Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kamery Sony HDR-CX 115 do nagrywarki Panasonic DMR-EH63

f.5 21 Lip 2011 22:51 3476 8
  • #1 21 Lip 2011 22:51
    f.5
    Poziom 8  

Witam.
    Poproszę o pomoc.
    Jak zgrac materiał z kamerki cyfrowej sony Cx 115 do nagrywarki Panasonica DMR-EH 63.

W wypadku kamery analogowej podłączam ja do nagrywarki poprzez czincze.
    Mini Dv podłączam specjalnym kablem i nagrywarka wykrywa sygnał z makerki Dv, nagrywanie odbywa sie od strony nagrywarki (kamerę Dv steruje nagrywarką)

Jak podłączam cyfrową sony poprzez kabel usb nagrywarka nie wykrywa urządzenia.
    Narazie zgrywam materiał poprzez dołączony kabel czincz ale to jak bym zgrywał z kamerki analogowej.

Co robię zle proszę o poradę.
    Pozdrawiam Radek

1 8
  • #2 22 Lip 2011 07:54
    hojlo1
    Poziom 35  

Nic nie robisz źle.

W instrukcji nagrywarki jest: z czego i jak zgrywa.

Nie widzi kamery przez USB , bo to dla nagrywarki to nie nośnik danych (zerknij do instrukcji kamery, czy możliwe jest takie ustawienie by pamięć udawała "pen").

Z drugiej strony - kamera nagrywa w formacie AVCHD a to dla nagrywarki nic nie oznacza (nie zna takiego formatu).

0
  • #3 25 Lip 2011 10:04
    f.5
    Poziom 8  

Dziękuję za odpowiedz.
    Kamerka jest na kartę sd , 16 GB po włożeniu w slot nagrywarki też oczywiście nic się nie dzieje tylko jpg-i widac.
    Zastanawia mnie tylko fakt że nagrywarka dobrze sobie radzi z mini DV, ale też nie zawsze bo jak przerwy są dłuższe niż sekunda to trzeba ręcznie jej wskazywać ze jest dalszy ciąg materiału (czyli nie widzi przerw między poszczególnymi nagrywaniami a takie się zdarzają).

Pytanie czy jak nagrywam z kamerki hd przez czincze to na płycie DVD pozostaje dalej to hd ???
    pozdrawiam Radek

0
  • #4 25 Lip 2011 11:36
    hojlo1
    Poziom 35  

Nie.

HD zachowasz tylko zrzucając np. na PC w oryginalnym formacie.
    Composite przesyła tylko sygnał SD.

0
  • #5 25 Lip 2011 13:31
    f.5
    Poziom 8  

Czyli poprzez pinnacla lub inny podobny ? vegas sonego ?

0
  • #6 25 Lip 2011 17:26
    hojlo1
    Poziom 35  

Ale przecież Sony już nagrywa w gotowym formacie (AVCHD).

Taki gotowy plik HD odtworzy PC i inne STB gotowe na HD (większość odtwarzaczy BD).

Co chcesz zgrywać?
    (kamera już zgrała w gotowym formacie).

Przyznaję ze nie znam tego modelu, ale wkładając kartę pamięci do jakiegoś komputera powinieneś pliki (nagrane filmiki) widzieć.
    Prawdopodobnie pliki maja nazwę "*.MTS" - więc jest to już gotowy plik do odtwarzania.

0
  • #7 25 Lip 2011 21:04
    f.5
    Poziom 8  

No tak ale jeśli chcę oglądać film na dvd a nie na komputerze to jednak pozostaje nagrywarka.
    Raz zgrywałem poprzez pinacla to trwało 3 x dłużej , trzeba było renderowac materiał i generalnie zajęło mi to więcej czasu.
    Dodam ze pinacla kupilem z licencją ale to stare czasy.
    Narazie pozostanę przy nagrywarce i jej jakośći.

Dzięki za odzew , pozdrawiam.

0
  • #8 26 Lip 2011 09:12
    hojlo1
    Poziom 35  

Chyba się pogubiłeś, przecież sam opisujesz że zgrywasz do formatu DVD-Video (cytuje...Twoje)

f.5 napisał:
    Witam.
    cyfrową sony poprzez kabel usb nagrywarka nie wykrywa urządzenia.
    Narazie zgrywam materiał poprzez dołączony kabel czincz ale to jak bym zgrywał z kamerki analogowej.

Co robię zle proszę o poradę.
    Pozdrawiam Radek

Więc tak zgrywając masz SD i format DVD-Video.
    Zaś zrzucając pliki AVCHD w oryginale masz format HD (tylko specjalny odtwarzacz potrzebny). :)
    Ten format jest istotny i jego należy przechowywać , bo z niego konwersje do DVD-Video zawsze można zrobić (tylko po co?)

0
  • #9 26 Lip 2011 23:01
    f.5
    Poziom 8  

Wybacz jestem zielony w tym temacie.
    Ale zaczynam powoli rozumieć co i jak.
    Na alle... widzę takie boxy przez które mozna odtwarzać obraz z kamerki na tv.
    raz jeszcze dziekuję i pozdrawiam.

0