Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKI c5540 nie wykrywa sprzętu po USB

21 Lip 2011 18:05 800 1
  • Poziom 11  
    Witam,
    Z drukareczką jak w temacie mam paskudną dolegliwość. Otóż sprzęt działa, ale tylko w pewnych warunkach. Tzn. przez sieć drukarka jest dostępna, mam wszystko "cacy" drukuje, skanuje, wysyła, itp. Jednak po podłączeniu jej przez kabelek USB, pojawia się problem w postaci 'zawiechy' komputera. Nic się nie rusza, niczego nie mogę zrobić (mysz stoi, Alt+Ctrl+Del nie ama reakcji) ale po odłączeniu kabelka od komputera zaczyna on na powrót działać - tak się dzieje na systemie WinXP. Na Win7 nie znajduje poprostu urządzenia (nie potrafi sobie zdefiniować co ma podłączone) - ale nie zawiesza.
    Po podłączeniu samej drukarki komputer ją normalnie wykrywa i mogę na niej drukować.
    Po podłączeniu samego skanera jest taki sam problem jak i przy połączonych urządzeniach.
    Rozebrałem skaner, na płytce przy porcie USB jest kontroler USB - ISP1581BD.
    Czy powodem takiego niedziałania może być ten układ? Gdzie ewentualnie mogę go znaleźć - ma może ktoś pomysły?
    Czy może problemem jest coś bardziej trywialnego a czego nie sprawdziłem . . . ?
    Dodam, że nie jest to na pewno kabel i port w komputerze.
    Pozdrawiam i czekam na jakiekolwiek sugestie, bądź uwagi.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    Sprawa się nieco rozjaśniła - tak mi się przynajmniej wydaje. Otóż uszkodzony jest układ kontroli USB - ISP 1581BD.
    Problemem kolejnym jest - który się "wykluł" teraz - jest brak owego układu. Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź skąd taki układ (z czego wydrzeć) albo namiar gdzie kupić.
    Pozdrawiam RM.