Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

monitoring i konrola dostępu - co z zasilaniem

23 Lip 2011 21:47 1397 4
  • Poziom 8  
    Witam
    mam do opracowania koncepcyjnego projekt monitoringu i kontroli dostępu. Chodzi tylko o koncepcję więc aspekt finansowy jest nieistotny. Ogólnie mam wybranego producent ( Bosch ). Dotyczy to 18 kamer, konkretnie NBN-921-P i NBC-266-P, uwzględniona jest pamięć masowa iSCSI, serwer z oprogramowaniem integrującym, stacje robocze, kontrolery czytników kart i same czytniki. W każdym razie pojawił się aspekt zasilania... Ogólnie koncepcyjnie kamery są zasilane poprzez PoE lecz pojawił się problem co jeszcze? tzn jaki rodzaj zasilania awaryjnego, gdyby ten sposób z jakiejś przyczyny zawiódł, a kamery z założenia miałby działać nieprzerwanie. Ogólnie przy tej koncepcji jest wymagany jakiś switch z zasilaniem PoE czy np zasilanie może być podawane przez serwer? albo czy do switcha da się podłączyć jakiś potężny UPS który zapewni zasilanie dla kamer?
    Jeżeli chodzi o zasilanie to nie za bardzo się na tym znam dlatego potrzebuje w tym aspekcie pomocy za którą z góry dziękuje.
  • Poziom 35  
    Według koncepcji zasilanie jest punktowe, czy rozproszone?
    Czy serwer jest podparty UPS-em?
    Jaki jest bilans mocy zasilającej cały projekt?
    Co to za twór NBC-266-P, bo nie widzę w katalogu Boscha?
    Bez tych danych, a jeszcze lepiej schematu nic nie da się wymyślić.
  • Poziom 8  
    To co próbuje zrobić jest to praca na uczelnie. Jako że jest to koncepcja a nie projekt nie wymaga obliczeń tylko przykładowego sposobu zintegrowania systemów. W tym wypadku monitoring i kontrola dostępu. Tak więc bilansu mocy nie sporządzałem.
    Co do drugiej kamery to jest to model 255 a nie 266. Zły klawisz mi się wcisnął.

Wszystko sprowadza się do koncepcji więc pracę nagina się tu do realiów i wymaganych rozwiązań. Więc zasilanie punktowe/rozproszone nie jest ustalone tylko będzie takie jakie okaże się bardziej pasujące. Tak samo z UPS na serwer, jeśli to jest dobry sposób i rozwiązuje problem to tak będzie. Jak pisałem kwestia finansowa nie jest istotna.

ogólnie to wygląda tak. Budynek 4 poziomy. Parter 6 kamer, pozostałe 3 poziomy po cztery kamery. Jest tylko jedna NBN-921-P na parterze. reszta to właśnie 255.
    na każdym poziomie jeden kontroler i moduł rozszerzający a do nich kilka/kilknaście czytników kart. Tutaj kontroler zasila czytniki a sam normalnie zasilany. Są takie trzy więc do każdego planuje dać UPS albo jeden do trzech.

Problem mam właśnie z kamerami w sumie mogę przedstawić tak, że każda kamera jest na PoE a dodatkowo podłączona do sieci energetycznej ale nie wiem czy to spełnia kryterium "zasilania awaryjnego"
    jestem początkującym studentem i dopiero wdrażam się w tą tematykę...
  • Poziom 24  
    Ja ci podpowiem jak w praktyce się to robi - znam i to w Polsce obiekty gdzie pracuje wiele kamer i z założenia przynajmniej część jest przeznaczona do pracy ciagłe. Więc nie jest to naginanie do rzeczywistości tylko rzeczywistość.
    - Kamery PoE zasila się ze switchy oczywiście PoE,
    -wszystkie urządzenia aktywne switche, serwery, macierze sa w serwerowniach
    - każda serwerownia ma własny UPS zasilający urządzenia o mocy odpowiedniej do zainstalowanych urządzeń ?(moc ta nie może przekroczyć 80% mocy UPS - odpowiedni bilans )
    - do tego dobrane akumulatory aby uzyskać minimalnie wymagany czas autonomii - tu nie ma co wariować bo nie dobiera się UPS'ów aby zasilały przez kilka dni 1-2 godziny do maksymalny czas na jaki sie dobiera te urządzenia
    - i ostatni element zasilania to agregat prądotwórczy z automatycznym startem i AZR
    I już masz prawdziwy system zasilania

Co do SKD sprawa jest prosta - każdy kontroler wyposażasz w obudowę z zasilaczem buforowym. Akumulator 7 Ah na przejście powinien wystarczyć na kilka - kilkanaście godzin. Chociaż tez wykonywałem takie instalacje gdzie mam jeden centralny zasilacz o dużej mocy i duży akumulator - tak jest wygodnie np. przy systemach które maja kontrolery w obudowach gdzie nie ma zasilacza np. Micromade BiBi , ale systemy Bosch czy Siemens zawsze maja skrzynki metalowe z miejcem na akumulator
  • Poziom 31  
    Magrahar napisał:
    Jako że jest to koncepcja a nie projekt nie wymaga obliczeń tylko przykładowego sposobu zintegrowania systemów. W tym wypadku monitoring i kontrola dostępu.

Integracja systemów monitoringu i kontroli dostępu jest wdrożona przez kilka firm.
    Spróbuj skontaktować się z frmami Selkod, Samm, Generix.