Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka pralke wybrać MIELE SAMSUNG SIEMENS BOSCH

24 Lip 2011 13:18 16050 9
  • Poziom 2  
    Witam
    jestem na etapie wyboru pralki zastanawiam sie co kupic
    Moje typy to
    BOSCH WVH 28420 EU Pralko - suszarka
    SIEMENS WM16S743
    SAMSUNG WF0804Y8E A+++ 8KG ECO BUBBLE
    MIELE SOFTTRONIC W4144! 6KG! 1400ob
    Nie wiem czym mam sie kierowac sam robie pranie okolo 2 razy w tygodniu rodzina 2+2
    Prosze o opinie
    Z góry dzieki i pozdrawiam
    Tomek
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Warunkowo odblokowany
    Witaj, Samsung, pobiera najmniej wody, jest bardziej wydajny, kieruj się głównie:
    1.Pobór wody
    2.Wielkość pralki
    3.Dodatkowe funkcje
    4.Znasz jej wymiary, może masz wyznaczone miejsce, a Miele może się w nim nie mieścić
    5.Opcje prania
    6.Cena
    Ostatnio sam kupowałem pralkę, w Saturnie, te rady pochodzą od pracownika działu AGD
  • Poziom 2  
    Dzieki
    wielkość nie ma znaczenia musi tylko przejsc przez drzwi 90 cm a reszta bez znaczenia.
    Mysle ze kryterium poboru wody to wazna sprawa samsung w tym sesie jest zeczywiscie liderem
    Czy orientujecie sie gdzie w/w modele moga byc produkowane ponoc slyszalem ze pralki bosch miele siemens ktore sa produkowane w niemczech maja lepsza jakosc
    Gdzie jest produkowany ten model samsung o ktorym pisze
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Warunkowo odblokowany
    Tak, MIELE jest Made in Germany (Niemcy), Samsung różnie, ale nie w Niemczech, przyznaję, że jak kupowałem pralkę, na Samsungu było napisane Made In China..., Siemens Niemcy, podobnie, jak BOSCH, ale BOSCH produkcję prowadzi również w Czechach.
    Ja wybrałem samsunga, to wydajna, oszczędna, solidna pralka, z wieloma funkcjami, a przekonanie, że to co wyprodukowane w niemczech jest najlepsze, a w chinach najgorsze nie oddziałowywuje na Samsungu, który poddawany jest ciągłym kontrolą, i ma dożyotnią gwarancję, ponadto, jak przeczytałem, samsung wybrał chiny, ze względu na transport itp., nie zatrudniają chińczyków na hali produkcyjnej:), Pozdrawiwm
  • Poziom 20  
    Wow... piękna bajka, prawie usnąłem, "nie zatrudniają chińczyków" - no tego by nawet neonówka nie wymyśliła, ludzie by ze śmiechu popadali. No i określenie "oddziałowywuje" też nieźle powala. Reszty nie skomentuję... bo mi skryn napisze, że się pastwię.
  • Warunkowo odblokowany
    ??, to sobię poczytaj u wujka GOOGLE !

Zatrudniają własnych ekspertów, a nie ludność tamtejszą, ze względu na niski poziom wyszkolenia proszę "pana" eksperta!
  • Poziom 20  
    Gdybyś miał trochę pojęcia o produkcji w Chinach to byś wiedział, że zasada jest tylko jedna: "Nic w Chinach bez Chińczyków". A jak sie nie podoba to pa pa. Przy ich zasobach naturalnych mogą sobie na to pozwolić.
  • Poziom 2  
    Dzieki za info zamykam temat
    Pozdr
  • Poziom 2  
    Witam,
    Ja mam problem następujący, potrzebuję pralki do 50cm, jak najbardziej pojemnej, czyli 5-6kg, oczywiście oszczędnej i bezawaryjnej i na polu bitwy pozostały dwa egzeplarze:
    - Bosch WLM 20440PL
    - Samsung WF0602WJV

Uprzedzając komentarze, nie za bardzo mnie interesuje gdzie co jest produkowane, bo zarówno w Chinach, jak i w Niemczech można produkować dobre rzeczy i gówniane. Wiem też, że płacąc za markę tak naprawdę płacimy za ten stopień niezawodności (w przypadku Miele będzie to jakieś 10 produktów wadliwych na 1mln, w przypadku Boscha pewnie ze 100, a Candy z 1000), więc kupując nawet najgorsze pralki mamy dosyć sporą szansę, że będziemy zadowoleni.

Wracając do tematu, o Boschu wiem wiele i normalnie bym się nie zastanawiał, tylko, że Samsung jest ładowniejszy, ma skuteczniejsze wirowanie, ma eco bubble (troche marketing, ale to nie jest tajemnica, że bez wody pierze się lepiej i ubrania mniej się niszczą) no i jest tańszy o jakieś 150PLN. A do tego zaczyna być traktowany bardzo poważnie nie tylko w świecie elektroniki RTV, ale również AGD. Jak wygląda żywotność i ewentualne koszty napraw w porównaniu z innymi producentami. A może ma ktoś którąś z wymienionych pralek i może podzielić się opinią?

Z góry wielkie dzięki.
  • Poziom 27  
    M-MaN napisał:
    Witaj, Samsung, pobiera najmniej wody, jest bardziej wydajny, kieruj się głównie:
    1.Pobór wody
    2.Wielkość pralki
    3.Dodatkowe funkcje
    4.Znasz jej wymiary, może masz wyznaczone miejsce, a Miele może się w nim nie mieścić
    5.Opcje prania
    6.Cena
    Ostatnio sam kupowałem pralkę, w Saturnie, te rady pochodzą od pracownika działu AGD

Super mentora sobie znalazłeś Kolego..
    To, co napisałeś to kompletny bełkot z którego nic nie wynika.

Do autora tematu:
    Skoro stać Cię na MIELE, to się nie zastanawiaj.... :)

pozdrawiam