Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

geforce gtx 470 amp czy gtx 560 amp komputer do grania

24 Lip 2011 12:36 3767 17
  • Poziom 8  
    Witam
    Od razu chciałbym zaznaczyć, że jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość :D

Sprzęt jaki posiadam:

Procesor: intel core i5 650

Zasilacz: chieftec 650w CFT-650-14CS

Ram: kingston 1333 cl9 2gb w jednej kości planuje dokupic jeszcze jedną do dual channelu

Płyta Główna: Intel BLKDH55HC

dysk twardy: Seagate 250 GB 7200 obr.

I tutaj mam dylemat odnośnie karty graficznej nie wiem czy kupić tańszą gtx 470 amp czy dołożyć te 200 zł i kupić tą gtx 560 amp. Myślę, że pobawie się troche w OC. Czytałem troche i opinie są podzielone dlatego proszę Was o pomoc.
    W testach widać, że 470-tka ustępuje 560-tce. Czytałem, że 470 się dobrze podkręca ale dość mocno się grzeje. Myślałem o grze w full HD ale nie wiem czy to aby nie za słaby sprzęt.

Z góry dziękuje za odpowiedzi
  • Poziom 43  
    W tej cenie uderzałbym w 6870 albo 6850. Ostatnimi czasy:
    http://nvision.pl/2-rdzeniowy-procesor-i-kart...A-GeForce-Nigdy--Articles-430-ndetails-1.html
    W dodatku radeony są chłodniejsze, lepiej się podkręcają i mają niższy pobór mocy. Określ dokładną kwotę na kartę. Procesor nie jest zły, ale 2 rdzenie to 2 rdzenie.
  • Poziom 8  
    Myślę że max 1000 zł
  • Poziom 8  
    Tylko powiedz mi jeszcze jakiego producenta polecasz? asus? a i moje drugie pytanie odnośnie tego full hd czy da rade zestaw z tą kartą?
  • Poziom 43  
    Asus może być, ma 3 lata GW.
    Co konkretnie z fHD? Testy karty są w sieci.
  • Poziom 19  
    6850,6870 są mniej wydajne niż gtx 560, jak już to 6950.
  • Poziom 19  
    fiend_ napisał:
    560 nie jest wydajniejsza niż 6870. Przy 1000zł najlepiej 6950 1gb, 2gb nie jest potrzebne do pojedynczych monitorów. Nawet 6850 radzi sobie ze wszystkimi grami na max/ b. wysokich detalach w full hd.
    Chyba sobie żartujesz, http://pccentre.pl/article/show/Nvidia_GeForce_GTX_560_Ti/id=17537;page=10 . a 6850 nie jest wcale taka cudowna, jest wystarczająca i tyle, jak na razie bynajmniej. W grach o wysokich wymaganiach w full hd może i się dusi czasami przy włączonych wszystkich opcjach graficznych.Ja jednak zdecydowałbym się na 6950, i próbował z biosem z 6970.
  • Poziom 19  
    Mylę, nie mylę, ale wersja Ti kosztuje już od nie całych 800 zł więc..? Za 6950 przemawia jedynie możliwość odblokowania do 6970, i nic więcej.A z tą optymalizacja to temat rzeka. A 6850 jest po prostu za słaba co do nie których gier.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    Do jakich gier jest za słaba? :| Shift 2, Wiedźmin 2, Crysis, Crysis 2, Black Opsy, Gta 4... Nie stwierdziłem żadnych problemów w każdej z wymienionych gier, mogę ci podać dokładniejszą listę tego, co odpalałem na tej karcie w max/b wys. detalach, może mi objaśnisz, z którymi grami ta karta sobie nie radzi?
  • Poziom 19  
    Wiedźmin 2, crysis, metro 2033, stalker:zew prypeci na dx11 i nowymi teksturami,itd, No ale jak ktoś lubi gre bez AA i na detalach średnich lub wysokich to ok.
  • Poziom 43  
    Najlepszym wyborem jest tutaj HD 6950.
  • Poziom 43  
    Wiedźmin 2 po za uber-samplingiem, nie dającym żadnego zauważalnego efektu chodzi w 100% płynnie. Metro 2033 wszystko na max, u mnie 30-35 fps. Chyba aa ustawione na jakieś niższe, też różnicy nie widać. Zew prypeci wygląda beznadziejnie, czy aa czy bez, także ja bym sobie czymś takim głowy nie zawracał.
    2x 6850? Metro 2033, wszystko w opcjach na max, teselacja w ccc na 64x, 30-35 fps w ostatnim etapie, gdzie najlepiej widać teselację. To nie jest słaba karta, a w takiej cenie NIC nie jest w stanie z nią konkurować. Koniec dyskusji, nie wiem z resztą, co chciałeś udowodnić. Wszystkie gry chodzą na full i mam to gdzieś, cz aa jest na 4, czy 8, bo tego sam nie rozróżnisz.
  • Poziom 19  
    No i tym co napisałeś udowodniłeś wszystko...uberpróbkowanie nic nie daje? I jest 100% płynności?Aha:D W metro z aa 35fps?:) Dalej już nie czytałem, bo szkoda czasu.To patrz tu masz z uberpróbkowaniem:geforce gtx 470 amp czy gtx 560 amp komputer do grania a tu masz bez:geforce gtx 470 amp czy gtx 560 amp komputer do grania ja różnice widzę i w grafice i fps, i nadal uważasz że chodzi Ci w 100% płynnie uberpróbkowaniem które nic nie daje wg Ciebie??Innych gier już mi się nie chce nawet sprawdzać.Ty jesteś z typu właczasz grę i ma działać, ja natomiast włączam i ustawiam wszystko tak żeby maksymalnie karty nie obciążać a grafika ma być taka jaka ma być, czyli tak jak przewidział producent a nie okrojona, z reguły wyłączam tylko vsync.A co do stalkera, po 1 ta gra ma klimat, metro jest nędzna podróbą, po 2 grafika jest dobra, AA działa, i ja jednak różnice widzę.http://www.youtube.com/watch?v=3qXBTHn9_j4 to tyle ode mnie.Koniec OT
  • Poziom 43  
    Bo gtx 580 z uberpróbkowaniem sobie radzi... Dobre sobie. Stalker to świetna seria, ale grafika jest po prostu śmieszna. Metro podróbką? Wiesz kto robił obie gry? Ciągniesz to dalej, ale argumenty masz mało rzeczowe.

Moderowany przez gsm_virus:

Dość tego!
    Regulamin forum punkt 3.1.9. (4, 10.8, 10.4) Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.

Zamykam temat. Następny taki Twój wyskok poniesie pełne konsekwencje regulaminowe.