Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uszkodzenie wewnetrzne po oczyszczaniu odkurzaczem.

23 Jul 2011 15:05 933 6
  • Level 9  
    Wiec tak, przy okazji sprzatania stwierdzilem ze moge lekko 'ogarnąć' laptopa, pomyslalem ze jesli podstawie koncowke odkurzacza do tylnej czesci komputera(tam co dmucha od wiatraka) to wybiore troche kurzu a komputer moze bedzie ciszej pracowal. Jednak pozniej wlaczylem komputer.. na poczatku wszystko wlaczalo sie jak powinno, az do tego momentu gdy pojawia sie pulpit i jest ten dzwiek windowsa. Nagle cos jakby trzaslo, spiecie, lekki huk, nie wiem jak to opisac. Pozniej na ekranie nic sie nie otwieralo, jedynie menadzer zadan i procesy. Komputer 'zamuli' sie okrutnie, nic nie działa, nawet kursor sie 'teleportuje'.
    Post pisze z drugiego komputera.

p.s za kazdym resetem komputera jest to samo, i komputer strasznie mocno pracuje
  • Level 31  
    Malo prawdopodobne aby winowajcą był odkurzacz przyłożony do otworu wylotowego. No ale cóż wszystko może się zdarzyć. Może było coś poluzowane i przesunęło się od strumienia powietrza.

Jedno jest pewne. bez rozebrania laptopa się nie obędzie (o ile nie jest na gwarancji)

Zacznij od sprawdzenia wiatraka czy nie pogubił łopatek.

A, i nie testuj go więcej włączając go, zanim nie zobaczysz co strzeliło. Możesz w ten sposób pogorszyć sytuację.
  • Level 9  
    Tez tak pomyslalem, jednak nie umiem otworzyc komputera. Odkrecilem wszystkie srubki jednak boje sie to oderwac.
    Jestem 100% pewny, ze to wina odkurzania. Przed odkurzaniem (10 min) wszystko dzialalo swietnie.
    Komputer nie jest na gwarancji, ma juz ponad 5 lat.

Jednak troche zastanawia mnie to dlaczego praca komputera zostala tak spowolniona, zrozumialbym gdyby wogole przestal dzialac.
  • Level 24  
    miodusmdz wrote:
    pomyslalem ze jesli podstawie koncowke odkurzacza do tylnej czesci komputera(tam co dmucha od wiatraka)
    Wiatrak zaczął pracować jak prądnica i prawdopodobnie to było przyczyną uszkodzenia. Takie jest moje przypuszczenie
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    miodusmdz: mamy rozumieć, że laptopa masz z CBA i dlatego jego producent i model jest objęty najgłębszą tajemnicą?
  • Level 31  
    miodusmdz wrote:
    Jednak troche zastanawia mnie to dlaczego praca komputera zostala tak spowolniona, zrozumialbym gdyby wogole przestal dzialac.

Może komputer pozbawiony został chłodzenia i zipie przegrzany resztką sił.
    Jeśli tak by się okazało to byłby najmniejszy problem.

Podaj model komputera to może poradzimy jak do niego się dostać.
  • Level 9  
    Zawsze mam problem z modelem poniewaz komputer jest z USA ale to chyba ten: Toshiba Qosmio G25-AV513