Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony 5.1 + PC + projektor

staram_sie 24 Lip 2011 01:08 1427 3
  • #1 24 Lip 2011 01:08
    staram_sie
    Poziom 1  

Witam wszystkich,

Mam problem ze swoim kinem domowym. Jakiś czas temu kupiłem zestaw do kina 5.1 firmy Sony (DAV-DZ230). Niestety nie posiada on żadnego wejścia (jedynym sposobem na usłyszenie dźwięku z głośników jest włożenie płyty z filmem). Cały sprzęt jest sprawny, lecz chciałbym mieć możliwość oglądania filmów w formacie np. mkv, którego niestety obsługa nie jest w nim zapewniona. W związku z tym chciałbym wykorzystać komputer, który odtwarzałby film, obraz wysyłał do projektora poprzez HDMI lub DVI, a dźwięk puszczał w głośnikach z kina.

W jaki sposób mogę zrealizować to ostatnie zadanie?

Czy karta dźwiękowa (Creative Sound Blaster Live!) wytrzyma podłączone satelity bezpośrednio przez dorobione wtyki minijack? A może będę potrzebował jakiegoś wzmacniacza do nich?
    W jaki sposób podłączyć subwoofer?

Dodam jeszcze, że moc na wyjściu wzmacniacza wynosi: ~140W (RMS), zgodnie z danymi producenta:
    http://www.sony.co.uk/product/hcs-surround-kit---dvd-player/dav-dz230#pageType=TechnicalSpecs

Niestety nie mogę znaleźć parametrów satelit (SS-TS71).

Dziękuję za wszelką pomoc i wskazówki.

0 3
  • Pomocny post
    #2 26 Lip 2011 08:57
    Damianp16
    Poziom 13  

Bezpośrednio satelitek nie podłanczaj do karty dźwiękowej, bo Ci nie napędzi tego, nie ma te kino wejścia AUX? Jak nie ma wejścia AUX to mógłbyś przerobić kabel euro, jedną tylko koncówkę przerabiasz na RCA lub mini-jack, i koncówkę euro podłanczasz do kina a tą drugą końcówkę przerobioną podłączysz do karty dźwiękowej, a w kinie ustaw kanał na TV i będziesz mieć dźwięk w kinie. Tylko musisz wiedzieć gdzie idzie sygnał z dźwięku, i to będą raczej 3 kabelki, (2 żyły + ekran) dźwięk będziesz mieć w strero.

Wszystkie satelitki mają po 142 Wat RMS, Subwoofer ma 140 Wat RMS, pobór mocy kina 150 Wat

0
  • #3 31 Lip 2011 12:44
    Radeusz
    Poziom 30  

Kino domowe posiada wejścia i to dwa, jedno z przodu nazwane "mini" a drugie z tyłu w porcie SCART. Wystarczy zrobić tak jak kolega wyżej napisał czyli popsuć kabel scart, z rozpiski pinów odczytać wejście audio ( kanał lewy prawy oraz masa) a z drugiej strony przylutować potrzebną końcówkę.

0