Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

USZKODZONY? eurolite LED Z500 RGBW + usb-open dmx (AVTUSBDMX512)+Freestyler 3.4

pablozamek 22 Jul 2011 12:40 2661 4
 • #1
  pablozamek
  Level 11  
  Witam.

  posiadam sprzęt w konfiguracji z tytułu i mam problem z wysterowaniem tego efektu od EUROLITE. Problem polega na tym mianowicie:

  Stworzyłem fixture w freestyler 3.4, wszystko poszło gładko. Lecz podczas zmiany wartości kanałów pojawia się problem typu: mieszania wartości z kanałów.

  Tłumacząc dalej:

  kanał 1 to dimming R
  kanał 2 to dimming G
  kanał 3 to dimming B
  kanał 4 to dimming W
  Kanał 5 to strobo
  Kanał 6 to MODE
  Kanał 7 to Motor

  Teraz w momencie zmiany wartości TYLKO kanału 1 dla czerwonego z 0 w górę - światło czerwone miga - a powinno świecić światłem ciągłym a nie migać.

  Gdy zmieniam tylko wartość 2 kanału, to pojawia się efekt zielony ale jakby wbija niekiedy kanałem 1 - czerwonym, czyli kanałem niżej.

  jak np zmieniam wartości kanału 3 dla niebieskiego to zmienia też kolor czerwony oraz zielony, po za tym diody nie palą się światłem Ciągłym lecz migają... a moim zdaniem nie powinny migać.

  przy zmianie kanału 4 to wbija wszystkimi kanałami niżej czyli zamiast światła białego widać wszystkie kolory które migają.  jak zmienię kanał 5 dla "strobo" funkcjonuje normalnie ale znowu zamiast migać np tylko czerwonym jak ustawię. to miga również wszystkimi kolorami na przemian. a ustawiony mam tylko kolor czerwony.

  i tak z wszystkimi 7 kanałami urządzenia. Im większy kanał zmieniam tym więcej miesza się efektów, a przecież zmieniam tylko 1.


  zmieniając np kanał 7 dla silnika obracającego lustra.. to zmienia chyba wszystkie kanały niżej czyli praktycznie nie idzie sterować tym efektem. obserwując widac jak przełącza się przez inne tryby i wariuje co skutecznie uniemożliwia sterowanie.

  dodam, że przetrawiłem cały manual do tego efektu. Także wiem który kanał do jakiego efektu.

  Pomyślałem że to problem freestyler'a lecz program na innym sprzęcie działa bez zarzutu.
  odpaliłem zwykły program "OPEN dmx theater" ale problem ten sam.

  Efekt sprawdzałem bez terminatora oraz z terminatorem czyli rezystor 120 Ohm do sygnału lecz nie było różnicy w działaniu.

  Pytanie. Czym spowodowany jest wyżej opisany problem "mieszania kanałów".
  Czy to może być problem braku obsługi tego efektu przez konwerter USB - DMX ?
  Czy może po prostu sam efekt jest uszkodzony?
  nie sprawdzałem efektu na prawdziwej konsoli DMX bo nie mam do takowej dostępu, więc to może być kwestia właśnie braku obsługi tego urządzenia przez ten konwerter i dlatego pojawiają się takie zakłócenia sygnału.

  Chciałbym usłyszeć opinie kogoś kto się na tym zna i miał więcej do czynienia ze sprzętem oraz sterowaniem DMX bo ja znam się tylko na podstawach.


  mam nadzieję, że problem opisałem w miarę sensownie bo inaczej jakoś nie mogę wyjaśnić tego jak ten efekt się zachowuje. Za ewentualne błędy przepraszam.

  z góry dzięki za Pomoc.;)
 • #2
  prentas1
  Level 10  
  Wg. mnie jest źle zrobiony fixture. Spróbuj zrobić na nowo, jak się nie uda to zleć zrobienie (15 złotych).
 • #3
  pablozamek
  Level 11  
  ale próbowałem sterowania w zwykłym "Open DMX Theater" a to zwykły program do testowania i nic więcej. każdy kanał można nim osobno zbadać jak reaguje.. a jak wiadomo efekt nie reaguje prawidłowo na sterowanie. Inny sprzęt z Tym konwerterem oraz programem pracuje prawidłowo.
 • #4
  KWMATIK
  Level 11  
  może to kwestia "pamiętania" poprzedniej wartości dla danego kanału ,może ten artykuł dodatkowo pomoże
 • #5
  pablozamek
  Level 11  
  Okazało się, że wewnętrzny sterownik urządzenia był uszkodzony. Na działanie urządzenia nie wpłynęły zewnętrzne czynniki zakłócające. Po wymianie elektroniki urządzenie działa prawidłowo.