Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Blaupunkt RD4 N1 MP3 aktywacja vin do Partnera 2011

Minowo 24 Lip 2011 10:02 4649 8
  • #1 24 Lip 2011 10:02
    Minowo
    Poziom 1  

Witam wszystkich.
    Kilka dni temu udało mi się aktywować radio Blaupunkt RD4 z MP3 (z Berlinga 2010) do Partnera 2011 Tepee z "najbiedniejszym" wyposażeniem (el. szyby, centralny, alarm i radiem dokładanym). Numer vin nadwozia zmieniłem w pamięci radia (M95320) za pomocą programatora Versa Prog metodą domową (bez odwiedzin ASO). Radio zaczęło "śmigać" bez denerwującego "pikania". Funkcje radia w pierwszym momencie ustawiłem na słuch. Wczoraj jednak poszedłem dalej i zainstalowałem również wyświetlacz do w/w radia i o dziwo wszystkie funkcje włącznie z pomiarem temperatury zewnętrznej i trip komputera działają. Jeżeli są osoby zainteresowane tym tematem, to chętnie podzielę się informacją gdzie odszukać numer vin w pamięci radia. Przeszukując forum nie znalazłem nigdzie takiej informacji, więc zakładam że może to być interesujące.

0 8
  • #2 01 Wrz 2011 20:51
    drakulec
    Poziom 1  

Witaj
    Czy możesz napisać jaki podłączyłeś wyświetlacz i jak go podłączyłeś.
    Czy trzeba ciągnąć kable do BSI czy wystarczy podłączyć wyświetlacz do radia ?

0
  • #3 28 Paź 2012 17:05
    kriskros1234
    Poziom 2  

Odgrzeję... może ktoś podpowie jak uruchomić ten wyświetlacz bo pikanie zlikwidowane. Peugeot 407 05', radio blaupunkt rd4 11'

0
  • #4 10 Mar 2014 15:54
    Adus100
    Poziom 1  

Witam mam problem podczas odgrzybiania klimy uwaliłem radio blaupunkt MP3 rd4 n1 i zakupiłem nowe jednak nie wiem jak aktywować to radio ? PROSZE O POMOC .
    kontakt a mail: adi1_83(malpa)o2.pl lub gg :3568596

Moderowany przez damiancz:

3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

0
  • #5 10 Mar 2014 19:43
    tolo
    Poziom 33  

Pytanie czy kolega posiada programator i sprzęt do lutowania układów w obudowie soic8 :?: Jeżeli nie to lepiej i taniej powierzyć to zadanie osobie będącej w temacie.

0
  • #6 24 Lip 2018 20:26
    Snipe Foo
    Poziom 2  

Minowo napisał:
    Witam wszystkich.
    Kilka dni temu udało mi się aktywować radio Blaupunkt RD4 z MP3 (z Berlinga 2010) do Partnera 2011 Tepee z "najbiedniejszym" wyposażeniem (el. szyby, centralny, alarm i radiem dokładanym). Numer vin nadwozia zmieniłem w pamięci radia (M95320) za pomocą programatora Versa Prog metodą domową (bez odwiedzin ASO).

Hello Minowo,

When you change the VIN in the memory, do you have to update a checksum or something else ? I found the VIN at address 0xFAF does it seem correct ?

In addition, do you know if it's possible to activate the AUX entry and the CD Loader by modifying the memory ?

Thank you.

PS: sorry for the English post ... I don't speak Polish :-/

0
  • #7 25 Lip 2018 13:07
    LWD11
    Poziom 29  

Snipe Foo napisał:

When you change the VIN in the memory, do you have to update a checksum or something else ? I found the VIN at address 0xFAF does it seem correct ?

In addition, do you know if it's possible to activate the AUX entry and the CD Loader by modifying the memory ?

Hi

You do not need to modify any checksum, just enter the VIN in the right places. Upload your dump and VIN number.

To activate the changer you must also modify the display. I always turn on the aux and changer using LEXIA.

0
  • #8 29 Lip 2018 13:43
    Snipe Foo
    Poziom 2  

It works ! Than you :-)

I modified the VIN directly in memory (Vin is stored in two parts at 4 different addresses). I used a Bus Pirate to access the memory thru SPI. I did not unsoldered the chip; just soldered 8 wires to connect the Bus Pirate to the chip.

Now I’ll buy a Lexia 3 and activate Aux.

0