Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samochodzik Rc Początek ITP

24 Lip 2011 15:25 3280 24
  • Poziom 9  
    Witam jestem amatorem ( a przynajmniej będę przez ten czas ) samochodzików RC.
    Chcę złożyć sobie swój pierwszy ładny i fajny samochód i pytam chce się was spytać od czego zacząć czy kupić jakiś samochodzik za 30 zł i go tuningować ?
    I jak to ma przebiegać.
  • Warunkowo odblokowany
    Chcesz złożyć czy stuningować?, jeśli tuningować, to samochodzik za 30 zł, nie nadaje się kompletnie, nie jest rozkładany, zapewnie nie ma do niego części, a jak chcesz składać, to musisz wydać na to trochę więcej...
    kup na allegro zestaw do składania, rozpocznij przygodę, a jeśli chcesz tuningować, to kup droższy, pójdź do sklepu modelarskiego, zapytaj sprzedawcę, pamiętaj, jeśli tuning, to musi być to samochód, do którego możesz dokupić części, czyli po prostu znanej firmy :)
    Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    I przygotuj nie 30 a 1000 PLN
  • Poziom 9  
    No tak szczerzę to nie będę mógł wydać 1000 Zł bardziej wole sobie złożyć :) ale Płetwa z tym przesadziłeś :P Ale czy mogę jakoś zrobić taki tani ?
  • Warunkowo odblokowany
    tani, co dokładnie masz na myśli, móię ci, że poniżej 500 zł nie kupisz samochodu który możesz tuningować, nie ma do nich części, to są zabaweczki marki majteczki, do których części nie znajdziesz
  • Poziom 9  
    kurde.. znalazłem u siebie sklep modelarski i może tam coś będzie wiec jeszcze nie wiem jak to będzie ;( jeszcze poszukam na allegro czy są jakieś samochodziki
  • Poziom 9  
    A takie pytanie na serio by się nie dało kupić jakiegoś zrytego samochodzika na pilota im z nim coś robić ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pobawić się, ale za 30zł to jedynie chińszczyzna z tesco, nie wliczając baterii.

Chcesz tuningować robiąc części z kartonu i modeliny? Za 30zł nie ma co podchodzić do tematu i koniec, nawet na akumulator nie starczy. Gdyby dało się taniej to by wszyscy robili taniej bo po co przepłacać. Kółka i silnik to nie wszystko, zejdź na ziemię.
  • Warunkowo odblokowany
    Jestem tego samego zdania
  • Moderator Robotyka
    karoseria1 napisał:
    Witam jestem amatorem ( a przynajmniej będę przez ten czas ) samochodzików RC.
    Chcę złożyć sobie swój pierwszy ładny i fajny samochód i pytam chce się was spytać od czego zacząć czy kupić jakiś samochodzik za 30 zł i go tuningować ?
    I jak to ma przebiegać.

Za 30zł, możesz kupić zabawkę w markecie i tuningować, naklejając złote gwiazdki, albo przyczepiając niebieska diodę... ;)
    Takie są realia.

Model samochodu RC, dla początkującego to przynajmniej 500zł.
    I jest to zupełnie inna bajka.

Za 30zł, dostajesz tylko coś, co ma wyglądać na zdalnie sterowane i jeździć po dywanie przez 20 minut, a potem się zepsuć.

Jeżeli nie chcesz kupić modelu za konkretne pieniądze to idź do marketu i kup sobie to, co ci się podoba. Wielkiej różnicy miedzy innymi wyrobami na półce, nie będzie.
    W sklepie modelarskim też będą takie gówienka mieli... Chińszczyzna zawsze się dobrze sprzedaje.
  • Poziom 9  
    No dobra. Czyli tylko kupić z internetu ? Naprzykład Allegro itp ? No i oczywiśćie przygotować z 500 zł.
  • Poziom 9  
    ok wiec moze zaczne od tego ze kupie na neci samochodzik :) dzieki za pomoć dobra ekipa na tym forum jest :)
  • Moderator Robotyka
    Jeżeli masz sklep modelarski, to idź tam - gwarancja i serwis...

Jeżeli byś tam poszedł po zabawkę za 30zł, to byś ją otrzymał.
    Jak chcesz kupić model, to już będzie inna śpiewka.

Zanim jednak zaczniesz składać zamówienia, wejdź na portal poświęcony modelom samochodów, zarejestruj się i tam poczytaj dział dla początkujących i zapytaj się o aktualną ofertę rynkową w zakresie swojego budżetu. Określ też dokładnie jakiego modelu oczekujesz - asfalt, teren?

Warto też przed zakupem zapoznać się z modelarzami ze swojej okolicy i umówić się z nimi na jazdy. Przyjść, popatrzeć, porozmawiać, popytać na co zwracać uwagę.
    Jak dobrze zagadasz, to może nawet ci dadzą pojeździć. ;)

Rozmowa na żywo to zupełnie co innego niż na forum. Poza tym, jeżeli się w to wkręcisz, to warto mieć znajomych ze wspólną pasją.

Pieniądze wydać łatwo. Sztuka - zrobić to sensownie. I pamiętaj - pośpiech i emocje to źli doradcy handlowi. Jeżeli coś ci się spodoba od pierwszego wejrzenia - zapisz linka i wyjdź. Wróć po paru dniach, jak poczytasz opinie o swoim wyborze.
  • Poziom 9  
    ok dobrze ja chyba bardziej byl wolal miec na teren ;P Jeszcze w sklepie nie byłem bo daleko ale chcę iść i możę kupie sobie o ile będzie. Poczytam na forum co i jak :)
  • Moderator Robotyka
    Masz sklep na Ptasiej 1, ale nie mają strony internetowej, wiec trudno się zorientować zdalnie w ich ofercie. Ale ponoć w ZG, to jedyny sensowny sklep.

