Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

filtr gazu co ile wymiana

stachol65 20 Lis 2004 21:49 50547 20
  • #1 20 Lis 2004 21:49
    stachol65
    Poziom 10  

co ile powinno sie wymieniac filtr gazu, wiem ze sa osoby ktore tylko czyszcza filtr, mam sprzeczne dane, pozdrawiam

2 20
  • #3 20 Lis 2004 22:18
    steffy
    Poziom 17  

Ok. 15 tys. lub po objawach. Jakość gazu jest ostatnio tak mierna że jak wzrośnie spalanie i silnik jest mułowaty to może być filterek

2
  • #4 20 Lis 2004 22:28
    Piotrrr
    Poziom 2  

powinno sie potraktówać ten filtr jak filtr powietrza czy też oleju i wymieniać co 10 lub 15 tyś km

1
  • #5 20 Lis 2004 22:31
    ger56
    Poziom 18  

mysle ze optymalnie 30-40tys, chyba ze pojawia sie problemy, z doswiadczenia sadze ze 30tys powinno byc bez problemu, pozdrowienia

0
  • #6 21 Lis 2004 10:43
    autkom

Poziom 17  

Można go czyścić co tankowanie, czasem jest już tak zabity, że szok. Jest taki elektrozawór Bedini z kulką, która ubija ciężką frakcję. Polecam to rozwiązanie, bradzo fajny pomysł. Jeśli gazu nie puszcza, to znaczy, że kulka zatkała przewód. Ubite to jest tak, że wyczyścić można tylko czymś twardym. Fajne, nie?

-1
  • #7 21 Lis 2004 12:12
    gracus7
    Poziom 26  

czy was już naprawdę nie stać wydać te 5zł na nowy filterek do gazu! czy to taki majątek? KTO CZYŚCI FILTERKI!!! nie ma sposobu aby to dobrze zrobić gdy są pozatykane mikro szczelinki.
    osobiście zrobiłem autem 100 tys i żadnego filterka nie wymieniałem! więc nie ma na to reguły. do póki jest wszystko w porzadku to nic się nie rusza.
    Jedyną rzeczą na jaką trzeba zwrócić uwagę to aby raz na rok spuścić z reduktora (parownika) olej który się tam nazbierał i uciska membrany, co może powodować większe zużycie gazu. ale nie każdy o tym wie!
    jazda na gazie na zimnym nie rozgrzanym silniku szkodzi membraną! robią sie one twarde i od niskiej temperatury i wtedy znów efekt jak wyżej
    pozdrawiam

1
  • #8 21 Lis 2004 17:30
    Mg123
    Poziom 14  

Po przejechaniu 1000 km od zamontowania instalki przeczyściłem filterek, ale tylko dla tego że nie miałem pod ręką nowego. Następnie po 40kkm wymontowałem filrerek i byłem w szoku jak zobaczyłem jak wygląda. Był cały czarny, a magnesik chyba z pół godziny czyściłem. Oczywiście filtr wymieniłem na nowy. Problem może się pojawić przy zakupie filterka jak nie wiesz jaki masz zamontowany, np. mój filterek po zdemontowaniu był niższy od nowego ponieważ podczas skręcania jest on lekko dociskany przez obudowe - o czym nie wiedziałem.

2
  • #9 21 Lis 2004 17:32
    Mg123
    Poziom 14  

I zapomniełem napisać że gazownicy mowili: co 10kkm należy filtr wymienić na nowy.

1
  • #10 25 Lis 2004 13:35
    quattro
    Poziom 13  

wiesz co ile ............ powiem tak sprawdz sobie go zawszeprzed zima , bo jak siecosik stanie latem to lepiej grzebaćjak jest jeszcze w miaręciepło na dwoże ihih ale wymiana co 30 tyś co 2 wymiana oleju ja tak robię mimo ze jest czysty ale to zależy od stacji a której tankujesz LPG bo to bardzo zależy w jakimono mają stanie swoje filtry a grafit jest produktem który sie stosuje do czyszczenia pojemników to on się osadza na filtrze

1
  • #11 25 Lis 2004 20:38
    j_a_c
    Poziom 16  

hmm patrzac na to troche logiczniej nie mozna powiedziec dokładnie po ilu tysiacach to filterek dla wszystkich samochodów najczesciej jest podobny a jedne spalaja 6 l a ine 26l na 100 ja jego zabrudzene nie zalezy od ilosci obrotów koła tylko od ilosci paliwa które przepłyneło przez niego i jego jakosci ja mialem samochud który spozywał dosyc sporo i wymieniałem mniej wiecej co 5000km
    u mnie najczesciej sie to objawiało tym ze zaczynałao byc czuc gazem w samochodzie po wymiene to przechodziło,i był gosc zabity jak sie go wyciagneło a 4-5 Pln to nie majatek a smrodu nie ma

1
  • #12 26 Lis 2004 11:02
    rafallogi
    Poziom 17  

...................Jak wygląda ten filter i gdzie łon jest? :) - 100 tys na gazie.

3
  • #13 26 Lis 2004 14:01
    Dabidi
    Poziom 13  

moim zdaniem ... filtr gazu wymieniać się powinno jak z dnia na dzień czujemy że coraz gożej idzie auto.

