Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Avila S5230 - charczy głośnik

esperoaranos 23 Lip 2011 18:14 2978 6
  • #1 23 Lip 2011 18:14
    esperoaranos
    Poziom 14  

Witam, zakładam ten post bo na elektrodzie są ze 2 na ten temat ale nigdzie nie ma odpowiedzi na pytania które chciał bym zadać Wam - specjalistom.

Mam Samsung'a Avile bez gwarancji i ostatnim czasem potwornie zaczął mi charczeć głośnik, co jest dla mnie tragedią, ponieważ przymierzałem się do sprzedaży tego telefonu. Dmuchałem w niego jak by to miała być wina jakichś paprochów ale nic nie pomogło. Ktoś na elektrodzie napisał że tam są 2 głośniki: od dźwięków i od rozmów ale mi charczą i dźwięki (mp3, filmy, głos klawiszy itp...) i podczas rozmów, więc chyba 1.

Mam kilka pytań:

1) Co może być przyczyną?
    2) Jak to naprawić?
    3) Czy do demontażu głośnika "mocno" będę musiał rozkręcić telefon? (zdjąć ekran dtk. albo coś)
    4) Jeżeli trzeba będzie wymienić głośnik to na jaki i gdzie taki kupić? (szukałem, nie znalazłem)

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

0 6
  • #2 23 Lip 2011 22:19
    konrdzik
    Poziom 22  

Przyczyn uszkodzenia może być wiele od czynników zewnętrznych po zużycie się elementu.Odnośnie demontażu wpisz w google avila disassembly i masz pierwszy link , natępnie pytasz gdzie kupić na alle...... regulamin zabrania reklamować wpisz glosnik lub buzer avila i masz jak na tacy .Powodzenia.

0
  • #3 23 Lip 2011 22:30
    esperoaranos
    Poziom 14  

Nie wiedziałem że głośnik w telefonie nazywa się "buzer". Teraz to od razu znalazłem, choć by na popularnym serwisie aukcyjnym za 15 zł z przesyłką, za co dziękuję. Wiem również już jak się do niego dostać i jutro zacznę demontaż. Podmucham, pędzelkiem pojeżdżę, sprawdzę kontakt tasiemek. Jeżeli to nie pomoże, to wymienię ten buzer. Napiszę tu co i jak.

0
  • #4 27 Lip 2011 07:13
    esperoaranos
    Poziom 14  

Witam ponownie. Rozebrałem telefon, ale nie mam aparatu bo moi rodzice pożyczyli na wyjazd za granicę, a chciał bym się o coś zapytać na zdjęciu. Ściągnąłem z internetu fotkę i tego czego na niej nie ma, a jest u mnie to dorysowałem w Paint'cie. ((1) i (2))

Co to jest? (1) Takie srebrne kółko i wychodzą od niego kabelki. Nie mogę go wyciągnąć z tego plastiku a te buzzery są sprzedawane bez niego (jak na fotce u góry) Muszę na siłę? Bo to wklejone czy coś?

Co to za tasiemka? (2) Ona wychodzi z płyty głównej i TYLKO dotyka do tego plastiku (obudowy buzzera) Jest tak jakby przyłożona. Jest ona strasznie brudna od piachu i jakiegoś gluta. Tu mam pytanie bo dmuchanie nic nie daje. Mogę ją wyczyścić patyczkiem do uszu nasączonym spirytusem? (A może ten brud jest powodem charczenia?)

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

0
  • #5 27 Lip 2011 07:51
    onrad18
    Poziom 22  

To srebrne kółko to wibracja,ta tasiemka to antena i powinna by przylutowana do płyty.

0
  • #6 27 Lip 2011 09:40
    esperoaranos
    Poziom 14  

Ta tasiemka jest przylutowana do płyty. (2 żyły) Jeżeli to jest antena to co to jest takie na dole telefonu na takim druciku? Bo myślałem że to jest moduł antenowy.
    (Sory za jakość zdjęć, robione starym S.E. z aparatem vga)

0
  • #7 16 Sie 2011 19:44
    Samsung_L4
    Poziom 23  

Ta przy glosniku to antena od Bluetooth'a. Wibre mozesz ostro potraktowac - w koncu wyjdzie. Pamietaj, ze glosnik musisz odlutowac (jest na kabelkach)

Powodzenia

0