Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Demontaż przekładni wsba-1400

21 Lip 2011 22:45 5575 7
 • Poziom 10  
  witam, mam w.w szlifierke, konieczna jest wymiana przekładni. Tu moje pytanie, jak zdemontować małą zębatke z wirnika? Na co uważać przy demontażu i późniejszym składaniu?

  Demontaż przekładni wsba-1400 Demontaż przekładni wsba-1400
 • Poziom 18  
  Musisz odkręcić zębatkę o ile pamiętam to lewy gwint.
 • Poziom 14  
  Zębatka jest dość mocno dokręcona, w czasie pracy sama się dokręca,
  jeśli jest do wymiany to najlepiej będzie posłużyć się kluczem oczkowym,
  dobierasz z rozmiarów 17 18 19 20 zakładając na zęby koła.
  Wirnik trzeba wkręcić poziomo w imadło, dobrze dokręcić i kluczem oczkowym odkręcić w lewo koło.
  Przed zakupem sprawdź ilości zębów w kołach , są dwa typy oraz mocowanie dużego koła, może być na klin lub na wcisk.
 • Poziom 10  
  Czyli tam jest normalny prawy gwint?

  edit: pomysł z oczkiem jest niezbyt dobry, nie udało mi sie chwycić tego na tyle dobrze aby odkręcać z dużą siłą. Czy da sie w pierwszej kolejności pozbyć tej obudowy z wirnika?
 • Poziom 14  
  Odkręcasz w lewo, wiec gwint prawy, klucz dobierasz taki żeby wszedł głęboko na koło.
  Nie da się zdjąć obudowy głowicy w pierwszej kolejności.

  Demontaż przekładni wsba-1400
 • Poziom 17  
  Da rade zdjąć tą obudowę ale trzeba rozwalić wentylator wtedy masz 3 płaskie śruby i wszystko wychodzi. Zrób to w ostateczności. Ja mam specjalnie przygotowany klucz do tego zrobiony z połamanego płaskiego klucza. Odpowiednio nacięty zęby ciasno wchodził na ten czworokąt.
 • Poziom 25  
  Po co zaraz rozwalać wentylator, skoro wystarczy wywiercić w nim na odpowiedniej wysokości otwór Φ8mm by spokojnie wykręcić wkręty mocujące tarczkę oporową łożyska. Do demontażu sprawnej zębatki służy kwadratowy wypust i warto dorobić odpowiedni klucz. Przy uszkodzonej zębatce można oczywiście improwizować. Przyjrzyjcie się zatarciom widocznym na obwodzie rdzenia wirnika. Czy nie od sprawdzenia sprawności wirnika należałoby rozpocząć naprawę? Chyba, że to już zostało zrobione.
 • Poziom 6  
  Witam, temat dość stary ale dla mnie stał się aktywny od wczoraj. Dostałem w spadku takową szlifierkę i jest dość mocno zmęczona, postanowiłem wymienić łożyska, które okazały się całkiem zużyte, zakupiłem nowe opierając się na starych. Niestety już przy demontażu coś mi nie pasowało i teraz przy montażu mam problem. Chodzi o wałek główny przekładni kątowej ten z klinem, otóż po umieszczeniu go w łożyskach, nałożeniu zębatki i klina nie znalazłem żadnego zabezpieczenia które nie pozwoli na przesuw osiowy i wypadnięcie całego wałka z mocowania. Czy ktoś dysponuje jakimś zdjęciem, schematem lub opisem w jaki sposób powinno wyglądać zabezpiecznie. Na wałku są wycięcia na które dopasowałby jakiś seger, jednak po założeniu łożyska brak tam miejsca. Demontaż przekładni wsba-1400