Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa podnośnika w traktorze Władymirec T-25.

23 Lip 2011 14:56 6820 9
  • Poziom 10  
    witam,
    mam problem z pompą hydrauliczną w T-25. Cięgna podnoszą się bez ciężaru. Z ciężarem nie da rady. Wymieniłem rozdzielacz i pompę. Niestety nadal nie ma ciśnienia.

• Poziom 19  
    Z tego co pamiętam przeważnie problem stwarzał siłownik. W górnej części jest zaworek zwrotny w którym wyrabiają się uszczelnienia i ciśnienie z rozdzielacza przedostaje się do powrotu.
  • Poziom 38  
    Druga rzecz to w rozdzielaczu jest zawór bezpieczeństwa zdarza się że dostaje się tam kawałek "śmiecia" i jest taki efekt jak piszesz. Sprawdzone na własnej skórze
  • Poziom 10  
    kmieciu: w podnośniku zostały wymienione wszystkie uszczelki wraz z nowym tłokiem
    janek1815: zawór bezpieczeństwa został przeczyszczony i powymieniane nowe tulejki

Na prawdę mocno trzeba przygazować żeby cokolwiek zaczeło podnosić.
  • Poziom 11  
    A sprawdzany był filtr układu hydraulicznego podnośnika? Może jest on zapchany.Może za mało oleju,wtedy też słabo podnosi.Czy właściwie zamontowane przewody siłownika?Posiadają zawory blokujące powrót oleju.Może są zamontowane odwrotnie.Mam taki sam ciągnik i też z podnośnikiem są problemy, najczęściej jednak są to wycieki oleju.Druga sprawa to kwestia jakości uszczelek, teraz nowe starczają tylko na rok dobrego podnoszenia, chociaż pierwsze delikatne wycieki pojawiają się już po dwóch tygodniach.Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    filtr też został przeczyszczony, żadnych wycieków nie ma. Wiadomo dokładnie ile litrów oleju powinno być w podnośniku??
  • Poziom 11  
    Powinno być 7,5 litra oleju. Po wymianie oleju układ może się trochę zapowietrzyć i dlatego słąbo podnosi.
  • Poziom 9  
    Jak ja robiłem pompę podnośnika to wymieniałem olej i też nie podnosił z obciążeniem, układ hydrauliczny odpowietrzyłem poprzez kilkukrotne podnoszenie i opuszczanie podnośnika i do tej pory jest dobrze
  • Poziom 11  
    Trzeba pamiętać o tym, aby odpowietrznik w korku wlewu oleju był drożny.Też robiłem tak samo jak kolega powyżej i jest dobrze.
  • Poziom 10  
    ok dzięki;] jutro sprawdzę odpowietrznik