Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kradzież auta a złomowanie.

radekch24 22 Lip 2011 07:48 2119 10
  • #1 22 Lip 2011 07:48
    radekch24
    Poziom 11  

Witam.
    W zeszłym roku sprowadziłem auto z Niemiec.
    W trakcie rejestracji musiałem zapłacić 500 zł za złomowanie i dostałem czerwoną książeczkę.
    Kilka tygodni temu skradziono mi to auto.
    A co teraz ze złomowaniem?
    Czy jest szansa, że odzyskam pieniądze z funduszy ochrony środowiska, z tego złomowania?
    Bo przecież nikt tego auta nie będzie złomował już pewnie jest pocięte. ;((.

0 10
  • #2 22 Lip 2011 08:10
    emeryt2
    Poziom 42  

Jak znajdą sprawcę , to sobie odbierzesz lecz to jest też wątpliwe , bo piszesz, że pewnie już jest pocięte!!! Jesteś jasnowidzem?

0
  • #3 22 Lip 2011 08:45
    mczapski
    Poziom 38  

Dla środowiska nie ma znaczenia kto to auto złomuje. Pojazd tylko zmienił właściciela, lecz dalej gdzieś funkcjonuje w środowisku. Paradoks polega jednak na tym, że niezależnie od pobranej opłaty nikt tego samochodu nie zlikwiduje bez dodatkowych rozliczeń.

0
  • #4 22 Lip 2011 08:49
    radekch24
    Poziom 11  

Nie ważne co ja myśle. Auto zostało skradzione i nikt już raczej nie będzie go złomował. A co z 500 złotymi ??

0
  • #5 22 Lip 2011 08:57
    emeryt2
    Poziom 42  

Mczapski wytłumaczył , jak fizycznemu , a Ty ciągle o 500 zł, nic z tego nie łapiesz ?
    ps. masz postanowienie o umorzeniu dochodzenia - prawomocne , to idź do Wydz.Kom. i wyrejestruj !!!

0
  • #6 22 Lip 2011 09:00
    enauto
    Poziom 29  

emeryt2 napisał:
    idź do Wydz.Kom. i wyrejestruj !!!

Jak nie wyrejestrujesz to będziesz musiał jeszcze płacić OC za auto, którego nie masz.

0
  • #7 22 Lip 2011 09:14
    Poziom 35  

radekch24 napisał:
    Nie ważne co ja myśle. Auto zostało skradzione i nikt już raczej nie będzie go złomował. A co z 500 złotymi ??

Zadaj pytanie do urzedu ktory pobral ta oplate. Jezeli auto zostalo skradzione i ty go fizycznie nie masz a wszystko zamkniesz zgonie z przepisami prawa to czemu nie sprobowac.

0
  • #8 22 Lip 2011 09:38
    radekch24
    Poziom 11  

Właśnie próbuje dzwonić już od 7 rano, nikt nie odbiera.

0
  • #10 25 Wrz 2011 14:56
    Adalberd
    Poziom 13  

Przecież to auto fizycznie nadal istnieje, nawet jeżeli w częściach! Nie wyparowało z planety. Nie wydaje mi się, że urzędy były skłonne tak chętnie oddawać kasę.

0
  • #11 25 Wrz 2011 18:02
    tzok
    Moderator Samochody

Opłata jest bezzwrotna, nie ważne czy Ci auto ukradli czy je sprzedałeś czy sam pociąłeś na części (i zgłosiłeś kradzież), nikt Ci jej nie zwróci. Jedyna sytuacja w której odzyskał byś część tych pieniędzy to gdybyś sam zezłomował to auto (gdyby było kompletne dostał byś 300zł). W przypadku nowego auta opłatę tę ponosi producent, dystrybutor lub importer, w przypadku używanego i sprowadzonego z zagranicy - osoba sprowadzająca (importer). Opłata jest pobierana właśnie na poczet likwidacji szkód środowiskowych spowodowanych przez ewentualne porzucenie tego samochodu w przyszłości, przez któregokolwiek z przyszłych właścicieli.

0