Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit WS84TX- Pobiera cały czas wode!

tittio 23 Lip 2011 08:41 4273 8
  • #1 23 Lip 2011 08:41
    tittio
    Poziom 9  

Witam

Ostatnie pranie jakie zrobilem, bylo pranie koca. Nastepne pranie juz z problemami tzn. pobiera caly czas wode. Pranie na sucho i caly czas pobiera wode. Gdy beben mial juz 3/4 wody zakrecilem doplyw wody!
    Poprosze o sugestie dotyczace usterki.

2 8
  • #2 23 Lip 2011 17:20
    slava11
    Poziom 2  

Witam! Podepnę się pod ten temat jako że pralka też indesit w moim przypadku WIE107 i również pobiera wodę jak opętana :) co zrobiłem: wymieniłem hydrostat oraz gruntowny przegląd i czyszczenie komory powietrza hydrostatu gdzie znalazłem 4 monety w tym jedna starą złotówkę skąd ona tam nie mam pojęcia bo pralka ma ok 7lat a chyba już dłużej obracamy nowymi monetami. Tak więc moje pytanie gdzie dłubać dalej żeby zatrzymać napełnianie wody przez drugą komorę na proszek bo to na niej zawiesza się proces gdy dmuchnę w hydrostat napełnianie zatrzymuje się do momentu kiedy przestane dmuchać. Pomocy bo prania przybywa a pralka wciąż niedomaga. Pozdrawiam Sławek

0
  • #3 23 Lip 2011 18:32
    urwisek01
    Poziom 13  

Komora może wyczyszczona,a wężyk też?I czy jest szczelny,bo hydrostat raczej sprawny.

1
  • #4 23 Lip 2011 22:26
    slava11
    Poziom 2  

Jutro sprawdze węzyk choć przedmuch z płuca byl :)

0
  • #5 30 Lip 2011 17:49
    tittio
    Poziom 9  

Brak pomyslow na naprawe:(
    Wezyk, komora, hydrostat, wszystko sprawdzone a pralka caly czas pobiera wode.
    Indesti pobiera wode gdy nie jest ustawiony zaden program!?

2
  • #6 30 Lip 2011 19:57
    Dariusz23a
    Poziom 12  

Witam!
    Sprawdz czy nie jest zblokowany elektrozawór od podawania wody.
    Może też być uszkodzony triak od sterowania elektrozaworem (zwarty) i cały czas podaje napięcie na elektrozawór od wody.

0
  • #7 30 Lip 2011 20:21
    dzg4
    Poziom 24  

Witam. Czasami tak się dzieje gdy nie ma sitka przed elektrozaworem, lub gdy jest uszkodzone i przepuszcza drobne zanieczyszczenia (rdza, kamień) ,które blokują elektrozawór.

0
  • #8 01 Sie 2011 00:38
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

:arrow: tittito

Dariusz23a napisał:
    Witam!
    Sprawdz czy nie jest zblokowany elektrozawór od podawania wody.
    Może też być uszkodzony triak od sterowania elektrozaworem (zwarty) i cały czas podaje napięcie na elektrozawór od wody.

Jeśli już wszystko sprawdziłeś to Dariusz23a może mieć rację .
    :arrow: slava11

slava11 napisał:
    gdy dmuchnę w hydrostat napełnianie zatrzymuje się do momentu kiedy przestane dmuchać.

Ewidentnie zabrudzony lub nieszczelny układ pneumatyki hydrostatu.

0
  • #9 10 Lut 2012 18:25
    tittio
    Poziom 9  

Witam

Temat uważam za zamknięty. Powodem jest naprawienie pralki :)
    Powodem było zwarcie na płytce (wypalona ścieżka). Po odtworzeniu ścieżki działa!
    Dziękuję za wsparcie.
    Pozdrawiam

2