Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pioneer RS88 - piszczenie w głośnikach.

21 Jul 2011 23:46 2641 8
  • Level 9  
    Mam problem z zakłóceniami z silnika...Posiadam radio Pioneer'a rs88 zasilane bezpośrednio z akumulatora a masa z karoserii. Sygnał wychodzi przez rca do Alpiny z serii 35xx i dopiero na głośniki.
    Po uruchomieniu silnika słychać drażniące piszczenie zmieniające się wraz z obrotami silnika. Pierwsza myśl...filtr przeciw zakłóceniowy.Niestety nie pomogło:( Drugim krokiem było dodatkowe uziemienie obudowy radia i też nie dało efektu. Ostatecznie przełożyłem główne uziemienie do innego punktu i nadal nic się nie zmieniło...Brak mi już pomysłów skąd bierze się to piszczenie.
    Wzmacniacz na pewno odpada po gdy odłączę rca to piszczenie znika czyli jak dla mnie te zakłócenia wychodzą z radia.
    Macie jakiś pomysł?

Dodano po 14 [minuty]:

Zastanawiam się czy nie kupić jakiegoś izolatora masy na rca.Myślicie że coś to da?Nie chce wydawać następnych pieniędzy które mogą pójść w błoto...
  • Level 36  
    Witam. Innym punktem przeprowadzić RCA. A i też może tandetne kable RCA. A co sie dzieje jak podłączysz głośniki bezpośrednio do radia, też "piszczą"- sprawdź.
  • Moderator of CarAudio
    Na pierwszy ogień masa RCA na radiu do sprawdzenia (szczegóły znajdziesz na forum).
  • Level 9  
    Kable rca w sumie 3 razy zmieniałem i za każdym razem na lepsze.Oczywiście za każdym razem kładłem inaczej.Z tą masą zaraz poszukam czy coś znajdę na forum...
  • Level 9  
    Znalazłem na zagranicznym forum tutorial ze zdjęciami jak wymienić bezpiecznik rca.Jutro się tym zajmę i napiszę czy pomogło. Póki co jestem więcej niż pewien że tu leży problem.Dzięki za podpowiedź.
  • Level 9  
    Niestety nie pomogło:( Usunąłem takie małe coś z literą P i w to miejsce zrobiłem mostek z lutu.Wg autora tego poradnika to jest właśnie ten bezpiecznik ale na innym forum piszą o takich dwóch czarnych elementach w zupełnie innym miejscu...

Pioneer RS88 - piszczenie w głośnikach.

Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

Zauważyłem że piszczenie znika gdy odłącze jeden kanał rca.Nie zależnie czy prawy czy lewy.

Dodano po 1 [godziny] 58 [minuty]:

Pogrzebałem trochę w kablach i wygląda na to że jeden przewód rca łapie w bagażniku jakieś zakłucenia...kiedy nim ruszam nim w lewo to piszczy a kiedy w prawo to jest cisza.Drugi przewód nie reaguje na zmiany.Jest jakiś patent na wykrycie co sieje te zakłucenia?
  • Level 36  
    Zakłócenia mogą być od pompy paliwa. A podaj markę samochodu.
  • Moderator of CarAudio
    Sprawdzałeś luty we wtyczce RCA ?
  • Level 9  
    Lutów nie sprawdzałem bo to nowiutkie kable więc nie wpadłem na to. Auto to poczciwa Primera p10.