Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Corolla E12 awaryjne otwarcie maski silnika

Krzyszytof 21 Lip 2011 22:27 6176 3
  • #1 21 Lip 2011 22:27
    Krzyszytof
    Poziom 10  

Witam
    Proszę o pomoc w temacie jak wyżej .
    Linka się zerwała lecz nie wyciągałem jej .Prawdopodobnie zerwała się przy zamku .
    Proszę o jakaś podpowiedz jak się do tego zabrać ,abym czegoś niepotrzebnie nie popsuć.
    pozdrawiam
    Krzysztof

0 3
  • #2 22 Lip 2011 03:21
    bosseq
    Poziom 17  

auto na kanał lub podnośnik, zdejmij osłonę silnika jeśli masz i czeka Cię gimnastyka... musisz wsadzić głęboko rękę pod maskę i dostać się do zatrzasku, tam jest ta magiczna zapadka pociągana przez linkę, musisz ją po prostu przesunąć.
    UWAGA... linka prawdopodobnie nie zerwała się bez powodu. Zamek musi stawiać opór zatem przed zabiegiem musisz tam nalać dużo jakiegoś penetratora do śrub. Zrób to najpierw z jakąś rurką od strony grilla, a potem od strony silnika...
    Powodzenia :)

0
  • #3 22 Lip 2011 19:49
    Krzyszytof
    Poziom 10  

Dziękuję za szybka odpowiedzi i chęć niesienia pomocy .
    W poniedziałek podpasam rękawy gdyż mam wolne
    Po robocie podzielę się doświadczeniem .

pozdrawiam
    Krzysztof

0
  • #4 26 Lip 2011 20:30
    Krzyszytof
    Poziom 10  

Witam
    Problem rozwiązany .
    Zamek jest skonstruowany tak naprawdę z dwóch zamków,jeden główny który otwieramy uchwytem wewnątrz auta i drugi zabezpieczający przed przypadkowym otwarciem -otwierany już ręcznie podnosząc maskę.
    Jedyna zapadka która odbija gdy ciągniemy za uchwyt w aucie normalnie zardzewiał.
    Klapę otworzyłem za pomocą śrubokręta lekko wykrzywionego dł.25 cm wsuwając w szparę pomiędzy maskę a "grillem" .
    Trzeba wsunąć w środek zamka śrubokręt a druga osoba pociąga za uchwyt w samochodzie i gotowe .
    Mam nadzieje że ten opis pomoże w podobnych przypadkach.
    Moja wiedza na te temat była znikoma lecz przyjrzałem się dość dokładnie i przestrzegam że ściągniecie nadkola lewego lub prawego nic nie da gdyż zamek jest całkowicie zasłonięty przez chłodnice.Jedynym prawidłowym działaniem jest demontaż osłon silnika od spodu ,ale moja metoda "grzebania " przez ta wąska "szparę" jest bardziej skuteczna i szybsza

pozdrawiam
    Krzysztof

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo