działają w kierunku stabilizowania ORP (i zwykle
  zmieniają ORP), natomiast jonowe w kierunku stabilizowania pH (i zwykle zmieniają pH).
  Rozumiem, że zwykle było ORP -150 do -200 mV (bo jakby było -150 do +200, to obecny
  zakres by ciebie nie dziwił), a teraz jest ORP -15 do -80 mV, czyli się przesunęło?
  Wzrost zakresu wahań (o ile rzeczywiście wystąpił, bo może jest w zakresie błędu
  pomiaru) może być spowodowany: wahaniami stężenia zanieczyszczeń; wzajemną
  neutralizacją różnych zanieczyszczeń, z których część była już wcześniej.
 • Fabryka prądu
 • #242
  JacekWro
  Poziom 15  
  manfred111 napisał:
  Witam, Czy ktos moze mi poradzic w kwestii jonizacji wody, jonizator PTV, ok 7min i osiagam ORP-200mv / PH10, a ostatnio nagle zanizyla mi sie wartosc ORP, a ph pozostalo takie samo, albo moze minimalnie wieksze niz zwykle.
  Czy z technicznego punktu widzenia jest to mozliwe? bo zwykle te dwie wartosci wzrastaly lub spadaly w miare proporcjonalnie?


  Witam. Baaaaardzo dawno tu nie zaglądałem. Manfred111 tak właśnie jest, kiedy wypowiadają się ci, którzy nie mają praktycznego pojęcia na temat tego, w czym zabierają głos (nie piszę o Tobie). Dlatego przestałem tu się udzielać. Czcza dyskusja z ignorantami. Ale to jest moje zdanie, nie narzucam nikomu ani nie chcę obrazić.

  Jeśli chodzi o Twój miernik redox, to sprawa jest prosta. Szkoda że nie zajrzałem tu wcześniej. Woda nie jest przyczyną zmiany stanu rzeczy, tylko elektroda uległa polaryzacji. Fajnie by było gdybyś opisał twój miernik: czy jest to długa wystająca elektroda, czy może jest to plastykowy korpus z elektrodami ukrytymi pod obudową, może jakaś fotka?? Czy utrzymujesz go cały czas w stanie mokrym - TO BEZWZGLĘDNIE WSKAZANE - jeśli tak, to koniecznie w wodzie DESTYLOWANEJ, nawet nie z osmozy. Napisz coś na ten temat.

  W każdym razie, zrób tak:
  Przygotuj jakieś plastykowe naczynie, nalej wody Z KRANU, zanurz naprzeciw siebie dwie elektrody (mogą być druciki). Podłacz stałe napięcie takie, żeby gradient potencjału pośrodku naczynia nie przekroczył 2 do 5 Volt w punktach odległych o ok.1 cm pośrodku naczynia. Mówiąc prościej podłącz kilkanaście Volt.

  Kedy układ będzie podłączony, zanurz miernik pomiędzy elektrodami (porodku naczynia) i obróć elektrodę (miernik) o 180 stopni, kilka razy w jedną i drugą stronę na powrót przez 2-3 sek.
  Naczynie powinno być na tyle szerokie, aby miernik nie był za blisko elektrod, najlepiej, aby to był przynajmniej szeroki kubek jakieś 6-7 cm.
  Wcześniej przygotuj sobie wodę jonizowaną i zmierz jej ORP przed samym zabiegiem,a po wykonanym zabiegu zmierz tę samą wodę miernikiem.

  Wspomniany przez Ciebie problem z miernikami ORP występuje szybciej, jeśli po każdym pomiarze miernik nie jest przepłukiwany w wodzie DESTYLOWANEJ.
  Bowiem na elektrodach osadzają się jony metalu z wody.
  Napisz, czy przepłukiwałeś miernik po pomiarach. Chodzi o zanurzenie zaraz po pomiarze i wykonanie kilku ruchów "lewo prawo" w czystej wodzie - destylacie.

