Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Baza pralek z rozbieralnymi / wymiennymi zbiornikami

Edyta1000 09 Mar 2012 11:22 278250 118
    JacekZet45
    Poziom 2  
    Celowe byłoby utworzenie bazy z danymi o urządzeniach które skonstruowano w sposób uniemożliwiający ich naprawę bądź też zastosowano rozwiązania skracające żywotność sprzętu. Wiem że to jest poza tematem ale czy w powszechnie stosowanych obecnie sterownikach elektronicznych nie stosuje się rozwiązań typu zaprogramowana awaria elektroniki po zaprogramowanym czasie, bądź ilości cykli roboczych?
    Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
    woj2104
    Poziom 12  
    Tak do wypowiedzi JacekZet45 : to juz zakrawa na teorie spisku ( choć kto to wie?) w dzisiejszych sterownikach ( w oprogramowaniu) przecież można "wkręcić "wirus" " który sie uaktywni np po 2.5 r i zacznie świrować np.pralka. Do innego sprzetu np TV czy DVD można znależć wsady , a do pralek itp jeszcze mi sie nie udało. Może w coś tym jest.
    Moja matka i ojciec są na etapie wymiany pralki ,czy pralki z rodziny AEG np LS 62840 mają rozbieralny zbiornik , mama ma 84 lata , tata 87, chcą ją mieć do "końca" - czy wystarczy?Jak wytrzyma , to poźniej ja ją wezmę , a obecną ( jaką mają), jakiś whirpool wyrzucę ( sprzedam).Ja mam Candy 20-letnią super -post wyżej. Kiedys w 1992 r kosztowała (don't mint moją pensję , ale chyba się opłacało)
    Moi rodzice i ja wyznajemy zasadę : co tanie to drogie , choć dziś byłoby lepsze " co bardziej reklamowane i promowane, to gorsze", więc co jest lepsze od dobrego? K....wa , co za czasy!Kiedyś , to nawet sprzedawcy można było wierzyć , a dziś ....?
    Pozdrawiam
    Marek
    goorek
    Poziom 10  
    a samsungi?
    woj2104
    Poziom 12  
    A niby co z Samsungami?O co chodzi ? o telewizory , telefony czy pralki?, a może o czytniki laserowe , prosze o konkrety.
    Pozdrawiam
    sailor9
    Poziom 2  
    Pralka LG F1292QD Made in Poland - da się wymienić zbiornik oraz łożyska?
    woj2104
    Poziom 12  
    LG1292 czy ma rozbieralny zbiornik , to nie wiem ale byc może sie dowiem , w poniedziałek ma przyjść taka lub podobna jakas 1292 ( nie wiem z jaką literą) do sasiadów, pewnie im pomoge w instalacji, to ludzie dość zamożni więc dla nich ten dylemat nie ma znaczenia ( mieszkanie ma być wynajete i pralka dla wynajmującego), LG daje 10 lat gwarancji na silnik ale co to oznacza ; czy tylko na "spalenie" czy na cały napęd "Direct Drive"( jeśli na napęd , to moim zdaniem przewidzieli wymianę go na nowy + np łożyska). Jak zobacze jak to wygląda , napiszę( może dołącze zdjęcia).
    Pozdrawiam
    sailor9
    Poziom 2  
    W takim razie czekam na info - jakby się dało w poniedziałek, to byłoby super - w najbliższych dniach będę kupował pralkę, więc zależy mi na czasie.
    Pzdr.
    goorek
    Poziom 10  
    woj2104 napisał:
    A niby co z Samsungami?O co chodzi ? o telewizory , telefony czy pralki?, a może o czytniki laserowe , prosze o konkrety.
    Pozdrawiam

