Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

STERWONIK DO BRAMY SOMFY PASSEO 500

danio500 24 Jul 2011 14:25 3082 3
 • #1
  danio500
  Level 2  
  Witam, chciałbym się dowiedzieć jaką wartość ma rezystor na tym zdjęciu
  STERWONIK DO BRAMY SOMFY PASSEO 500
 • #2
  gsminfo
  Level 21  
  Trzeba go wy lutować, z tej strony widać tylko tolerancje. Jeżeli napis wartości jest od pryśnięty to trzeba poszukać miejsce przepalenia i zmierzyć w jedną stronę i drugą i z sumować. Prawdo podobnie jest to opornik ograniczający prąd udarowy i ma wartość około 5 do 20 omów.
 • #3
  danio500
  Level 2  
  Dzięki za odpowiedź. Ten opornik jest przepalony w kilku miejscach, usunąłem z niego emalię,pomierzyłem na kilka sposobów, wyszło mi około 10R. Mam 2 pytania czy wartość tego rezystora jest ściśle określona czy może zawierać się w przedziale od 5 do 20R? Wymieniłem elektrolit widoczny obok był uszkodzony (22 mikro/440V), od spodu były spalone 2 diody z czterech prostowniczych (smd R17) wymieniłem na M7, pozostałe 3 kondensatory widoczne z góry są w porządku. Niestety przetwornica nie chcę ruszyć. Nie jestem pewien czy trafo jest sprawne i jakie z niego mają wychodzić napięcia? Jeżeli możesz pomóc to bardzo proszę.

  Z góry dziękuje.
  Pozdrawiam

  Poczytaj regulamin pkt 3.1.15. (11) Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.
  oraz
  3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
  Wyłącz Caps Lock w tytule.
  [retrofood]
 • #4
  woreczek
  Level 2  
  Ja mam inne pytanie co do tego sterownika , a w zasadzie do zasilacza na tej płytce. Jaka powinna być normalna temperatura pracy. Mój układ przy temperaturze otoczenia pow. 20 stopni cześciowo przestawał działać i nie przyjmował syganłów z pilota. Sam moduł zasilacza bez obciażenia grzeje się do ok. 70-80 stopni. reszta w zasadzie zimne. Grzeje się głównie kondek 22µF/350v i trafo zasilacza. Napiecie za przetwornicą ma ok.28v, i tyle chyba powinno być. W chwili obecnej problem obeszłem cześciowo poprzez wentylator i parę dziurek w obudowie sterownika. Po kilkukrotnej analizie aktualnie nie mam innego pomysłu, może ktoś coś mi podsunie.
  Sterownik jest z Passeo 400 przesuwnej ale nie ma to znaczenia sterownik był chyba wymienny z innymi modelami napędów SoMFY