  Zanim się za to zabierzesz, a będziesz miał jakieś pytania, pytaj koniecznie o wszystko, żeby czegoś nie zepsuć. Chętnie odpowiem, jeśli będę umiał.
  Pozdrawiam i powodzenia.
 • Fabryka prądu
 • #243
  manfred111
  Poziom 10  
  Witam Cię JacekWro i dziekuję za opisany przez Ciebie sposób oczyszczenia elektrody mojego miernika ORP. Mam dwa mierniki, których elektrody tak wyglądają;

  Produkcja wody alkalicznej jonizatorem domowej roboty. Produkcja wody alkalicznej jonizatorem domowej roboty.
  Masz rację odnośnie pielęgnacji elektrod, nigdy nie przemywałem elektrod wodą destylowaną, a więc elektrody zanieczyściły się jonami metali tak jak mówisz. Na początek zrobilem doświadczenie i przemylem zwyklą wodą używając miękkiego pędzelka obie elektrody, (muszę zaopatrzyć się w wodę destylowaną i zrobie to jeszcze raz). Efekt byl natychmiastowy, moje mierniki zaczęły zachowywać się tak jak wcześniej i wreszcie pokazaly prawdziwy pomiar ORP. Zamierzam też zrobić tak jak opisaleś i dokladnie oczyścić elektrody. Dzięki za radę (:
 • #244
  manfred111
  Poziom 10  
  JacekWro- Mam zasilacz napięcia stałego, którego zamierzam użyć 15v, i naczynie plastikowe o średnicy 8cm, a więc odległość między elektrodami będzie mniej więcej taka sama(8cm). Myślę że odległość elektrod będzie odpowiednia. Czy przed przystąpieniem do tego zabiegu powinienem jeszcze coś sprawdzić lub zmierzyć?
 • #245
  JacekWro
  Poziom 15  
  Jeżeli twierdzisz, że wszystko wróciło do normy, to nie musisz tego przeprowadzać.
  Jednak to co napisałem wcześniej dotyczy wyłącznie miernika ORP, nie PH.
  Napięcie 15V jest dobre. Jeżeli przyjrzysz się miernikowi ORP, który ładnie pokazałeś na fotce o żółtym zabarwieniu, to na dole jest szklana elektroda odniesienia z drucikiem platynowym, a nad tą elektrodą, (na górze zdjęcia, w wydzielonej części profilu plastykowego) jest taka "wypustka", jak lekko wystający knot od świeczki. Właśnie ze względu na tę elektrodę pomiarową miernik powinien przechowywany być w czystej wodzie. W przeciwnym razie, jeśli ten "knocik" wysuszy się, to każdy pomiar powinien być poprzedzony kilkugodzinną aktywacją tego przewodnika do elektrody pomiarowej. Poza tym jeśli po pomiarach nie jest on zanurzany w czystej wodzie, to chłonie on wszelkie zanieczyszczenia, minerały z cieczy, którą jest nasiąknięty, która na nim pozostaje po pomiarze.
  Ja swój miernik trzymam zawsze w małym słoiczku, w którym jest 2-3 cm wody destylowanej, tak by końcówka miernika ORP była zawsze zanurzona.
  Jeśli chodzi o przepłukiwanie po pomiarze, to wystarczy po prostu włożyć miernik do tej wody. Takie "rozcieńczenie" zawiesin stałych wody bardzo wydłuża czas życia miernika.
  Co kilka, kilkanaście dni nalewam świeżej.
  Tak Ci odpisałem na szybko, bo dziś nie mam za bardzo czasu. Jeśli trzeba, to pytaj, ewentualnie odpiszę w następnych dniach.
  Pozdrawiam
 • #246
  pioterk78
  Poziom 1  
  hej, czy ktos jeszcze interesuje sie woda jonizowana? mianowicie mam pytanko odnosnie anody. chodzi mi jakie anody uzywacie i gdzie kupic najlepsza .pozdrawiam
 • #247
  male
  Poziom 10  
  Witam,
  na yt ''Woda - Wielka Tajemnica'' tam też jest pokazane naukowe podejście
 • #249
  michaelin
  Poziom 12  
  Witam,

  w tym miesiącu w sprzedaży pojawiło się nowe urządzenie do jonizacji wody(zmienia pH i ORP) ale odmiennie od pozostałych nie wymaga prądu.

