Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hydrofor - często się włącza

22 Lip 2011 21:01 13935 2
  • Poziom 2  
    Mam taki problem. Na działce mam zainstalowany hydrofor 24 litry. Przez ok. roku pracował poprawnie, a teraz - dobija szybko do ciśnienia, jakie ustawię (np. 3.5 bar), a po oddaniu 2-3l wody ciśnienie spada do 1.8 i się ponownie włącza. Nie wiem, czym się różni "poduszka powietrzna" od "membrany". W moim hydroforze jest wentyl samochodowy pod nakrętką. Może trzeba dopompować powietrza, tylko nie wiem: a) do jakiego ciśnienia można/należy pompować, b) czy pompować gdy jest najwyższe czy najniższe ciśnienie wody (znaczy, gdy wyłączy presostat, czy gdy odłączę zasilanie i odkręcę krany). c) czy cienienie odczytywał© z pompki (mam taká z manometrem), czy z manometru hydroforu?
    Tam chyba jest "pęcherz", ale pewności nie mam. Jak przekonać się, że to coś nie jest dziurawe?
    Będę wdzięczny za każdą sugestie.
    Andy
  • Poziom 18  
    Właśnie trzeba dopompować powietrza. Trzeba pompować gdy jest najniższe ciśnienie wody. Tworzysz właśnie poduszkę powietrzną ( lub napełniasz membranę ew. coś podobnego do piłki). Jeśli masz hydrofor ustawiony np. na 3,5 bara to musisz napompować tak gdzieś o 0,5 bara mniej. Jak się włączy hydrofor to powietrze się spręży ( bo gazy się sprężają - a ciecze niekoniecznie). Jak hydrofor się wyłączy to w zależności od ustawień presostatu ( włącznika ciśnieniowego ) - powietrze będzie wypychać wodę aż do włączenia się hydroforu). Membrany są stosowane w naczyniach wzbiorczych ( w tym również w naczyniach hydroforowych ). Reasumując nie ważne co masz - pompuj powietrze!!!
    Jeśli masz hydrofor z naczyniem 24 l to na 100 % masz w nim taką "dętkę". Sprawdzić szczelność możesz tak, że jak masz ten wentyl i przy wysokim ciśnieniu wciśniesz zaworek wentyla to ci wyleci powietrze i poleci woda. Jeśli woda po długim trzymaniu wciśniętego zaworka nie poleci woda- to masz 'dętkę szczelną'
  • Poziom 2  
    Dzięki stukrotne- mam nadzieję, że wystarczy dopompować!!!