Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Bravo 1.4 12v dziwny, donośny dzwięk podczas jazdy

22 Lip 2011 10:12 2174 6
  • Poziom 8  
    Witam
    Mam następujący problem ze swoim fiatem. podczas jazdy powyżej 20 km/h pojawia sie taki dziwny dzwięk. najbardziej przypomina mi on pracującą pralke na odwirowaniu ale ciszej. Zaznaczę jeszcze zę wcześniej dzwięk ten pojawiał sie tylko przy skręcaniu ostro podczas jazdy w prawo, pózniej pojawił się podczas przyspieszania i chamowania a teraz jest cały czas :( I dziwną rzeczą było tez to że lewe koło ciągło bardziej od prawego podczas dodawania gazu . teraz tego zjawiska nie czuć. w aucie wymieniłem juz końcówki drązka stabilizacyjnego i kierowniczego. Zbieżność ustawiona. Dodam jeszcze że tuleja na przednim lewym wachaczu (ta mniejsza) jest już mocno zuzyta...Czy możę być to powód całej tej zagatki? Proszę o pomoc.[/b]
  • Poziom 24  
    Wskazuje na łożyska w kołach :D:idea: do wymiany :!::idea:
  • Poziom 8  
    qwertyuiop1000 napisał:
    Wskazuje na łożyska w kołach :D:idea: do wymiany :!::idea:

Łozyska raczej odpadają. wczoraj podniosłem auto do góry tak zeby koła nie dotykały ziemi wrzuciłem Piaty bieg wiec koła obracały sie szybko pózniej wrzucałem też inne biegi i obracałem kołami bez biegu i nie było słychac tego dzwięku :(
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    ...auto na podnośniku = łożyska nie obciążone. Zakręć kołem ręką na luzie na zgaszonym silniku i zobacz czy obracają się swobodnie i bezgłośnie, co najwyżej może być słychać delikatne ocieranie klocków o tarczę/bęben.
  • Poziom 8  
    tzok napisał:
    ...auto na podnośniku = łożyska nie obciążone. Zakręć kołem ręką na luzie na zgaszonym silniku i zobacz czy obracają się swobodnie i bezgłośnie, co najwyżej może być słychać delikatne ocieranie klocków o tarczę/bęben.

Z lewej strony słychać tak jakby szum a z prawej nie... czyli łozysko do wymiany? tuleje na wahaczu nie maja z tym nic wspólnego? chodzi mi o problem przedstawiony w pierwszym poscie
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Wymieniając łożyska warto za jednym zamachem wymienić i tuleje wachacza :idea::D
  • Poziom 8  
    dobra wymienię dzisiaj łozysko i te tuleje i napiszę czy pomogło :)