Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beretta Mynute 13/20 nie moduluje płomienia gazu

22 Lip 2011 09:27 4632 27
  • Poziom 9  
    Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu pieca Mynute.
    Po odkręceniu wody zapala się gaz i grzeje wodę na pełnej mocy po czym wygasza palnik, a po chwili znowu się zapala i grzeje na pełnym gazie, i tak w kółko.
    Woda w kranie jest raz zimna a raz za gorąca.
    Nie da się się z tym żyć.
    Czy ktoś życzliwy może pomóc w znalezieniu usterki, czy to jakiś czujnik czy podzespół?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Może to być sonda NTC lub źle wyregulowany zawór gazowy.
  • Poziom 9  
    Co to jest sonda NTC, gdzie się znajduje w piecu? a jeśli to zawór to jak sie go ustawia?
    Jak nie masz o tym pojęcia to radze wezwać serwis.
  • Poziom 9  
    Może jednak coś podpowiesz, proszę. Jeśli uznam że to niebezpieczne to tak zrobię jak sugerujesz, ale zanim to zrobię to chciałbym wiedzieć coś na ten temat. Wszyscy wiemy jak to jest z serwisem, był u mnie coś tam grzebał zainkasował dużą kase i dalej nie jest tak jak trzeba. Chciałbym przynajmniej wiedzieć co może być popsute.
    Obiawy takze na zakamieniony wymiennik plytowy. Od tego bym zaczynal diagnozowanie. Ale moze byc i zawor gazowy albo ntc albo plyta albo... Gdybanie

tak czy inaczej odsylam do serwisu. Placisz za usuniecie usterki a nie za wizyte. Jezeli problem ktory zglaszales nie ustepuje masz prawo do pana serwisanta zadzwonic i go poinformowac o problemie.
  • Poziom 30  
    Dla mnie to w 90% zakamieniony wymiennik płytowy. Wymontuj, zalej odkamieniaczem i po sprawie.
  • Poziom 9  
    Może to i prawda , ale dlaczego tak nagle zakamieniłby się wymiennik?
    Jak zakamienienie wymiennika wpływać może na brak modulacji płomienia?
    Co to jest to ntc, gdzie się znajduje?
    Kupiłem kiedyś na allegro taki piec na części, mam wszystko, ale nie chcę bezmyślnie wymieniać pokolei co popadnie, dlatego proszę o pomoc w ustaleniu usterki. Za wszystkie mądre rady z góry dziękuje.
  • Poziom 30  
    Kolego chciałbyś pewnie jedną konkretną odpowiedż ale niestety jest to niemożliwe. Naprawianie czegoś na odległość na podstawie bardzo małej ilości informacji i czasami bardzo mało precyzyjnej nasuwa tyle różnych rozwiązań. Także nie wymagaj cudów. W związku z powyższym proponuję wymianę wymiennika a w następnej kolejności sondę NTC [czujnik temperatury]
  • Poziom 10  
    sonda NTC znajduje się po prawej stronie pieca na miedzianej rurce. Miałem podobne objawy i musiałem wymienić sondę, po wymianie problem znikł :)
    Co do modulacji można ją ustawić i nie powinieneś mieć z tym większych problemów ... :)

Pzdr,
    Piotr
  • Użytkownik obserwowany
    lechu603 napisał:
    ... Co to jest to ntc, gdzie się znajduje?

Tak wyglada czujnik NTC w twoim kotle. Kiedyś czarny, potem niebieski, a teraz czerwony. Jednak zmiana koloru plastyku nie ma znaczenia dla oryginalnego czujnika z logo Beretta.
    Beretta Mynute 13/20 nie moduluje płomienia gazu

lechu603 napisał:
    Kupiłem kiedyś na allegro taki piec na części, mam wszystko.
    Części z odzysku nie trzymają parametrów technicznych. Dlatego żaden szanujący się serwisant nie używa zużytych części zamiennych do remontu kotła. Portal dla złomiarzy.
  • Poziom 12  
    Odświeżę ten temat bo mam ten sam problem.
    Po odkręceniu kranu piec załącza się na pełnej mocy i działa może z 5 sek i się wyłącza nawet na 30 sek, i tak na okrągło.
    Lecz jak działa C.O. to jest mniejszy płomień lecz działa równo.
    Jeszcze jakiś czas temu załączał się częściej przy wodzie.
    Co w takim przypadku może być problemem?
  • Poziom 12  
    Wymiennik cwu to te "żeberka" nad palnikiem przez które woda przepływa? Lecz jeśli kaloryfery grzeją dobrze to czemu woda nie?

Co do czujnika to gdzie taki ewentualnie można kupić?
    Szymon widzę że w twoim przypadku lepiej wezwać serwis. Więcej wydasz na kombinacje niż na serwis.
    szymon.ha napisał:
    Wymiennik cwu to te "żeberka" nad palnikiem przez które woda przepływa?
    nie
    szymon.ha napisał:
    Co do czujnika to gdzie taki ewentualnie można kupić?
    w serwisie. Moze nie być potrzebny
  • Użytkownik obserwowany
    szymon.ha napisał:
    Wymiennik cwu to te "żeberka" nad palnikiem przez które woda przepływa? ...Co do czujnika to gdzie taki ewentualnie można kupić?

