Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Połączenie routera TP-Link TD-W8901G z modemem z UPC, czy możliwe?

24 Jul 2011 13:40 2100 5
  • Level 9  
    Witam,

Sytuacja: moja narzeczona ma internet z UPC wraz z modemem od nich, jednak nie posiada on wi-fi. Ja natomiast mam neostradę i wymieniony w temacie router.

Problem: chciałbym się dowiedzieć czy można te dwa urządzenia tak połączyć ze sobą, aby router transmitował internet bezprzewodowy, a jeśli takowa sposobność istnieje byłbym wdzięczny za instrukcję krok po kroku.

Pozdrawiam.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 43  
    Można spróbować na 50% powinno działać tylko, że nie będzie rozdzielał internetu ale tylko konwertowała sygnał do wifi.
    Nie lepiej kupić jakiś router z portem WAN eth za 60 zł zamiast kombinować ??
  • Level 43  
    Podłączysz tylko jeden komputer
  • Level 9  
    A jak takie podłączenie by wyglądało?

Byłby to mniej więcej schemat: kabel UPC-> modem UPC-> kabel LAN-> mój router-> kabel LAN-> komputer?

No i zapewne trzeba by było mój router odpowiednio skonfigurować, tak?

Pytam, bo chciałbym, żeby bezprzewodowy internet działał na PSP.
  • Level 43  
    Przecież piszę, że podłączysz tylko jeden komputer(w domyśle - urządzenie). Więc dodatkowo np. PSP bezprzewodowo nie podłączysz. Telefonu też nie.
  • Level 9  
    Czyli w praktyce nic to nie da, rozumiem. To temat do zamknięcia/usunięcia i dziękuję za wyjaśnienia.