  Czy ktoś z elektrody jest wstanie wyjaśnić co to za wkład że poprawia tak znacząco parametry wody.

  Jeśli faktycznie działa tak jak reklamują to mam małą rewolucję na rynku jonizatorów zlewozmywakowych.


  Pozdrawiam, Michał
 • #250
  KSRiB
  Poziom 1  
  Trzeba sobie wyjasnić o jaką tu wodę chodzi. Jeżeli faktycznie chce się mieć wodę dobrze przyswajalną przez organizm ludzki to wystarczy tzw. "zimny wrzątek". Jak taki "wrzątek" zrobić, to można znaleźć w książeczce autorstwa W.D. Zielepuchin - I.D. Zielepuchin: „Zagadka żywej wody” (wyd. PWRiL, Wa-wa 1986) gdzie badacze ci, wyjaśniąją swoje badania i podają jak uzyskać odgazowaną alkaliczną wodę.
  Sprawdziliśmy nie tylko na sobie.
 • #251
  GregusG1
  Poziom 9  
  Ciekawa sprawa, możecie podać coś więcej, bo mam male szanse na przeanalizowanie tej książki... najpierw na jej zdobycie.
 • #252
  GregusG1
  Poziom 9  
  Tą książkę jak raz mam, bardziej interesują mnie materiały techniczne a nie opowiadania, książka, która wspominasz, to tylko zwykły przegląd i narzędzie do przekonywania, że warto mieć jonizator. Mnie interesuje kwestia badań o których kolega wcześniej wspomniał, a reklama jest tandetna, jak już coś reklamujesz, to wystarczy tytuł książki + google..
 • #253
  saskia
  Poziom 38  
  _jta_ napisał:
  Zanieczyszczenia niejonowe częściej działają w kierunku stabilizowania ORP (i zwykle
  zmieniają ORP), natomiast jonowe w kierunku stabilizowania pH (i zwykle zmieniają pH).
  Rozumiem, że zwykle było ORP -150 do -200 mV (bo jakby było -150 do +200, to obecny
  zakres by ciebie nie dziwił), a teraz jest ORP -15 do -80 mV, czyli się przesunęło?
  Wzrost zakresu wahań (o ile rzeczywiście wystąpił, bo może jest w zakresie błędu
  pomiaru) może być spowodowany: wahaniami stężenia zanieczyszczeń; wzajemną
  neutralizacją różnych zanieczyszczeń, z których część była już wcześniej.


  Oczywiscie nie dotyczy to CO2 ktore zakwasza.
 • #254
  Skandynawia2711
  Poziom 2  
  poczytałam wątek od początku, bardzo interesujący, miejscami zabawny ^^

  chcę w domu zrobić sobie taki zestaw jak masz Ty JackuWro (chylę czoła przed Twoją wiedzą praktyczną).

  Obecnie jestem na etapie poszukiwania anody platynowej lub tytanowej platynowanej

  Podczas poszukiwań znalazłam to - link z ebaya/itm/Platinized-Titanium-Anode-mesh-039-thick-150-micro-inches-platinum-8-5-X-2-5-/131010644823
  i tutaj moje pytanie - Czy to się nadaje i jeśli tak, to jaka minimalna powierzchnia powinna być przeze mnie zakupiona aby powiedzmy minimum 1 litr na raz wody z ORP ujemnym otrzymać? Tam do dyspozycji są różne powierzchnie tych siateczek.

  kolejny problem z tym linkiem jest taki iż nie prowadzą wysyłki do Europy, tylko rynek USA :( Czy ktoś ma pomysły skąd dostać platynę (certyfikat) na anodę? jestem poważnie zainteresowana.

  pozdrawiam

  Ps: Jacku w jaki sposób opróżniasz swoje urządzenie aby się roztwory nie wymieszały?

