Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podgrzewacz przepływowy Siemens DH18100 - wyłącznik termiczny

23 Lip 2011 23:03 2820 2
  • Poziom 13  
    Szanowni Elektrodzianie!

W domu posiadam podgrzewacz jak w tytule,
    już go kiedyś rozkładałem bo iglica odmówiła posłuszeństwa, ale do rzeczy:

Otóż obadałem cały podgrzewacz bo wywalał mi zabezpieczenia (nawet jak nikt nie korzystał z ciepłej wody),
    droga dedukcji doszedłem że uszkodzony jest ten dziwny element przypominający wyłącznik termiczny (bo pewnie to to jest -idzie tam drut od grzałek).

Czy jest sens rozbierania tego elementu i szukania usterki? (Jeżeli tak to proszę o jakieś wskazówki). Gdzie mogę zakupić owy wyłącznik?

Pozdrawiam!
  • Poziom 12  
    Jeśli chodzi o rozbieranie wyłącznika termicznego to nie ma sensu ,bo już tak nie złożysz i nie będzie trzymał parametrów bezpieczeństwa.Koniecznie NOWY !!!!! Powód uszkodzenia - za duży pobór prądu ,upływność prądu na grzałkach-przebicia na zero ochronne [ grzałki zakamieniałe-skorodowane] czyli inaczej mówiąc grzałki też do wymiany.A to przez koszty może się okazać , że prościej to zakup nowego, przemyśl i pochwal się co postanowiłeś i powodzenia , pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Masz rację kolego, jutro pojadę zakupić nowy podgrzewacz, a z tego wyciągnę mechanizm załączania obwodu bo może się przydać na przyszłość. Temat do zamknięcia.