Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy to dobrze zagra ? co można ulepszyć ? jak ustawić...

22 Lip 2011 14:27 882 2
  • Poziom 2  
    Witam. Po przegrzebaniu przeróżnych wątków znalezionych w internecie zapragnąłem złożyć w całość taki zestaw:
    PC>Creative X-fi USB>Onkyo A-8250>Gale 3020 i w przyszłości jakiś odtwarzacz cd i gramofon (żeby powoli uniezależnić się od komputera).

Aktualnie słucham muzyki poprzez tą kartę creative (sterowniki można powiedzieć że customy - jakby nieco poprawiona srednica i mniej hałaśliwe basy - szału nie ma, dobrej jakości cyfrowy dźwięk) pod to mam podpięte Sony MDR-V6 i jest przyjemnie. Podoba mi się brzmienie tych słuchawek - jest neutralne, lekkie, precyzyjne, nie ma dużo basu - chociaż słuchawki bardzo dobrze oddają ewentualne podbicia na korektorze; wyraźna średnica i może ciut za dużo najwyższej góry. Podobnego brzmienia oczekuję od zestawu który chcę złożyć. Słyszałem opinie na temat gale 3020 i myślę że usłyszę to czego oczekuje - czyli klarownej średnicy, neutralnego i szczegółowego dźwięku. Generalnie średnie tony są dla mnie najistotniejsze.zastanawiałem się też nad acoustic energy evo 1. ktoś porównywał te dwa modele ? Onkyo już zakupiłem - jedyny dostępny na allegro egzemplarz. Podobno jest zaplombowany dla bezpieczeństwa, ale sprzedający zapewniał że nigdy nie był naprawiany, a przez kratkę widać że wszystko jest w środku nietknięte i oryginalne. Kiedy będę mógł wzmacniacz obejrzeć już sam, jak poznać czy było coś przy nim robione ? na plombie jest napis AUDIO-COM - ktoś wie cóż to jest?. 3020 są dopiero zarezerwowane i będą u mnie w najbliższych tygodniach (przesyłka z Anglii), więc ewentualnie mogę je zamienić, chociaż wolałbym nie, bo trafiła się dość niska cena. Czy z tego połączenia uzyskam tego czego szukam? muzyka której słucham (jeśli nie z cd to najczęściej w innych bezstratnych formatach ) jest przeróżna, ale dominują w niej instrumenty akustyczne (wszelkiej maści). Zaraz po tym w kolejności jest złożona muzyka progresywna (więcej dźwięków syntezowanych i elektrycznych, szczególnie hammondów). Mam pokój 21m2 ze skosem na dłuższej ścianie. Jak ustawić głośniki aby wykorzystać właściwości akustyczne tego pokoju? Lepiej na podstawkach czy może je podwiesić?
  • Poziom 15  
    Co do konfiguracji sprzętu, to może jeszcze ktoś napisze, jednak jeśli chodzi o ustawienie głośników to może znajdziesz coś dla siebie w numerze 3/99 EdW. Artykuł nosił tytuł "Świat multimediów Przestrzeń dźwiękowa"
  • Poziom 2  
    ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć?