Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki tv Led 40" Samsung?

21 Lip 2011 21:20 14596 14
  • Poziom 9  
    Witam.
    Jestem nowym użytkownikiem forum i od razu mam pytanie.
    Zastanawiam się nad kupnem tv LED Samsung UE40D5000 lub Samsung UE40D5003.
    Czym one się różnią wogóle?
    Do tego chciałem kupić kino domowe Samsung HT-D355 bo nie potrzebuje jakiejś wielkiej mocy.
    Doradźcie czy taki zestaw będzie dobrze chodził?
    Dekoder cyfrowy Polsat, odległość do tv ok 3m.
    Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    a pod jakim wzgledem on jest taki dobry ??

Dodano po 5 [minuty]:

nie jestem zbyt wymagajacy a różnica cenowa to tys złoty miedzy jednym a drugim i to mnie moze trzymac :(

Dodano po 3 [minuty]:

a nawet 1,5tys zł i to o wiele za duzo jak dla mnie mnie interesuje tv zeby ładnie odbierał nie jestem zbytnio jakims tam znawcom a cena to max 2500zł
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    a co powiesz o D5003 ??
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    z tego co się orientuje to nie ma D5003 jako modelu w firmie samsung. Myślę że jak zmieniasz już telewizor to dobrym byłby UE40D6000 w tej samej cenie.
  • Poziom 9  
    no nie za bardzo w tej samej cenie bo tys zł różnicy pozdrawiam
  • Poziom 10  
    a ja proponuję LE40c650 -ma wszystko, czego potrzeba -internet TV, z usb czyta wszystkie formaty, wyraźny obraz i cena do ok. 2 tys. Nie ma LED i 3D, ale narazie to dla mnie zbędne rzeczy.
  • Poziom 19  
    Samsung z serii D5003 jest gorszą, okrojoną wersją D5000
    Sam osobiście nie grzebałem w tym D5003, ale ludzie z forum o TV, którzy pracują w sklepach itp. tak mówią.
    Ta seria nie ma 100Hz ( dopiero od D6000 ). To jest 100Hz według oznaczenia firmy ( tak jak moc na głośnikach P.M.P.O. ).

Sam poszukuję TV 37-40" z obsługą dysków USB i odtwarzaniem filmów z niego z napisami, żeby był płaski ( będzie raczej wisiał ), z w miarę dobrym obrazem SD i jako takim poborem prądu w cenie do 2300zł.

Puki co te opcje spełnia ( przynajmniej pośrednio ) właśnie Samsung EU37D5000, EU40D5000.

Moderowany przez Błażej:

Gdzie ci puka?

• Poziom 10  
    Niedawno zakupiłem Samsung ue40d5000...
    Nierównomierne podświetlenie matrycy ledami doprowadzało mnie do obłędu, tzw. clouding(dla tych co jak ja zbytnio się nie interesują dodam, że po zmroku oglądając ciemne sceny daje to efekt biało-niebieskich, niewyraźnych plam - szczególnie w rogach ekranu ale nie tylko).

BOK Samsunga i ich autoryzowane serwisy twierdziły zgodnie, że to cecha produktu a nie defekt tego właśnie egzemplarza.

Dlatego produkt oddałem i wybrałem plazmę innego producenta.

Odradzam ten model i jeśli już proponuje ledy z całkowitym podświtleniem a nie krawędziowym. Funkcjonalność tego modelu i fajny design to nie wszystko..

Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    No właśnie ja tez potrzebuje coś extra dla rodziców 40 cali do ~3k. ( można kilka stówek dołożyć jak będzie na co) mam tez odległość około 4 metry jak siedzę i 3,5 jak leżysz do obecnego TV który pożera 240W(SIC) jak to dzisiaj zmierzyłem to od razu patrzę za czymś nowszym. Ojciec tylko się pyta czy ma "3D":P Atoli mi zależy bardziej na jakości obrazu i możliwości odtwarzania filmów z kompa usb etc.. Dodatkowo ten dekoder wbudowany do naszej super naziemnej TV co widziałem już kanały są w HD i całkiem ładnie to wygląda jak na kabelek wystający z TV:) Kolega mi polecał Model Philipsa ten z systemem Ambilight czy jakoś tak ale jak zobaczyłem 10k w zakupię to się schowałem. Kolega ma 32 Cale samsunga czyta mu tam prawie wszystko ale chciałby 4 czy tam 5 generację bo ma starszą a w nowszych jakieś extra bajery są. Jak zobaczyłem menu w samsungu i możliwość odtwarzania filmów z dysku i z kompa oraz takie bzdury jak YouTube itp. od razu mi się spodobał tylko że przydał by się 40 cali i LED ze względu na ładne podświetlanie i niską w porównaniu z moim potworem 240 watowym pobór mocy;) Chyba że macie jakieś inne lepsze pomysły to podczepiam się do tematu.