  Ps2: spędziłam nieco czasu w laboratorium na studiach, więc się orientuję co nieco i dam radę przy kilku technicznych wskazówkach taki zestaw użytkowy sobie sprawić o ile dostanę odpowiednie składniki, np. tę anodę platynową, blaszkę, cokolwiek aby było bezpiecznie.
 • #255
  JacekWro
  Poziom 15  
  Ta anoda jest dobra ze względu na calkiem
  spore wymiary powierzchni (216 * 63 mm).
  Chciałem podać działający link o którym piszesz, ale jest
  z ebay więc zamieszczanie aktywnego łącza
  z tymczasowych aukcji raczej podpada pod regulamin :(

  Uwaga, jest to bardzo cieka i delikatna siateczka.
  0,1 mm grubości.
  Trzeba byc bardzo ostrożnym i najlepiej obudować ją
  jakąś zewnętrzną ramką, albo konstrukcją ażurową
  - na przykład wsadzić do jakiegoś prostokątnego,
  plastikowego pudeleczka z powierconymi otworami.

  Przyznam szczerze, że obecnie nie mam za dużo czasu
  ze względu na inne projekty i nie dam rady zbytnio angażować się
  w wątek. Ja mogę zdobyć czystą platynę, i to jest o tyle
  komfortowe rozwiązanie, że jest wygodne, odporne mechanicznie.
  Dodatkowo - lita powierzchnia czynna ( przy relatywnych wymiarach odpadają
  "dziury" w siatce i powierzchnia czynna jest dużo większa)
  Jednak musiałbym dopiero zainteresować się tym za parę tygodni.
  Nie wiem jakie są obecnie ceny ale sądzę, że taki pasek, jaki
  prezentowałem w tym wątku to jakieś 600 zł może kosztować.
  W przyszłym tygodniu sprawdzę, czy nie posiadam jakichś
  zapasów, teraz nie jestem pewny. Muszę odwiedzić pracownię
  po weekendzie.
 • #256
  Skandynawia2711
  Poziom 2  
  JacekWro napisał:
  Ta anoda jest dobra ze względu na calkiem
  spore wymiary powierzchni (216 * 63 mm).
  Chciałem podać działający link o którym piszesz, ale jest
  z ebay więc zamieszczanie aktywnego łącza
  z tymczasowych aukcji raczej podpada pod regulamin :(

  Uwaga, jest to bardzo cieka i delikatna siateczka.
  0,1 mm grubości.
  Trzeba byc bardzo ostrożnym i najlepiej obudować ją
  jakąś zewnętrzną ramką, albo konstrukcją ażurową
  - na przykład wsadzić do jakiegoś prostokątnego,
  plastikowego pudeleczka z powierconymi otworami.

  Przyznam szczerze, że obecnie nie mam za dużo czasu
  ze względu na inne projekty i nie dam rady zbytnio angażować się
  w wątek. Ja mogę zdobyć czystą platynę, i to jest o tyle
  komfortowe rozwiązanie, że jest wygodne, odporne mechanicznie.
  Dodatkowo - lita powierzchnia czynna ( przy relatywnych wymiarach odpadają
  "dziury" w siatce i powierzchnia czynna jest dużo większa)
  Jednak musiałbym dopiero zainteresować się tym za parę tygodni.
  Nie wiem jakie są obecnie ceny ale sądzę, że taki pasek, jaki
  prezentowałem w tym wątku to jakieś 600 zł może kosztować.
  W przyszłym tygodniu sprawdzę, czy nie posiadam jakichś
  zapasów, teraz nie jestem pewny. Muszę odwiedzić pracownię
  po weekendzie.


  dziękuję za szybką odpowiedź :)

  taka blaszka i dla mnie wydaje się być najlepszym rozwiązaniem, ta siateczka jest przez nich docinana na wymiar i nie jestem pewna czy linia cięcia jest potem zabezpieczana i platynizowana... jeśli nie to oznacza że jednak "goły" tytan jest na wierzchu a to zdecydowanie dyskwalifikuje tę blaszkę w moim projekcie :)

  znalazłam też gotowe na ebay'u anody platynizowane z mocniejszej siatki i z obrobionymi końcówkami, takie co pasują do zlewki i jest wysyłka do Europy... ( początek linku z ebay'a /itm/Platinized-Titanium-Anode-2x3-/120724679996?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c1bc06d3c )

  jednak myślę że lita blaszka będzie najlepsza, daj znać Jacku co i jak, może być na pw :)
 • #257
  JacekWro
  Poziom 15  
  Skandynawia2711 napisał:
  ta siateczka jest przez nich docinana na wymiar i nie jestem pewna czy linia cięcia jest potem zabezpieczana i platynizowana...
  jeśli nie to oznacza że jednak "goły" tytan jest na wierzchu a to zdecydowanie dyskwalifikuje tę blaszkę w moim projekcie :)


