Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Skoda Favorit lx] podłączanie gniazda przyczepki

night247 22 Lip 2011 16:00 4758 12
  • #1 22 Lip 2011 16:00
    night247
    Poziom 9  

Witam.
    Myślałem, że podłączenie gniazda przyczepki to żadna filozofia, a jednak.
    Sprawa wygląda tak.
    Pociągnąłem masę i kierunkowskaz od prawej lampy do gniazda i dalej do lampy przyczepy.
    Niby świeci ale strasznie słabo, a w pełnym słońcu to już zupełnie nic nie widać.
    Tak samo kierunkowskaz w Favo świeci słabiej.
    Dlaczego jest aż taki duży spadek napięcia?
    Żarówka standardowa 12V na kierunek i stop, 10V na pozycyjne.
    Kiedy odłączam przyczepę wszystko wraca do normy.
    Przy okazji walnął mi chyba przekaźnik bo nie mam kierunków, awaryjne są.

0 12
  • Relpol
  • #2 22 Lip 2011 16:11
    Zico63
    Poziom 37  

To jakaś nowa procedura?
    Masę gniazda dajemy do najbliższej śruby o pewnym kontakcie z nadwoziem - może to być któraś ze śrub mocujących hak, płytkę gniazda czy któraś w bagażniku.
    Masa KAŻDEJ z lamp powinna iść do metalowej ramy oraz dodatkowo do przewodu masowego wiązki. Wówczas nie będzie żadnego problemu z masą.
    Słabość świecenia może być związana ze starością wiązki auta a tym samym, gorszymi przejściami prądu na złączach - znany kłopot aut w wieku po poborowym :D

0
  • #3 22 Lip 2011 18:46
    night247
    Poziom 9  

ech dam sobie z tym spokój, w tym samochodzie zawsze był problem z elektryką.
    Odnośnie niedziałających kierunkowskazów, myślę ze to któryś przekaźnik poszedł, bo awaryjne są, może ktoś mi podpowiedzieć który ?

Popraw sposób zamieszczenia zdjęcia na zgodny z regulaminem forum: Link
    [CameR]

0
  • Relpol
  • #4 22 Lip 2011 21:07
    Zico63
    Poziom 37  

Powinien być uszkodzony bezpiecznik 3 (lub 6, bo są dwa rodzaje skrzynek) z prawej. Awaryjne i migacze mają chyba ten sam przerywacz.
    Dlaczego Kolega się chce poddać - takie autka to najwdzięczniejsze pole do zdobywania doświadczeń: byle nie zrobić zwarcia, to nic nie da się popsuć, brak eletroniki, wszystko zrozumiałe.
    Tak jak pisałem: zrobić z tymi masami i "się zobaczy"; a w razie czego, jest jeszcze PW.

0
  • #5 28 Lip 2011 15:24
    night247
    Poziom 9  

Witam.
    Profilaktycznie wymieniłem wszystkie bezpieczniki na nowe i bez zmian.
    Brak kierunków, awaryjne są. To na pewno nie przekaźnik ?
    Pytam, bo tuż przed awarią, po włączeniu kierunku, nie zapalał się, ale słyszałem dziwne tykniecie w skrzynce, i to nie był przerywacz, dźwięk dochodził, ze skrzynki bezpieczników.

0
  • #6 28 Lip 2011 23:23
    staszek47
    Poziom 9  

mam faworitke z hakiem sam to podpinałem i nie było problemów,coś nie tak z tym spadkiem napięcia bo gdyby to był maluch to bym się nie dziwił

0
  • #7 28 Lip 2011 23:37
    krzysiek7
    Poziom 34  

W tych samochodach, bardzo częstą przyczyną usterek instalacji była sama skrzynka bezpieczników, wystarczyło ją polutować od nowa i wszystko wracało do normy.

0
  • #8 29 Lip 2011 19:53
    night247
    Poziom 9  

Witam!
    Wyjąłem skrzynkę, przelutowałem wszystkie styki, wymieniłem wszystkie bezpieczniki na nowe, włożyłem wszystko z powrotem i dalej jest jak było.
    Wszytko działa oprócz kierunkowskazów.
    Czy ktoś mi może opisać za co są odpowiedzialne poszczególne przekaźniki?
    [Skoda Favorit lx] podłączanie gniazda przyczepki [Skoda Favorit lx] podłączanie gniazda przyczepki
    [Skoda Favorit lx] podłączanie gniazda przyczepki

0
  • #9 29 Lip 2011 19:58
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Wyłącznik awaryjnych poleciał.

0
  • #10 29 Lip 2011 20:13
    Zico63
    Poziom 37  

No więc odwiedziłem dziś jedną znajomą Favoritkę, jest tam jeden przerywacz jeszcze w takim "kubeczku". Jeśli wszystkie bezpieczniki są sprawne, pozostaje - jak Kolega Paweł wawa pisze, ten przełącznik/włącznik awaryjnych - jesłi nie ma obu stron kierunkowskazów. Może wystarczy reanimacja czymś w rodzaju WD-... może rozbiórka i wyczyszczenie styków. Czesi robili to jeszcze w technologii rozbieralnej - można spróbować. I tak idzie do kosza ten co jest teraz.

0
  • #11 30 Lip 2011 00:40
    night247
    Poziom 9  

Mówicie o włączniku świateł awaryjnych?
    Światła awaryjne mi działają, przerywacz również.

Włączam awaryjne, kontrolki i światła mrugają, przerywacz tyka.
    Próbuje włączyć którykolwiek kierunek, nic się nie dzieje. Nie słychać przerywacza, kontrolki nie mrugają. Może to manetka?

Myślę, że to któryś z przekaźników tylko nie wiem który.
    W "sam naprawiam skoda favorit" jest marnie opisana skrzynka bezpieczników, w ogóle rozkład jest całkowicie inny niż w mojej.

0
  • #12 30 Lip 2011 01:15
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

No wymień/napraw przełącznik awaryjnych a nie pisz, ze Ci działają. Zaufaj ludziom. On włączając awaryjne, "odcina" kierunkowskazy z manetki, wyłączasz awaryjne, znowu idzie na manetkę. I to właśnie masz uszkodzone.

0
  • #13 01 Sie 2011 23:50
    night247
    Poziom 9  

Witam!
    Przelutowałem i wyczyściłem włącznik awaryjnych.
    Usterka siedziała w manetce. Przepalona była jedna ścieżka.
    Polutowałem i wszystko działa. Oczywiście gniazda przyczepki nie podłączyłem, ale będę próbował dalej.

[Skoda Favorit lx] podłączanie gniazda przyczepki [Skoda Favorit lx] podłączanie gniazda przyczepki

0