Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzator kompaktowy przenośny - wyprowadzenie rury - OKNO/PIWNICA

1010011010 22 Lip 2011 20:48 28691 6
  • #1 22 Lip 2011 20:48
    1010011010
    Poziom 32  

Witam :)
    Sprawa wygląda następująco:
    Posiadam klimatyzator zibro P100 bez rury wylotowej - jutro ją zakupię.
    Niestety nie mam jak wyprowadzić tej rury przez ścianę na zewnątrz - ściany są zbyt grube i wzmacniane szkieletem metalowym także jakoś nie widzę wiercenia w moim pokoju takiej dziury.
    Pomyślałem, że mógłbym wyprowadzić rurę przez górne okienko okna przy czym klima stała by na ziemi, odległość od klimatyzatora do okienka to około 2 metry.

I tu sprawa techniczna, czy czeka mnie wiercenie w ścianie czy mogę poprowadzić tę rurę do góry i do okienka?
    Zdjęcie okna:

Pozdrawiam

1 6
  • Sklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabel
  • #3 22 Lip 2011 21:32
    1010011010
    Poziom 32  

Cytaty z instrukcji obsługi:
    Giętką rurę odprowadzającą powietrze można wydłużyć od 300 mm do 1500 mm.
    Długość tej rury przystosowana jest do mocy i zdolności klimatyzatora, w związku z czym
    użycie innej rury lub wydłużki rury może spowodować zakłócenia w pracy urządzenia.
    Odprowadzane powietrze musi bez przeszkód wydostawać się na zewnątrz, w przeciwnym
    razie może dojść do przegrzania klimatyzatora. Dlatego należy też zwrócić uwagę
    na to, aby rura odprowadzająca powietrze nie uległa zagięciom bądź skrzywieniom.

"W normalnych warunkach kondensowana woda bedzie odprowadzana rura wylotowa
    na zewnatrz. Jezeli rura ta ulegnie zablokowaniu lub zgieciu, albo wtedy, gdy element
    zewnetrzny umocowany jest za wysoko, moze dojsc do nadmiernego gromadzenia
    sie wody w pojemniku na wode, znajdujacym sie w klimatyzatorze.
    Gdy pojemnik na wode w klimatyzatorze jest pełny, zapala sie dioda sygnalizacyjna
    oraz uruchamia sie nieprzerwany sygnał dzwiekowy, a urzadzenie automatycznie
    przerywa prace."

Więc w tym wypadku woda będzie się zbierać w klimatyzatorze?

Dodatkowo znalazłem taki cytat:
    "Klimatyzator MUSI być przyłączony do sieci zasilającej przewodem uziemiającym.
    Jeśli przyłączenie do sieci zasilającej nie jest uziemiające, klimatyzatora nie wolno w
    żadnym wypadku do niej przyłączyć. Gdy urządzenie jest przyłączone do sieci zasilającej
    za pomocą gniazdka sieciowego, znajdująca się w nim wtyczka musi być
    zawsze łatwo dostępna."
    Ja niestety NIE mam uziemienia w gniazdku :/

"Klimatyzatora NIE WOLNO w żadnym wypadku przyłączać do sieci za pomocą
    przedłużacza."

Mam tylko dwa gniazdka w pokoju, jeden prowadzi do listwy zasilającej przy oknie - przez to mogę podpiąć?
    UPDATE 1:54
    Mam jeszcze jeden pomysł :)
    Czy mogę zrobić dziurę w podłodze i odprowadzić to ciepłe powietrze do piwnicy?
    Będzie tam cieplej i nie będę musiał robić dziur w ścianach i oknie :) Można tak zrobić?

1
  • #4 24 Lip 2011 15:42
    kris_quattro
    Poziom 2  

Witam,
    pomimo tego, ze stosowanie klimatyzatora przenosnego nie jest idealnym rozwiazaniem to zdecydowalem sie na jego zastosowanie.
    CHce wyprowadzic w kilku pomieszczeniach rury PCW 110mm na zewnatrz, mam pytanie do kogos doswiadczonego czy rure montowac poziomo czy raczej ze spadem w jednym (jakim?) kierunku ? Naturalnie chodzi o skropliny.

Prosze uprzejmie o porade.
    Pozdrawiam
    Krzysiek

3
  • #5 05 Sie 2011 17:19
    1010011010
    Poziom 32  

Oto co wymyśliłem:
    W trakcie wiercenia w szybie szyba się rozpękła więc ją obciąłem i zamontowałem dwie szyby :) W drugiej wywierciłem otwór na wywietrznik z przyczepianą na gumie rurą.
    Temperatura w dzień bez klimy:
    Po 10 minutach z klimą:

@kris_quattro
    Niektóre klimatyzacje posiadają zbiornik na skropliny, jak nie daje rady przez rurę to do niego odprowadza.

2
  • #6 05 Sie 2011 17:31
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Powiem ci, że paskudnie to wygląda... I ta popękana szyba. Już lepiej było przerobić okno, zastosować jakieś małe uchylne okienko, na lato zaślepione płytą z poliwęglanu i otworem na rurę, a na zimie szybą.

-1
  • #7 05 Sie 2011 17:39
    1010011010
    Poziom 32  

Tak to wygląda z zewnątrz:
    Całość uszczelniłem silikonem, wygląda jak wygląda - ważne, że działa :)
    Za rok może zastosuję tam plexi.
    Okna mam podwójne, więc teraz musiałem zdjąć jedno z nich.

2