Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iskrzące gniazdo Asus a6rp

taysun 22 Lip 2011 10:13 1635 4
  • #1 22 Lip 2011 10:13
    taysun
    Poziom 8  

Witam wszystkich.
    Potrzebuję pomocy w temacie jak wyżej.
    Mianowicie dostałem laptopa do naprawy, klient twierdził, że prawdopodobnie uszkodzone gniazdo zasilania, ponieważ jak ruszał to czasami laptop działał.
    Tak sobie ruszał do czasu i to nie pomagało więc przyniósł do mnie do naprawy, ja rozebrałem laptopa i zauważyłem, że gniazdo jest połamane więc zamówiłem nowe i wymieniłem.
    Po podłączeniu zasilacza zaczęło strzelać i nawet poszedł ogień.
    Później jak jeszcze delikatnie poruszałem coś strzela.
    Proszę o podpowiedź co w tej sprawie można zrobić?
    Pozdrawiam.

0 4
  • #2 22 Lip 2011 11:30
    MrZdzisio
    Poziom 11  

Czyli jest zwarcie bieguna dodatniego i ujemnego. Przyjrzyj się, w którym miejscu iskrzy, po czym zobacz czy blaszki biegunów gniazda nie są za blisko. Sprawdź również, czy pomiędzy miejscami lutowanymi gdzieś Ci sie cyna nie wylała podczas lutowania.
    Możesz także spróbować odizolować gniazdo od płyty głównej np. taśmą izolacyjną. Ja naprawiałem kiedyś laptopa, w którym trzeba była takie cos zrobić, bo jakiś pseudoelektronik naderwał izolację płyty głównej i iskrzyło - w tym przypadku kawałek taśmy izolacyjnej pomógł.
    A może właściciel tak ruszając uszodził obwody płyty głównej niedaleko gniazda :|

0
  • #3 22 Lip 2011 14:01
    taysun
    Poziom 8  

dzięki za radę spróbuję zamówiłem jeszcze jedno gniazdo bo tego nie jestem do końca pewien jednak przy jednej nóżce jest tak jakby zdarty trochę laminat a kawałkiem wcale go nie ma bo się wypalił, klient twierdził , że jak ruszał nim to poszedł dymek. Jak przyjedzie nowe gniazdo podizoluję tak jak mowisz i dam znać. Dzięki za zainteresowanie

0
  • #4 22 Lip 2011 14:42
    satgal
    Poziom 40  

Pamiętam że w Asusie przy gniezdzie zasilania dostaje zwarcia warstwa wewnątrz jej którą zasilanie idzie do przetwornic. Sprawa usunięcia węgla z wnętrza płyty raczej kłopotliwa.

0
  • #5 22 Lip 2011 17:40
    zibiii
    Poziom 23  

Za gniazdem w laptopie zazwyczaj znajduje sie cewka lub bezpiecznik lub jedno i drugie jesli dalej bedzie iskrzyc to odlutuj pierwszy element za gniazdkiem i polacz pin od plusa do niego przewodem tak zeby ten element byl przylutowany jedna strona do laminatu druga do kabelka, a pin w gniazdku zaizoluj np rurka termokurczliwa.

0
  Szukaj w 5mln produktów