Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Vaio PCG-71211M - wyblakły obraz

cackoarek 23 Lip 2011 14:45 2980 3
  • #1 23 Lip 2011 14:45
    cackoarek
    Poziom 25  

Witam

Dostałem od rodzinki laptopa jak w tytule. Objaw: strasznie wyblakły ekran. Kolory są ale ekran jest tak jasny, że z ledwością można cokolwiek zobaczyć. FN+F5 niewiele daje - ekran staje się ciemniejszy, ale kolory nadal są jakby wyprane. W sumie najlepiej jeśli pokażę na zdjęciu:
    Sony Vaio PCG-71211M - wyblakły obraz
    Problem jest taki, że ekran taki już jest w momencie uruchomienia komputera (pierwszy ekran z opcją wejścia do biosu). Wynika z tego, że to coś z kartą graficzną (albo matrycą?).

Teraz pytanie: czy możliwe, że coś jest zwalone ze sterownikami? W sensie, że zostało coś za ich pomocą przestawione w karcie i taki stan stał się dla karty domyślnym.... czy też jest to objaw uszkodzonej grafiki. Nie miałem dostępu do internetu, ale postanowiłem na szybko odinstalować sterowniki, ale objaw nie minął - wtedy cofnąłem próbę przywracając system do poprzedniego stanu.

Przyznam się, że na komputerze tym jest niezły "burdel", uruchamia się chyba z 10 minut. Od czego zacząć Panowie? Jest sens się za to zabierać?

Jak wrócę do domu to spróbuję zainstalować nowe sterowniki (ATI RAdeon 5650) - ale wątpię aby to coś dało.

0 3
  • #2 23 Lip 2011 15:16
    michał3411_2007
    Poziom 29  

Jeśli problem już pojawia się w biosie , to wina jest po stronie sprzętowej przeinstalowanie sterowników nic nie zmieni , przypuszczalnie grafika , ale to nie jest jednoznaczna diagnoza , może być i również taśma i matryca .

0
  • Pomocny post
    #3 23 Lip 2011 16:12
    witkor85
    Poziom 24  

Dostałem do naprawy jakiś czas temu 2 vaio ze stanów nówki sztuki oba "uwalone". Problem identyczny jak tu. Okazało się że podłączenie do matrycy miało defekt i taśma się luzowała
    Sony Vaio PCG-71211M - wyblakły obraz Sony Vaio PCG-71211M - wyblakły obraz

Zdjęcia przykładowe

0
  • #4 23 Lip 2011 18:15
    cackoarek
    Poziom 25  

To że to wina sprzętu to wiadomo. Myślałem po prostu, że sterowniki mają możliwość ustawienia "domyślnych" ustawień grafiki - z którymi startuje. Spróbuję jeszcze pobawić się ze sterownikami - bo w zasadzie nic innego zrobić się nie da. Uruchamiałem na systemie z płyty (WinPE), nic nie pomaga, a to tylko potwierdza uszkodzenie sprzętu.
    Rozbierania komputera pewnie bym się podjął tylko jeszcze jest na gwarancji - więc po prostu poradzę im aby oddali go właśnie tam.

Dzięki chłopaki.

Dodam jeszcze od siebie: podłączyłem do niego projektor i na nim obraz jest prawidłowy. Wynika z tego, że faktycznie na 90% uszkodzona jest taśma/złącze.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo