Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ps2 SCPH-70003 nie przerobiona,czyta gry a filmów dvd nie czyta

24 Lip 2011 13:24 3137 10
  • Poziom 9  
    Witam. jak w temacie konsola ps2 SCPH-70003 nie przerobiona, gry wczytuje i odpala a gdy wkładam film dvd konsola zachowuje się tak jak by chciała czytać ale po zniknięciu wejściówki SONY pozostaje ciemny ekran a płyta się kręci.Można tak czekać i czekać i dalej ciemny ekran i tak za każdym razem a gry czyta bez problemu.
  • Poziom 18  
    Lasery w PS2 nie są zbyt dobrej jakości i nie bardzo sobie radzą z porysowanymi lub kiepskiej jakości płytami.
    Jeśli to oryginał DVD to wina rys jak kopia to słabe jakościowo płyty/nagrywarka
  • Poziom 9  
    Wkładam orginalną płytkę z filmem i nie ma na niej ani jednej rysy, nowa i nie wgrywa filmu.A próbowałem przed chwilą na drugiej takiej samej konsoli i u niego gra bez problemu.

Początki zdań!
    [_P_]
  • Poziom 10  
    Spróbuj może przeczyścić płytą czyszczącą, albo spróbuj uruchomić bez włożonej karty pamięci.

Proszę poprawić post - regulamin pkt.3.1.13 [dzimi]
  • Poziom 9  
    Wymieniłem laser na nowy bo na starym były już rysy, ale brak efektów. Dalej nie odtwarza filmów DVD a gry DVD odtwarza.
  • Poziom 10  
    Może ona jednak jest przerobiona ripperem 2, masz ją od początku?
    Pytam, bo konsolka z tym chipem wymaga 3x wciśnięcia reset by uruchamiać filmy dvd inaczej nie działają.
  • Poziom 9  
    Niestety nie mam jej od początku, ale miała oryginalną naklejkę gwarancyjną. Wymieniłem w niej laser na nowy PVR-802W a teraz rozebrałem dla pewności czy nie ma na płycie przeróbki i jest czysta. A objawy dalej takie jak w temacie.
  • Poziom 10  
    Próbowałeś 3x reset? jeżeli nie to sprawdź i napisz czy coś dało.
  • Poziom 9  
    Wczoraj próbowałem 3x reset i teraz jeszcze parę razy i nic nie skutkuje. Jest ten sam objaw co przed wymianą lasera czyli czyta CD i gry DVD, natomiast gdy włączę film DVD strona startowa Sony Computer Entertainment wygasa tak jak podczas ładowania gry, płyta cały czas się kręci, a na ekranie nic się nie pojawia i tak można czekać bez rezultatu.Myślałem o blokadzie regionalnej ale konsola jest w systemie Pal a na opakowaniu filmu jest podane że też w Palu, więc mogę wykluczyć tą opcję.
  • Poziom 19  
    A na karcie pamięci nie masz przypadkiem FreeMCboot'a? Jeśli masz to spróbuj bez karty
  • Poziom 9  
    Nie mam na karcie Free MCBoot'a ale próbowałem bez karty również bez rezultatu. Dalej jest tak jakby wczytywało film ale po zniknięciu strony startowej pozostaje tylko ciemny ekran.