Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie PC z falownikiem MM420 przez PC Adapter USB

22 Lip 2011 09:21 3995 13
  • Użytkownik usunął konto  
  • SterControl
  • Poziom 11  
    W tym przypadku USB też powinno mieć "przypisanego" jakiegoś COMa. Możesz to sprawdzić szperając w menedżerze urządzeń.
  • Specjalista Automatyk
    1.) PG/PC Interface = Profibus
    2.)Sprawdz czy adapter MPI jest pod napieciem (LEDs) ?
    3.) ustawiony adres DP przy 6SE6400-1PB00-0AA0 ?
    4.) co "widzi" STARTER lub Step 7 pod:"Projekt- erreichbare Teilnehmer" (osiagalne slaves) ?
  • SterControl
  • Specjalista Automatyk
    To PCAdapter może zobaczyć Slave'a DP w sieci bez zasilania z gniada PG, bądź zewnętrznego? Wydaje mi się, że albo należy podłączyć do niego zewnętrzne zasilanie (nie wiem, czy tylko te na RSa tego nie miały), albo wpiąć go w gniazdo PG Repeatera (mała sieć z MMasterem), bądź mastera (PLC - MMaster).
  • Pomocny post
    Specjalista Automatyk
    Ale np. do MM440 masz już filmik z kartą CP5512, a nie PCAdapterem, bez powodu? Dla mnie niem ma zasilania w złączu PG w MM440, a w S120 tak. Najprosciej jak pytający podłączy MM do sieci z urządzeniem z zasilaniem w gnieździe PG i sprawdzi czy wtedy działa. Sam jestem ciekawy... :-)
  • Poziom 24  
    Jeśli hardware masz sprawny, to wystarczy podpiąć się do napędu i w drive monitor kliknąć Set USS connection, powinien sam sobie znaleźć napęd. Ja tak robiłem zawsze z micromastermi i masterdrivami i zawsze działało. Można też łączyć się ręcznie ale nie pamiętam jak się to robiło, nie mam teraz dostępu do tych programów.
  • Specjalista Automatyk
    zlutuj adapter:
    gniazdo---wtyczka
    3------------3
    8------------8
    2---------------------- 0V
    7---------------------- +24V
    Do gniazda (9 Pin) podlaczasz MPI adapter ,wtyczke pod MM420 a 24V mozesz pobrac z CPU (wtyczka 9 pin).
    Taki adapter zrobilem w pracy - sprawdzony wielokrotnie.
  • Pomocny post
    Specjalista Automatyk
    Użyj programu "STARTER" jak chcesz bezpośrednio połączyć PC-MicroMaster
    Link
    Cytat:
    Używam Step7, ST7Config (kiedyś był Starter).....
    :?:
    Starter versja 4.2 pracuje także z windows 7.