Te żeberka w wymienniku cwu, jak je nazywasz, fachowo nazywają się lamele (jeden lamel). Często producenci nie podaja wymiarów w cm wymienników, tylko liczbę lameli, ewentualnie rodzaj złącza. Jak masz "swojego" serwisanta, to same części zamienne do Beretta możesz kupić u warszawskiego dystrybutora System Gaz, z gwarancją i wg cennika fabrycznego Beretta. Ewentualnie w serwisie producenta razem z usługą.

• Moderator na urlopie...
    kowal001 napisał:
    Jak masz "swojego" serwisanta, to same części zamienne do Beretta możesz kupić ...

Serwisant dysponuje odpowiednią wiedzą i magazynem części zamiennych, z których korzysta, nie naciągając klienta na zakupy części, które nie są potrzebne do naprawy urządzenia :)
  • Poziom 12  
    mirrzo napisał:
    kowal001 napisał:
    Jak masz "swojego" serwisanta, to same części zamienne do Beretta możesz kupić ...

Serwisant dysponuje odpowiednią wiedzą i magazynem części zamiennych, z których korzysta, nie naciągając klienta na zakupy części, które nie są potrzebne do naprawy urządzenia :)

Serwisant serwisantowi nie równy.

Jeśli dobrze patrzyłem to chyba znalazłem to CWU.
    To jest taka puszka z której ostatecznie wychodzi rura z ciepłą wodą?
    Jeśli tak to zauważyłem że ona jest gorąca, ale rura i woda wychodząca z niej już nie.

Czyli zawalony wymiennik. Kwalifikuje się do "prania", lub wymiany. Brak, lub bardzo ograniczony przepływ wody przez wymiennik.
  • Poziom 12  
    Ale jeśli to na pewno jest to to zauważyłem że on jest chyba stale połączony z pompą? Musiałbym się dokładniej przyjrzeć.
    Bo nie da się go wyczyścić bez wymontowywania?
  • Poziom 10  
    kowal001 napisał:
    Jak masz "swojego" serwisanta, to same części zamienne do Beretta możesz kupić u warszawskiego dystrybutora System Gaz, z gwarancją i wg cennika fabrycznego Beretta. Ewentualnie w serwisie producenta razem z usługą.

Kolego Lechu603 lepiej kup u serwisanta producenta tego kotła, będziesz miał pewność że kupujesz oryginał. Serwisant producenta danego kotła zaopatruje się u producenta a nie w niepewnych firmach.

Jak sobie wyobrażasz naprawę - wręczasz część serwisantowi Beretty kupioną u jakiegoś pośrednika ?? Kuriozalne rozwiązanie pozbawione sensu... :cry:
  • Poziom 12  
    mirrzo napisał:
    Owszem da się. Jednak łatwiej będzie go wywalić i wyprać na zewnątrz.

W jaki sposób go wywalić? Widzę że jest on jakby zespolony z tym zaworem pod pompą, nie ma na połączeniu żadnego gwintu.
    No ale na tych zaworach są klapki, po zdjęciu ich będzie może jakaś możliwość odkręcenia cwu?
    Czy zdjąć wszystko razem? Tyle że bez pompy?
  • Użytkownik obserwowany
    szymon.ha napisał:
    Ale jeśli to na pewno jest to to zauważyłem że on jest chyba stale połączony z pompą? Musiałbym się dokładniej przyjrzeć.
    Bo nie da się go wyczyścić bez wymontowywania?

Model kotła Beretta Mynute 13/20 to leciwe urządzenie. Jeśli będziesz chciał wypłukać wymiennik, to i tak ta czynność jest tymczasowa. Może lepiej kupić nowy wymiennik (to wydatek ok. 440,00 PLN netto) i wykonać konserwację kotła? Po takiej czynności serwisowej powinieneś być zadowolony z kotła jeszcze kilka lat.

kowal001 napisał:
    Jeśli będziesz chciał wypłukać wymiennik, to i tak ta czynność jest tymczasowa. Może lepiej kupić nowy wymiennik...

Bajki pleciesz. Czym różni się wymiennik nowy od płukanego?
  • Poziom 12  
    To główną przyczyną wymiennik chyba nie będzie.
    Piec nagle w niedziele zaczął działać, że leciała gorąca woda i tylko w tym dniu.
    Teraz znowu moduluje jeszcze inaczej płomień i już np nie wchodzi na taki pełen palnik jak wcześniej.
  • Użytkownik obserwowany
    mirrzo napisał:
    kowal001 napisał:
    Jeśli będziesz chciał wypłukać wymiennik, to i tak ta czynność jest tymczasowa. Może lepiej kupić nowy wymiennik...

Bajki pleciesz. Czym różni się wymiennik nowy od płukanego?

Nie wiem, czy żarty się ciebie trzymają, czy poprostu nie wiesz, jak można wogóle stawiać takie pytanie?
  • Poziom 1  
    Miałem taki sam problem.
    Za mocno wkręcona śrubka regulacyjna na palniku.
    Taka mała czarna śrubka najbardziej wysunięta, wkręcona w środku cewkina zaworu gazu. Wygląda jakby mocowała cewkę. Wystarczy ją lekko wykręcić i płomień się zmniejsza. Dokładna regulacja wymaga nieco pracy. Powinien to robić fachowiec.
    zgrubnie to:
    1.ustaw pokrętło cw na njmniejszy zakresie
    2. odkręć wodę
    3.śrubką wyreguluj mały płomień tak to aby temp wody miała ok. 30 st. C
    JEDNAK RADZĘ ABY TĘ REGULACJĘ ROBIŁ SERWIS