Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybijanie bezpiecznika 30A po paru minutach pracy.

22 Lip 2011 08:33 1246 7
  • Poziom 9  
    1. Wywala bezpiecznik od kabla zasilającego wzmacniacz !!

Mowa o takowym bezpieczniku 30A. Pogra trochę i po kilku minutach siada. Bezpiecznik jest bardzo ciepły. Cały kabel zasilający sprawdziłem po długości, żadnego zwarcia, nic. Bezpiecznik nie strzela momentalnie, tak jakby nagrzewa się i powoli przepala.

Co może być przyczyną ?

2. Sprawa numer dwa. Ostatnio przewoziłem coś większego i wyjąłem subwoofer z bagażnika. Z tydzień stał sobie w domu, podłączyłem i słychać jakby jakieś przebicie. Z głośnika nawet bez muzyki wydobywa się takie bzyczenie po przekręceniu stacyjki. A jak gaszę silnik to jest takie jakby pierdnięcie (nie wiem jak to określić, takie jakby silniejsze jednorazowe bzyknięcie)

3. CB radio. Wystarczy, że wcisnę przycisk na gruszce i chcę zacząć gadać piszczy niemiłosiernie...

HELP !!
  • Poziom 38  
    Pali bezpiecznik 30A. To jaki masz przekrój przewodów zasilających?
  • Poziom 43  
    I jaki wzmacniacz - czy ten bezpiecznik jest oby na pewno dobrze dobrany :?:
  • Poziom 24  
    1. Jakie kable :?:
    2. Zacznij od sprawdzenia rca czy nie zimnych lutów na masie, przez co czasem łączy czasem nie i są takie objawy
    3. Trzeba by wyregulować czułość pobaw się pokrętłami.
  • Poziom 9  
    Po kolei :)

Kabel zasilający jakieś 6-7 mm

Wzmacniacz to Alpina V12

Bezpiecznik był od nowości taki, czyli jakieś półtora roku, problem pojawił się ostatnio. Oznaczenie 5AG30A, identyczny kupiłem 2x i przepalił.

Kable jakieś no-name'owe

Wypiąłem sygnałówki ze wzmacniacza i wejścia były pierwotnie złote, natomiast teraz w miejscach gdzie był sygnałówki jest srebrne... może to być jakiś objaw ?

suzuki.gsx napisał:

2. Zacznij od sprawdzenia rca czy nie zimnych lutów na masie, przez co czasem łączy czasem nie i są takie objawy

Jak to zrobić ?
  • Poziom 24  
    Jeżeli masz rozkręcane końcówki rca to rozkręć i ten zewnętrzny przewód sprwadź wewnętrzny to powiedzmy plus, jeżeli nie rozkręcane przyłóż kawałek kabla do zewnętrznego okręgu rca nie do bolca, zrób to przy wzmacniaczu jak i przy radiu.
    Swoją drogą kabelki przydało by się wymienić na bardziej rozwojowe. :D
  • Poziom 9  
    Zrozumiane, tylko jakich objawów negatywnych mam wypatrywać ?

To ma przeciwdziałać przepalaniu się bezpiecznika ?
  • Poziom 24  
    Mówiłem o Twoim drugim pytaniu, ale to wszystko jest powiązane przecież to elektryka i nie sprawność jednego podzespołu ma zdecydowanie wpływ na drugi, generalnie rca i kabelki prądowe powinny naprawić problem. :D