Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spdif, najprostsze przejscie z optical na coaxial.

24 Lip 2011 16:48 2974 2
  • Poziom 15  
    Witam
    Posiadam mobilne studio Korga, ma ono wyjście optyczne spdif. Moja karta dźwiękowa ma wejście spdif coaxial. Wpadłem na pomysł (po przeanalizowaniu kilku schematów przejściówek) że można by było podpiąć się z wyjściem "po kablu" poprzez proste dolutowanie go do wejścia danych nadajnika optycznego korga.
    I tu pojawia się pytanie, czy tak się da? Czy potrzebne są jakieś dodatkowe elementy czy może mogę bezpośrednio przylutować kabel z wyjściem rca?
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Dzieki wielkie, problem rozwiązany. Najpierw, aby nie uszkodzić korga zrobiłem test na dvd manty. Włączyłem jakąś płytkę (konkretnie krzyżaków wersje czytaną) a następnie kablem który z jednej strony miał złącze rca podłączone do wejścia karty dźwiękowej a z drugiej strony gołe przewody, zupełnie nie fachowo porostu dotknąłem styków nadajnika na płytce głównej dvd. Działało! W korgu też działa. Teraz dopiero wyczytałem z linka od olegi "tik_tak" za którego serdecznie dziękuje, o poziomach w tych złączach, na moje szczęście wszystko pasuje, z niczego nie poszedł dym i wszystko działa! Ostatecznie do 8 kanałów karty dźwiękowej doszły 2 po spdif. Możemy nagrywać gary ;)