Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon PowerShot SX20IS - nie mogę wejść w menu.

21 Lip 2011 23:29 1702 4
  • Poziom 9  
    Witam,

Mam problem z aparatem jak w temacie.

Mianowicie nie mogę wejść w menu ani zmienić typu wyświetlania obrazu pomiędzy LCD a wizjerem, również gdy chcę zrobić zbliżenie aparat w ogóle nie reaguje. Tak jakby te funkcje kompletnie nie działały.

Reset do ustawień fabrycznych nie pomgaga. Próbowałem wyciac akumulatorki oraz baterie od podtrzymania daty i czasu, jak i kartę pamięci. Jednak nic nie pomogło, w dodatku nie mogłem ustawić daty gdyż tylko przesuwałem liczbę dni nie mogłem ustawić miesięcy i roku.

Prosze o pomoc co może byc problemem i jak go rozwiązać :(
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 35  
    A co robiłeś, że coś takiego zaczęło się dziać? Osobiście podejrzewam, że może to po prostu fizyczne uszkodzenie przycisków. Może gumeczki (czy co tam jest pod plastikowymi przyciskami) się wyrobiły?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 9  
    to jest nie możliwe że sie przyciski wyrobiły ponieważ to nagle z dnia na dzień wczoraj działało wszystko poprawnie a dzisiaj jak uruchomiłem aparat nie mogłem zbliżyć ani oddalić i wejść w menu.
  • Poziom 15  
    Witam.

Mogły się jednak zepsuć. Urządzenia elektroniczne niestety tak się psują - wczoraj działało, dziś już nie. Czy sprzęt nie został ostatnio uderzony, zamoczony itp? Czasami mogło się coś rozłączyć, mógł przestać przewodzić jakiś zimny lut itp. itd.
    Mocniejsze naciskanie (w granicach rozsądku!) też pewnie nie pomaga?

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    niic probowałem mocniej naciskać wiec spróbuje dać go do naprawy :(