  Z reguły wszystkie oferowane produkty są galwanizowane po wycięciu
  (inaczej nie miałoby to sensu - takie siatki stosowane są w różnorakim agresywnym środowisku; stosowanie ich do jonizacji wody to temat poboczny).

  Zresztą tytan szybko się pasywuje (utlenia) i nawet jeśli byłby gdzieś odsłonięty
  to prąd byłby dziesiątki, a może i setki razy mniejszy przy relatywnej powierzchni platynowanej
  a do tego jeszcze wciąż powoli malałby z czasem;
  tym bardziej że na dodatek sama powierzchnia krawędzi jest setnym albo tysięcznym ułamkiem całej powierzchni.
  Tytan na podłoże stosuje się właśnie ze względu na te właściwości pasywacyjne. Jest zupełnie bezpieczny w takiej sytuacji
  (jonizowania wody oczywiście - bo innych reakcjach niekoniecznie)
  Zarysowanie elektrod galwanizowanych w jonizatorach właśnie dlatego nie stanowi problemu, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i dlatego jest to właśnie tytan.

  Jak coś się dowiem w tygodniu to napiszę czy mam platynę.

  ...A tak na marginesie, nie lepiej kupić gotowy jonizator?
  Jak przeliczyć ilość czasu i nieprofesjonalność czy nawet bezpieczeństwo
  elektryczne projektów typu homemade, to wydatek rzędu 1000 zł
  za gotowy projekt jest przecież ceną całkiem rozsądną...

  Zabawa w wykonywanie przegród, znajdowanie odpowiednich
  materiałów, dokładność itp, itd... brrr, wyrastam z tego z wiekiem,
  może to leń zwycięża...
  Tam jest do tego i gwarancja, a same elektrody galwanizowane są ...
  ostatnią rzeczą, jaka może ulec zniszczeniu w ciągu, powiedzmy,
  10 lat używania zgodnie z zaleceniami producenta...

  Pozdrawiam serdecznie.
 • #258
  jango13
  Poziom 2  
  Witam!
  Po przeczytaniu artykułu o wodzie alkalicznej (w jednej z gazet o tematyce zjawisk paranormalnych), wpisałem w wyszukiwarkę - jak zrobić wodę alkaliczną? i wyskoczył mi link do waszego forum. Dyskusja ciekawa, choć miejscami jak dla mnie bez sensu odbiegająca od tematu.
  KSRiB napisał:
  Jeżeli faktycznie chce się mieć wodę dobrze przyswajalną przez organizm ludzki to wystarczy tzw. "zimny wrzątek". Jak taki "wrzątek" zrobić, to można znaleźć w książeczce autorstwa W.D. Zielepuchin - I.D. Zielepuchin: „Zagadka żywej wody” (wyd. PWRiL, Wa-wa 1986)

  GregusG1 napisał:
  Ciekawa sprawa, możecie podać coś więcej, bo mam male szanse na przeanalizowanie tej książki... najpierw na jej zdobycie.

  Polecam - www.5fantastic.pl , zakładka - dokumenty , szukaj - Zagadka żywej wody , broszura w formacie pdf, 31 stron.
  Serdecznie pozdrawiam
 • #259
  an_mat
  Poziom 12  
  Dzięki Ci Zlyczlowiek za założenie tego tematu ,szkoda tylko że brak dalszych informacji na ten temat.Przeczytałem całą dyskusję bo miałem nadzieję że i ja się dowiem o budowie takiego "domowego"jonizatora.Dużo było wypowiedzi lecz najbardziej pomocna okazała się wypowiedź JacekWro z dnia #187 25 Wrz 2012 20:14.Jedynie On podał jakiś konkretny projekt.Było by dobrze gdyby temat "nie wygasł"Może są osoby które zechcą się podzielić swoją wiedzą odnośnie budowy takiego jonizatora.
  Zlyczlowiek czy udało Ci się "zbudować" własny jonizator???
 • #260
  rysdra
  Poziom 1  
  Moja odpowiedź - na post dotyczący:
  Moim celem jest skonstruowanie maszyny, która byłaby w stanie przeprowadzić ten proces w czasie kilku minut na powiedzmy 3 litry wody, z których 70% (pojemnik alkaliczny) miałaby pH 9,5 oraz ujemne ORP.