o dzizas, nie znam sie, moze jest tak ze wszystkie pralki samsunga maja rozbieralne, albo np dane modele... itp....
    np ich najtansza chyba WF1600NHW ma rozbieralne? bedzie sie dalo cos naprawic?
    woj2104
    Poziom 12  
    Nie miałem mozliwości , zeby odpowiedzieć na zapytanie , nie było mnie w Krakowie cały tydzień , .
    W czasie podłączania pralki LG F1292LD zdjąłem blokade i przechyliłem pralke i zrobiłem pare fotek , z tego co zobaczyłem , to wydaje mi sie ,że ta pralka ma rozbieralny zbiornik , na zdjęciu widac śruby łączące dwie części zbiornika , co jest dalej?? nie wiem. Podłączyłem pralkę i uruchomiliśmy z sasiadem jakieś pranie na 1200obr/min. Moim zdaniem chodzi bardzo fajnie , cichutko z lekko "syrenowatym" dźwiękiem przy wirowaniu na max. prędkości , bezwzględnie wymaga dokładnego wypoziomowania!!!. Dodaje fotki.
    Mateusz30121980
    Poziom 8  
    Prowadzę serwis i dla mnie wszystkie pralki są możliwe do naprawy. Te z klejonym modułem piorącym rozcinam na łączeniu szlifierką kątową z tarczą do drewna z drobnym zębem, a potem kleję specjalnym klejem i dodatkowo skręcam śrubami. Robię to od czterech lat i nie było jeszcze reklamacji.
    dyzma_s
    Poziom 13  
    Witam, pralki Polar seria PFL (na pewno PFL-1200) mają obudowy bębna nie rozbieralne. Bardzo irytujące :/
    dharma123
    Poziom 14  
    Clatronic WA5012 ma rozbieralny bęben. A co najdziwniejsze silnik ma u góry a nie na dole.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    savato
    Poziom 8  
    Witam!

Czy pralka electrolux EWp 106100W ma rozbieralny bęben - bo już "słychać" łożyska!
    Z tego, co widać od spodu, to jest klejony - plastikowa skorupa bez żadnych śrub - ale chciałem się upewnić. W wykazie podanym na początku wątku jej nie ma.

hej
    savato
    Poziom 8  
    witam!
    Niestety, zdążyłem już się o tym przekonać! Pralka ma raptem 14 miesięcy a łożyska słychać gorzej niz w moim starym Whirlpurze! Na szczęscie jest jeszcze gwarancja!
    adamek_1
    Poziom 1  
    ews 10470w nierozbieralna
    Lak
    Poziom 15  
    Witam, czy ktoś posiada może informacje na temat ewentualnej rozbieralności bębnów w pralkach BOSCH WLM 24441PL, WLM 20441PL??
    skryn
    Admin grupy AGD
    Lak napisał:
    Witam, czy ktoś posiada może informacje na temat ewentualnej rozbieralności bębnów w pralkach BOSCH WLM 24441PL, WLM 20441PL??

W obu modelach łożyska są wymienne.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    MieleSuper
    Poziom 11  
    Ja zauważyłem, że np. Polar/Whirlpool mają rozbieralny zbiornik, gdy łopatki w bębnie są stalowe (bęben z serii AWM).
    To samo Indesit/Ariston.
    Nie wiem jak jest z Beko, bo one miały też stary bęben (mówię tu o WMD).
    jozek_i
    Specjalista AGD
    Pralka Candy GO 510 ma niestety zbiornik nierozbieralny.

Baza pralek z rozbieralnymi / wymiennymi zbiornikami Baza pralek z rozbieralnymi / wymiennymi zbiornikami Baza pralek z rozbieralnymi / wymiennymi zbiornikami Baza pralek z rozbieralnymi / wymiennymi zbiornikami Baza pralek z rozbieralnymi / wymiennymi zbiornikami Baza pralek z rozbieralnymi / wymiennymi zbiornikami
    kruszyna 2
    Poziom 17  
    Whirlpool AWO/D 5320/P nie rozbieralny .W serwisie powiedzieli za nowy zestaw 850 zł
    paczulla
    Poziom 1  
    Czy pralki
    Siemens iQ500 WS10O261pl i
    Electrolux EWS11277FW mają zbiorniki rozbieralne?
    (To modele od niedawna dostępne w sklepach.)
    marek_34
    Poziom 18  
    Bosch WLO 20160 PL oraz Siemens WS10O160PL (praktycznie to samo) made in china - mają rozbieralne zbiorniki
    flexbud
    Poziom 8  
    Whirlpool AWO /D 4720P zbiornik nierozbieralny. Rozciołem go wymieniłem łożyska i zkleiłem - skręcając śrubami... Jednak teraz Poszukuję Nowego :) do tej samej operacji
    hosen
    Poziom 12  
    A jak jest z Boschem serii: WAB rozbieralne czy nie