Nie nastawiaj się na zakup, przy pierwszej wizycie. Idź się po prostu zorientować co mają. Możesz popytać sprzedawcy, co by ci polecił gdybyś miał tyle i tyle pieniędzy.
    A jeżeli nic nie ma w tym zakresie, to co by polecił wg wymagań twoich i w jakiej cenie.

Wstępnie - elektryk, skala 1:18, najpewniej buggy, jako typ podwozia dość uniwersalny i radzący sobie na trawie i ubitej ziemi. Ale zastanów się dobrze, gdzie będziesz jeździł. Jak w koło same betonowe podwórka, to model terenowy nie będzie najlepszym wyborem.

Pamiętaj też, że nie wolno jeździć po ulicy. Chyba, że lubisz tracić pieniądze i mieć kłopoty. ;)

Ponieważ nie masz nic, szukaj zestawów typu RTR - Ready to Ride. Taki zestaw zawiera wszystko co ci będzie potrzebne do zabawy. Gotowy model z wyposażeniem, aparaturę i ładowarkę oraz pakiet zasilający (modele nie jeżdżą na bateriach).

Jeżeli model będzie w skali, to będą mu pasować standardowe karoserie leksanowe. Są to wytłoczki z tworzywa, przeźroczyste. Maluje się je samemu wg uznania - w sieci jest wiele poradników. Dzięki temu można mieć indywidualny pojazd, jakiego nikt inny nie ma. Można też zmienić wygląd modelu w parę sekund, przez zmianę karoserii.

To taki pierwszy stopień tuningu.
    Jak się trochę wdrożysz, to będzie można pomyśleć i innych tuningach, jak np. imitacja oświetlenia pojazdu.

A gdy już sporo się dowiesz o budowie takiego modelu, będzie można poeksperymentować z doborem kół to konkretnego terenu, zestrojeniem zawieszenia itd.
  • Poziom 22  
    Tyle, że buggy z drugiego linku ma aparaturę na 27MHz :D Nie podali parametrów aparatury tego pierwszego autka. Pewnie też 27MHz.
  • Poziom 9  
    Madrik Te samochodziki zabardzo nie wchodza w sume moich pieniędzy.. jutro albo juz dzisiaj pójdę do tego modelarskiego ( w końcu ) na ptasiej i zobacze czy mają
  • Moderator Robotyka
    miroskop napisał:
    Tyle, że buggy z drugiego linku ma aparaturę na 27MHz :D Nie podali parametrów aparatury tego pierwszego autka. Pewnie też 27MHz.

Tylko, że ma normalny osprzęt modelarski. Wymieniasz odbiornik i nadajnik i już.

Ale zgadzam, się - nie doczytałem :P

Karoserial - No niestety takie są realia. Tyle trzeba zapłacić za model... tani. Tańsze są tylko zabawki, którymi się pobawisz miesiąc góra.

Droższe modele kosztują nawet ponad 1k PLN, za sam model + wyposażenie i aparatura.
    Taki model już bez problemu dogoniłby dowolny seryjny samochód rodzinny na ulicy, a nawet przegonił. A będąc 10x mniejszy, podlega 10 razy większym obciążeniom konstrukcyjnym. To, że model jest mały, nie znaczy iż nie jest zaawansowaną konstrukcją.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zastanów się najpierw czy nie potrzebujesz tylko zwykłej zabawki, bo wywalisz kasę, pobawisz się tydzień i się zapał skończy. Utrzymanie takiego modelu na chodzie też kosztuje!
  • Poziom 9  
    ja potrzebuje takiego samochodzika który da rade jeździć po terenie :P ale Rc są o wiele lepsze niż zwykłe samochodziki z hiper marketu
  • Moderator Robotyka
    karoseria1 napisał:
    ja potrzebuje takiego samochodzika który da rade jeździć po terenie :P ale Rc są o wiele lepsze niż zwykłe samochodziki z hiper marketu

Tak, ale i o wiele bardziej wymagające oraz bardziej kosztowne. Jeżeli ma to być zabawa na chwilę - to lepiej kupić zabawkę w markecie.

Model będzie wymagał nie tylko dodatkowych nakładów finansowych, ale też rozwijania się i uczenia wielu nowych rzeczy. To hobby, nie zachcianka na chwilę.
    I to drogie hobby.

Dlatego najpierw warto się spotkać z innymi modelarzami i sprawdzić, czy jest to hobby dla ciebie, czy też cię przerasta. Bo to nie jest tylko zabawa, lecz sport.
    I jak w każdym sporcie, trzeba ćwiczyć i wiele wysiłku wkładać.

Modelarze w twoim mieście są, wiem, bo o paru słyszałem, co prawda lotniczych, ale modelarze chadzają stadami... ;)
    Wystarczy na forum modelarskim się popytać, kto by chciał pokazać "młodemu" na czym to polega na żywo i posłużyć radą.

To nie jest tylko tak, że duzi chłopcy bawią się szybkimi samochodzikami. Choć z boku tak wygląda.

Jeżeli przyciąga cię tylko fajna zabawa, czymś co samo jeździ, to nie będzie dla ciebie. Wtedy lepiej kupić sobie zabawkę.
    Jeżeli jednak chcesz się czegoś uczyć, jesteś gotów do poświęceń i ciężkiej pracy - wtedy warto się tym zająć. A kto wie, może za parę lat, będziesz reprezentował PL na międzynarodowych zawodach? ;)
    Ale od razu mówię - to nie tylko zabawa...
  • Poziom 9  
    Wiem to nie jest tylko zabawa ale dużo myślałem że może za kilka lat właśnie będę na jakiś zawodach ( chciałbym ) Ja jeszcze nie słyszałem o modelarzach w Moim mieście :P