  - to samo jest moim celem -

  W latach 80=tych spotkałem się z taką konstrukcją, osobiscie wykonałem i stosowałem.
  Nie pamiętam wymiarów, ale szukam w domowych "archiwach".
  Nazywano to "wodą żywą" i "martwą". Obie mają zastosowanie.

  Potrzebne materiały:
  1. brezent do uszycia cylindrycznej "torebki" na "wodę martwą" do zanurzenia 1 elektrody,
  2. 4szt, - diody prostownicze (napięcie do pracy na 230V, więc np. 400V, 1..4A) - na wykonanie mostka prostowniczego,
  3. naczynie szklane - pojemnosć ok 1,5 do 2 litr (np. naczynie laboratoryjne),
  4. dwa paski blachy chromoniklowej #2, - na dwie elektrody.
  5. kawałek tekstolitu #10 mm (dobry izolator), na zamontowanie elektrod i mostka prostowniczego.
  6. kabel dwużyłowy i wtyczka do gniazda 230V~.
  Wymiary są istotne - jak znajdę opis opublikuję.

  Woda ma być czysta bez żadnych domieszek.
  Odpowiednie pH zależy od czasu działania na wode.
  Wykonanie wtedy było bardzo proste, teraz nie będzie trudniej.
 • #261
  _jta_
  Specjalista elektronik
  2 litry z pH=9.5, to około 60ugr jonów OH-, ich ładunek będzie około 6C - oczywiście oprócz nich musi być tyle samo jonów dodatnich, żeby woda nie miała wypadkowego ładunku i to dużego ;) - np. metalu, i to silnie alkalicznego (Na, K...), żeby te jony nie zrekombinowały.
 • #262
  kriss032
  Poziom 20  
  Do jonizacji wody używam filtra z odwróconą osmozą RO8 ostatnie człony to mineralizator i jonizator

  TDS wody z kranika przed mineralizacją 30 ppm po mineralizacji i jonizacji 80 ppm pomierzone, ORP wg. instrukcji -200, niestety nie mam możliwości zmierzenia ORP

  Woda pitna z Biedronki ma TDS 173 i nie jest wodą źródlaną tylko
  wodą po odwróconej osmozie 1000 biedronek po jednym tirze dla każdej tak
  wydajnych źródeł nie ma !!! Moja kranówka z hydroforu ma całą tablice
  Mendelejewa ma TDS 400 żelazo przekracza 200 % normy czyli badziewie, po filtracji zmierzony TDS= 062
 • #263
  kaiserman
  Poziom 10  
  W Amway jest taki filtr z lampa UV i filtrem węglowym.
  Byłem u znajomych i smak tej wody jest inny, ale jakie ma PH nie sprawdzałem papierkiem.