Filtr nie przepuści ci syfu do silnika więc możesz sobie go odpuścić.

To jest jednak tylko takie moje zdanie. Każdy wymienia jak chce. A gazownicy każą co 10 tys żebyś im płacił siano. Wiem bo sam jestem gazownikiem. ;) POZDRAWIAM

0
  • #14 27 Lis 2004 00:05
    ger56
    Poziom 18  

nie ma reguly, raczej mozna poznac po objawach, auto gorzej przelacza na gaz i jest slabsze, ostatnio wymienialem po 30tys i filtr byl taki sobie, widac rozne swinstwa ale jezdzic mozna, lepiej mimo wszystko wymieniac , pozdrawiam :)

1
  • #15 07 Gru 2004 02:21
    Paszczak22
    Poziom 16  

A ja mam pytanie co do tego magnesu. Czy on powinien być w środku filtra, czy może gdzieś do ścianki obudowy przyczepiony, a może to bez znaczenia?

2
  • #16 07 Gru 2004 02:52
    dedeks
    Poziom 15  

gracus7 napisał:
    czy was już naprawdę nie stać wydać te 5zł na nowy filterek do gazu! czy to taki majątek? KTO CZYŚCI FILTERKI!!! nie ma sposobu aby to dobrze zrobić gdy są pozatykane mikro szczelinki.
    osobiście zrobiłem autem 100 tys i żadnego filterka nie wymieniałem! więc nie ma na to reguły. do póki jest wszystko w porzadku to nic się nie rusza.
    Jedyną rzeczą na jaką trzeba zwrócić uwagę to aby raz na rok spuścić z reduktora (parownika) olej który się tam nazbierał i uciska membrany, co może powodować większe zużycie gazu. ale nie każdy o tym wie!
    jazda na gazie na zimnym nie rozgrzanym silniku szkodzi membraną! robią się one twarde i od niskiej temperatury i wtedy znów efekt jak wyżej
    pozdrawiam

A to o tych membranach to slyszales z opowiadan, prawda? Bo chyba nie zadales sobie trudu osobiscie przetestowac sprawe, jezdzac na lpg na niedogrzanym silniku lub wrecz odpalajac bezposrednio na lpg, prawda? Bo gdybys tak zrobil to mialbys raczej inne zdanie na ten temat...

0
  • #17 07 Gru 2004 02:58
    dedeks
    Poziom 15  

Dabidi napisał:
    moim zdaniem ... filtr gazu wymieniać się powinno jak z dnia na dzień czujemy że coraz gożej idzie auto.

Filtr nie przepuści ci syfu do silnika więc możesz sobie go odpuścić.

To jest jednak tylko takie moje zdanie. Każdy wymienia jak chce. A gazownicy każą co 10 tys żebyś im płacił siano. Wiem bo sam jestem gazownikiem. ;) POZDRAWIAM

W pelni sie z Toba zgadzam, gazownicy zalecaja wymiane zwykle co 10 lub 15kkm (wiadomo dlaczego)... a widzialem kilkakrotnie filterki po ok. 30kkm i byly tylko lekko przybrudzone, mimo ze gaz byl najczesciej tankowany w tanich miejscach (czytaj: niemarkowych).

0
  • #18 10 Kwi 2005 10:56
    panjabi-mc
    Poziom 12  

Koledzy piszą ze co 30 tyś . HMM
    Drogie grono ja powiem tak po 5-6 tys spada juz lekko moc silnika zmieniaja sie warunki pracy i zaczyna wiecej wyciagać gazu z butli niż zwykle. I filtra gazowego nie sprawdza sie na "przybrudzenie wzrokowe" niech każdy po 5 tysiacach wyjmie filtr i uderzy nim o stolik to zobaczy ile "metalu" wyleci z niego . Dlatego zalecam każdemu po 6 tysiacach wybić z niego syf potem po kolejnych 5 można jeszcze z raz i wymiana na nowy . Filtru w sklepach oscylija w granicach 5 zł więc niewarto oszczedzać a wymiana bardzo prosta i można ją samemu przeprowadzać Gaz jest bardzo brudny w porownaniu z nim benzyna jest czysta jak łza . Pozdrawiam

2
  • #19 10 Kwi 2005 11:07
    sigi
    Spec od samochodów

Ja wymieniam co ok. 10000km i zawsze jest okropnie zabity. Po wymianie inny świat.

Pozdrawiam.

0
  • #20 10 Kwi 2005 14:59
    Adam700
    Poziom 22  

do 40.000powinien bez problemu wytrzymac.ja wymienilem mniej wiecej po tylu kkm i praktycznie nie byl brudny(az sie zdziwilem).takze do 40.000 ale mozesz i wczesniej na pewno nie zaszkodzi no i co to za wydatek ok.5zl

0
  • #21 10 Kwi 2005 19:08
    dino57
    Poziom 11  

Witam.
    Z tego co wiem to producenci instalacji zalecają wymianę filterka gazu co 30 tys.kilometrów lub w razie potrzeby,tzn.gdy w zbiorniku jest jeszcze gaz ,a samochód zachowuje się tak jak by się on już kończył.
    Antek

0