Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica ZIA 6435 (zabudowa) ciągła praca pompy.

TGor 23 Lip 2011 11:51 4337 4
  • #1 23 Lip 2011 11:51
    TGor
    Poziom 2  

Mam zmywarkę ZIA 6435, która już 2 raz robi psikusa i nie chce uruchomić programu - po włączeniu ciągle pracuje pompa spustowa.
    Po zalaniu woda schodzi, więc pompa działa.

Reset urządzenia (wcześniej był ten sam problem i serwis doradził go) poprzez przytrzymanie klawisza start ok 10 sek. nic nie daje (wcześniej rozwiązał chyba ten sam problem) . Pompa pracuje nawet, gdy świeci się lampka wybranego programu, bez wskaźnika start.

Przejrzałem to forum (ten dział, klucz: Amica) - niestety nie bardzo wiem, jak mi tę zmywarkę zamocowano - ja widzę tylko blachy u góry, więc nie mam jak wyciągnąć i sprawdzić, czy jest jakaś woda na dole itp.

Po włączeniu czasem słychać 2 lub 3 kliki z okolic sterownika (w drzwiach u góry po lewej).

Ponieważ wg. mojej wiedzy to Beko, próbowałem wejść w tryb testowy*, ale ten albo nie działa (choć wskaźniki zachowują się jak wg opisu) albo problem z pompą nie pozwala na jego uruchomienie.

Czy ktoś mi podpowie, czy mogę się za to zabrać sam, czy też muszę wzywać serwis (obawiam się tylko tego, że bez sprawdzania wymienią drogi podzespół a problem nie minie).

*Link

0 4
  • Pomocny post
    #2 23 Lip 2011 13:35
    skryn
    Admin grupy AGD

Zadziałał system aquastop i bez usunięcia wody z podstawy i zlokalizowaniu przyczyny wycieku nic więcej sam nie zrobisz.

1
  • #3 23 Lip 2011 16:05
    TGor
    Poziom 2  

Czyli muszę wyłuskać teraz zmywarkę z mebli. :(

Swoją drogą, skąd ten objaw? To znaczy, dlaczego wyciek do miski skutkujący załączeniem czujnika nie wyrzuca błędu, nie wyłącza zmywarki - cokolwiek, co miało by sens większy niż katowanie pompy... Gdyby jeszcze ta pompa zasysała z tej tacy.

Edit: Czego to człowiek nie zrobi, żeby nie zmywać. ;-) Zmywarkę wyciągnąłem i rzeczywiście wylało się może ćwierć litra wody, może trochę więcej. Chyba poproszę serwisanta o wizytę - nie chcę grzebać nie mając schematu i tym samym wiedzy o urządzeniu.

Dziękuję za pomoc. Oczywiście dam znać jak się zakończyło.

2
  • #4 12 Sty 2014 08:48
    TGor
    Poziom 2  

Zapomniany login nie pozwolił mi na odpisanie w krótszym czasie i dopiero PW przypomniał mi o tej obietnicy z ostatniego zdania.

Wyciągnąłem zmywarkę z zabudowy oraz przechylając ją dość mocno od pionu wylałem wodę z miejsca, w którym się zbierała (po prostu pozwoliłem jej wylecieć na podłogę - było jej może szklanka).

Tyle z grubsza napisałem też w poprzednim poście. Co ciekawe, do dziś objaw nie wystąpił. Skąd zatem woda w podstawie?

0
  • #5 12 Sty 2014 10:49
    FrankyJ
    Poziom 7  

U mnie wystąpił taki przypadek po dosypaniu soli - możliwe, że za słabo dokręciłem pokrywkę i podczas mycia przeciekło trochę wody (o ile jest to w ogóle możliwe).

0