  Jest proszek zasadowy ale on ma ph coś 6 bo badałem, coca-cola, herbata kawa 1ph
 • #264
  _jta_
  Specjalista elektronik
  pH=6 to jest lekko kwaśny, a nie zasadowy (kwasy mają niskie pH, zasady wysokie, granica w temperaturze pokojowej jest nieco ponad 7, od 25°C poniżej 7, ale i w 100°C powyżej 6). Ale pH=1 dla herbaty, kawy, a nawet Coca-Coli wygląda podejrzanie - na to trzeba kilkadziesiąt g kwasu fosforowego na litr roztworu; 10 gramów na litr (czyli 1%) dałoby pH ponad 1.3 i przy mniejszych stężeniach pH szybko rośnie; kwas octowy 0.1n (ocet 5%) ma pH około 3, a wyraźnie czuje się, że jest kwaśny, podczas gdy smaku herbaty, kawy, ani Coca-Coli nie odczuwamy jako kwaśnego.
 • #265
  kriss032
  Poziom 20  
  Jaką wodę wlać do jonizatora i jakie będzie ORP? testowałem na 3 sposoby : wodę czystą po odwróconej osmozie TDS 30 ppm chyba jonizacji nie będzie w pojemniku kwaśnej wody nie czuć zapachu chloru, po odwróconej osmozie minrealizowaną filtrem TDS 80 w pojemniku kwaśnej wody czuć chlor czyli jonizacja zaszła, Kranówkę TDS 400 w pojemniku z kwaśną wodą czuć intensywny zapach chloru, Po wlaniu mojej kranówki wytrąca się w wodzie alkalicznej osad, membrana jonizatora będzie miała krótki żywot
  Wodę jonizuje wg instukcji 3-4 minuty w jonizatorze prod Litewskiej
  Czy zwiększenie czasu jonizacji wody o niskim TDS zwiększy ORP nie podnosząc za dużo PH. Czy dodanie soli himalajskiej do wody o niskm TDS zainicjuje jonizację

  Czy ktoś ma miernik ORP prosił bym o podanie pomiarów, Posiadam miernik ppm TDS jeżeli ktoś jest zainteresowany podam wyniki pomiaru różnej wody

  Dodano po 1 [godziny] 54 [minuty]:

  smartjot napisał:
  To jednak wyglądam na pijaka, kurcze niedobrze.
  Chodziło mi o to że od gdzieś dwóch lat sypią mi się zęby.
  Co wyleczyłem jeden to zaraz drugi się psuł. Szlak mnie trafial
  Tyle kasy i studnia bez dna. Wstyd pisac ale mam dużo ubytków ktore
  regularnie mnie bolały przy jedzeniu i jak juz był ubytek to robił się czarny
  i niemiły zapach z ust, chociaz myję zęby codziennie.
  Jak zacząłem pić dużo tej wody to jeden czarny ubytek w zębie co mnie bolał
  ma normalnie kolor zęba, a
  bólu już nie mam odkąd używam tej wody i wyraźnie
  nadwrażliwość na kwaśne albo zimne przeszła na wszystkich zębach
  Pozatym zawsze byłem blady bo mam niedociśnienie, taki
  neptyk trochę, a po tej wodzie mam więcej energi.
  Z tą energią to też raczej napewno nie przypadek.
  Ale też nie uważam że ta woda to panaceum na wszytsko.
  Ale zębami to sam jestem zdziwiony bo nawet moja żona
  ma tak samo. Tak jakby od jakigoś czasu psucie się zatrzymało ale zobacze po dluzszym czsie.
  Ubytki zostały ale żaden nie boli.


  Potwierdzam to co napisał smartjot pije wodę alkaliczną zjonizowaną, moje dziurawe zęby przestały mnie boleć, zdrowe stały się bielsze. Nawrażliwość zębów na zimno, gorąco, słodkie cukierki znikła, zaobserwowałem też inne pozytywne zmiany w organiżmie
 • #266
  maxster
  Poziom 9  
  Czytam i czytam w temacie i wszystko mnie przeraża ze względu na elektrody.
  W związku z tym mam pytanie ponieważ trafiłem gdzieś w sieci gdzie użyto
  elektrod z prętów grafitowych.
  Czy ktoś robił takie próby z wykorzystaniem właśnie takich obu z elektrod?
 • #267
  kriss032
  Poziom 20  
  maxster napisał:
  Czytam i czytam w temacie i wszystko mnie przeraża ze względu na elektrody.
  W związku z tym mam pytanie ponieważ trafiłem gdzieś w sieci gdzie użyto
  elektrod z prętów grafitowych.
  Czy ktoś robił takie próby z wykorzystaniem właśnie takich obu z elektrod?


