Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie generatora GV5 do unifonu TK6.

22 Lip 2011 12:48 5723 12
  • Poziom 9  
    Kłaniam się. Niedawno wymieniłem stary unfon (który się rozsypał), na nowy WEKTA TK6. Po kilku próbach i wskazówkach niektórych kolegów z forum udało mi się go podłączyć. Wszystko działa OK, prócz linii wywołania.Z postów dowiedziałem się że TK6 nie posiada generatora wywołania. Chciałbym zaznaczyć, że domofon w naszym bloku pochodzi gdzieś z wczesnego Gierka i jest 6-cio żyłowy.Kupiłem generator GV5 i wiem gdzie go podłączyć do unifonu,ale nie wiem skąd wyprowadzić przewody w generatorze, coprawda jest tam oznaczenie + i - , ale jakoś tak bardzo niejasno i zabardzo nie wiem których to miejsc dotyczy. Więc byłbym wdzięczny za pomoc i jeszcze jedno, elektronik zemnie żaden. Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 27  
    1. Czy jesteś pewien że generator wywołania jest potrzebny?
    2. GV-5 jest dedykowany do domofonu V-456.
    3.
    umleh napisał:
    ... elektronik zemnie żaden. Pozdrawiam.

Można kupić TK6 z wbudowanym generatorem i to by było chyba najlepsze w Twoim przypadku rozwiązanie.
  • Poziom 9  
    Generator ,jak wyczytałem w postach jest mi raczej potrzebny,jest to podobno stary system domofonu,gdzie wywołanie było w słuchawce i teraz chciłabym wiedzieć, ale już tak konkretnie, czy jest możliwość podłączenia generatora GV5 do unifonu TK6 i jesli tak to w jaki sposób. Chciąłbym zaznaczyć że u sąsiadów są zainstalowane unifonu jeszcze starego typu, tak że nawet porównanie nie ma sensu.Prosiłbym o konkretną wskazówkę.Całuję rączki.
  • Pomocny dla użytkowników
    Płytka generatora montowana w unifonie to niezmierna rzadkość. Przeważnie generator jest wspólny dla wszystkich mieszkańców. Gdybyś miał miernik (np. multimetr) to sprawdziłbyś, czy na żyle wywołania pojawia się napięcie stałe (względem masy). Oznaczałoby to, że wywołaniem była terkotka (taki brzęczyk).

Nie wiadomo czy masz jumpery, o których mowa w instrukcji. Chodzi o te przy potencjometrze siły dzwonka. Opisze ci jednak jak to zrobić bez tych jumperów.
    Minus generatora dajesz na masę (czyli na 2), plus generatora dajesz na przewód wywołania (poza płytką), a wyjście generatora dajesz na zacisk wywołania (czyli na 1).
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 9  
    Kochani,ja zadałem proste pytanie :Czy można zainstalować generator GV5 do unifonu TK6, jeżeli tak, to w jaki sposób, jeśli nie, no to nie, proste jak metr sznurka w kieszeni.Porady w stylu "kup se unifon z generatorem" są mi niepotrzebne, bo do takiego wniosku doszedłem po przeczytniu postów na tym forum. Proste pytanie ,prosta odpowiedż. Czekam i pozdrawiam

Dodano po 5 [minuty]:

Aha, o co chodzi z tymi punktami?
    Przecież w moim poście dałem ci konkretny sposób podłączenia. Przeczytaj ostatnie zdanie.
  • Poziom 9  
    Ale, ja zadałem inne pytanie, chciałbym wiedzieć gdzie na płytce generatora GV5 jest - i +,tam coprawda jest zaznaczone ale w taki sposó że nie wiadomo jakiego miejsca to dotyczy, chodzi o mi to, z którego miejsca generatora wyprowadzić przewody przewody do unifonu
    Nigdy nie widziałem takiego generatora, ale skoro taki jest to musi być przecież jakoś opisany.

Ze zdjęcia wynika, że od lewej (od rogu) jest kolejno plus, wyjście i minus.
  • Poziom 19  
    Instalacja 6 cio przewodowa z brzęczykiem to najprawdopodobniej RWT wywołanie generowane jest +5,0-5,5 V do kupienia jest płytka generatora lub tak zwany piszczek (piezoelektryczny)
    jak znajdę fotkę (Na wzór) edytuje dołączę.

Podaj proszę oznaczenia w starym aparacie i dopisz kolory przewodów sprawdzimy czy dobrze wszystko połączyłeś.
  • Poziom 10  
    umleh, ja tez mam generator GV5, nie wiem Czy masz identyczny, ale ja tez mialem problem z rozszyfrowaniem podlaczenia.

na plytce jest zlącze 5-pinowe, pierwsze trzy z lewej są po kolei opisane tak jak zybex mówił: +, Wy i - i tam podłaczasz "okablowanie" :P

co prawda mi brakuje jeszcze dzwieku w kasecie na dole klatki, ale w mieszkaniu juz wszystko ładnie śmiga.

dla poglądu daje zdjecie generatora identycznego z moim.

Podłączenie generatora GV5 do unifonu TK6.
    niestety takie małe i niewyrazne bo nic lepszego nie znalazłem w sieci
  • Poziom 21  
    Kto wie gdzie można nabyć taki generator lub ma na zbyciu?
    Będę wdzięczny za każdą informację.
  • Poziom 10  
    ja swoj generatorek kupowalem w markecie budowlanym Leroy Merlin (czy jakos tak), dalem za niego 13zl.

ale moze gdzies w sieci sa schematy. w sumie jesli bede mial chwile to rozrysuje ten generatorek, ktory mam.
    Generator może być dowolny. Nie musi być dokładnie taki jak na zdjęciu. Jest to dzwonek indywidualny i można sobie np. zaadaptować alarm okienny. Te są bardzo tanie (poniżej 5 zł). Można też użyć jakiejś melodyjki z zabawki itp. Montaż jeszcze prostszy, bo tylko dwa kabelki (gdy też wykorzystamy przetwornik).