Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pulpit zdalny - praca karty graficznej i dźwiękowej

22 Lip 2011 20:21 2146 2
  • Poziom 11  
    Witam. Mój problem jest dość nietypowy. Zakupiłem ostatnio laptopa Della Vostro z podwójną grafiką (Intel HD3000 i Radeon HD6630). Jest mocniejszy od mojego komputera stacjonarnego jednak moje stare stanowisko pracy odpowiada mi lepiej niż garbienie się nad laptopem. Dlatego łącze się z laptopem pulpitem zdalnym. (Dodam ze na obu maszynach mam Win7 Ultimate, a połączone są bezpośrednio kablem internetowym). Rozwiązanie jest dość wygodne jednak zauważyłem jedną wadę. Radeon HD6630 nie załącza się, wydajność w PCmarku widocznie spadła z 1920pkt bezpośrednio do 1584pkt na pulpicie zdalnym. W czasie pracy na pulpicie zdalnym nie mogę też załączyć żadnych konfiguracji Radeona czy opcji zmiany grafiki.
    Poszukując innego zdalnego sterowania przetestowałem VNC, jednak tam przeszkadza mi rozdzielczość. Na laptopie jest ona mniejsza niż na stacjonarnym (w dodatku inne proporcje).

Moje pytanie proste czy można odblokować radeona w czasie pracy na pulpicie zdalnym, lub czy istnieje jakiś inny sposób na zdalną pracę umożliwiający ustawienie wyższej rozdzielczości niż jest na ekranie laptopa.

Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Sprawdź zarządzanie przez stronę www.logmein.com , Trzeba się zarejestrować ale jest wiele opcji, uzywam go bardzo często i ma wiele opcji jak np: zmiana trybu graficznego nawet na biało czarny w razie słabego połączenia zdalnego komputera.
  • Poziom 11  
    Dzięki za radę ale nie podoba mi się to logowanie w logmein. Pokombinowałem trochę i udało mi się rozwiązać problem z rozdzielczością w VNC i innych programach tego typu:

Łączymy się z komputerem kierowanym i (w Windowsie 7) klikamy prawym na pulpicie, wybieramy rozdzielczość ->wykryj->wymuś wykrycie VGA.
    Pojawi się drugi wirtualny monitor, ustawiamy by obraz był wyświetlany tylko na nim i klikamy zastosuj, wtedy można zmienić rozdzielczość na wyższą. Jedyną wadą jest to ze gaśnie monitor laptopa, a przed rozłączeniem trzeba koniecznie wrócić do pierwszego monitora. Sposób działał we wszystkich programach tego typu jakie testowałem, może się komuś jeszcze przyda.

Na razie korzystam z RealVNC który chodzi bardzo szybko lecz dużym ograniczeniem dla mnie jest brak przesyłu audio. Przetestowałem kilka pulpitów zdalnych, jednak te które miały audio były zazwyczaj potwornie powolne (jak również skomplikowane, więc może to wina błędu w mojej konfiguracji).
    Czy znacie jakiś patent na wysyłanie dźwięku w czasie rzeczywistym po LANie(lub WiFi)? Pogooglowałem trochę, ale znalazłem tylko trochę o VLC i shoutcast które na nic mi się nie zdają. Ideałem byłoby coś w rodzaju wirtualnej sieciowej karty muzycznej, ponieważ do komputera stacjonarnego mam podłączony system 5.1 (samoróbka do której mam sentyment :) i dlatego szkoda mi jej nie wykorzystywać w pełni) a laptop ma tylko kartę stereo. Dlatego w przypadku gier lub filmów puszczanych z laptopa 5.1 nie będzie w pełni wykorzystywane, a chciałbym żeby było. Ciekawym patentem byłaby zewnętrzna karta muzyczna 5.1 łącząca się przez WiFi albo kabelek internetowy, ale chyba czegoś takiego nie ma(lub jest potwornie drogie).

[Edit]
    Napisałem to trochę nie jasno chodzi mi to czy istnieje sposób by karta dźwiękowa z komputera stacjonarnego była widoczna jako urządzenie w laptopie.

Pozdrawiam

PS: Trochę odchodzę od tematu kart graficznych może należełoby przenieść post do jakiejś kategorii o sieciach?