  Nie polecam grafitu i innych wynalazków, będziesz pił truciznę na elektrody używa się metali szlachetnych które nie wchodzą w reakcje z wodą i nie odkładają się w wodzie, ja mam jonizator litewski PTV-KL jedna elektroda jest srebrna druga tytanowa zdjęcia i opis można podejrzeć na allegro. Zakupiłem miernik ORP jeżeli ktoś zainteresowany jest pomiarami proszę zapytać odpowiem
  Przy okazji odkryłem że z mojej studni głębinowej leci woda zjonizowna o ujemnym ORP
  gdyby ktoś był zainteresowany miernikami ORP, TDS, PH, jonizatorami oraz jak to do kupy poskładać proszę pisać na priv
  Gdzie kupić wodór w małej butli mam z tym problem, wodór będę używał do produkcji wody zjonizowanej o ujemnym ORP wodorując wodę, podobnie produkuje się wodę sodową

  Na poprzednie moje pytania nikt nie potrafił odpowiedzieć, dzięki po zakupie miernika ORP i pomiarach wiem wszystko
 • #268
  kriss032
  Poziom 20  
  Tematem jest produkcja wody alkaliczne jonizatorem domowej roboty wszyscy piszą jak złożyć do kupy jonizator elektryczny Mam taki PTV -KL produkcji litewskiej

  1.Zapomnieliście o jonizatorach opartych na minerałach mam 3 rodzaje proste tanie i produkują wodę z ORP do - 200mV, ceny zaczynają się od 50 zeta pomierzyłem wyniki Miernikiem ORP PH i TDS wyniki wyszły podobne jak w w jonizatorze elektrycznym chociaż nie do końca

  2. Zapomnieliście o jonizatorach w których woda nasycana jest wodorem z butli największa wydajność coś takiego właśnie składam, producenci żądają za to 12000 zeta trochę drogo


  Zalety sprzętu elektrycznego szybka jonizacja dodatkowo uzyskuje się wodę kwaśną, wady im niższe ORP tym wyższe PH nawet do PH 12 to co pisano w instrukcji czas jonizacji 5 minut to bajka, czas jonizacji zależy od TDS wody im bardziej czysta woda czas jonizacji się wydłuża.
  Zmierzyłem to osobiście

  Zalety jonizatorów opartych na minerałach niska cena. PH nie skacze na 12 to za dużo PH wynosi OK. 9
  Wady jonizacja przebiega dłużej w takim najmniejszym Water stick H01 czas mineralizacji kranówki 1 litr (TDS 350) do ORP - 200 mV 5 godzin
  Czas mineralizacji 1 l wody czystej (TDS 80) to 12 godzin

  W innym jonizatorze opartym na minerałach podłączonym pod odwróconą osmozę i mineralizator (TDS Wody 80) uzyskuje natychmiast 0,25l wody o ORP - 200 mV na drugą szklankę niestety trzeba poczekać ok. 15 minut żeby to działało przepływowo i bez końca należało by spiąć kilka jonizatorów
 • #270
  kriss032
  Poziom 20  
  Można ale to komplikuje budowę i koszta i jeszcze wodór trzeba sprężyć do postaci płynnej. Koszt zakupu wodoru w butli wielkości butli tlenowej to tylko 50 zł plus dzierżawa butli 1 zł za dzień taka pojemność to zapas wodoru na dwa lata

  Schemat maszyny : kupujemy za grosze stary saturator od wody sodowej rozbieramy go i wykorzystujemy części mam nadzieje ze są z kwasówki

  Następnie postępujemy według schematu :

  1. filtry wstępne wody na wejściu urządzenia
  2. filtrowanie końcowe - filtry 01 mikrometra i odwrócona osmoza
  3. pojemnik z grzałką do zagotowania wody i chłodnica do chłodzenia wody (gotowanie po to żeby uzyskać wodę zrównoważoną a nie jak ktoś zapyta - gotowanie ma zabić bakterie? tam już nie ma bakterii )
  4. Filtr zwany mineralizatorem
  5. Nasycenie wody wodorem by uzyskać ORP -300 mV
  6. Strukturyzacja wody metodą Grandera

  No i już mamy cudowną leczniczą wodę produkcji garażowej pijąc ok 1l dziennie tej wody nie chorujemy i żyjemy dłużej jakieś 300 lat to nie sciema

  W następnej części temat jak dożyć do 500 lat i więcej i co w tym celu trzeba zbudować techniką garażową