Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Sony STR-DE485E - V1,V2 brak mocy

24 Lip 2011 16:56 2069 4
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie, od ok 5 lat posiadam niniejszy amplituner który sterowany jest pilotem RM-U306 (o nim za chwile). Obsługuje on 2 kolumny o odpowiednich parametrach. Nigdy nie miałem z nim problemu, wszystko wspaniale śmigało, aż do dnia dzisiejszego. Amplituner przez ok 3-4 miesięcy nie był używany, stał podłączony lecz nikt go nie uruchamiał. W dniu dzisiejszym odpaliłem go a tu cisza. Głos na kanałach Video 1 i Video 2 ledwo słyszalny dopiero po nastawieniu powyżej 40 jednostek na skali potencjometra. Po przełączeniu na Tuner - gra normalnie. Sygnał z dekodera C+ poprowadzony standardowym kablem chinche. Oczywiście sprawdziłem wszystkie "kablowe" połączenia, wymieniłem 3 kable chinche. Przeniosłem również zasilenie sygnałem na TV z tym samym rezultatem. Po przeczytaniu wszystkich sugestii na niniejszym forum dokonałem Resetu Amplitunera - Przytrzymując 5 sek klawisz POWER. Nic nie pomogło. Powracajc do pilota, nowe baterie, brak uszkodzeń zewnętrznych a on wciąć nie żyje. Resetowanie go równoczesnym uciskaniem AvI/O - I/O i master volume (-) nie przyniosło rezultatu. Oczywiście sprawdziłem ustawienie amplitunera na AV2. Nie wiem co robić - zaznaczam, iż jestem "elektronicznym laikiem" i poprosze o proste, zrozumiałe sugestie.

Proszę poprawić post "Caps Lock" w temacie- regulamin pkt.3.1.13 [dzimi]
  • Poziom 2  
    I co koledzy i koleżanki - nikt nie pomoże ?? :cry:
  • Poziom 36  
    Kwestia taka - jesteś laikiem a tu nie będzie rozwiązania typu przykładowo - wymień IC10 .
    Sprawdzić możesz pozostałe źródła dźwięku czy przyjmują sygnał, masz tam jeszcze kilka innych gniazd wejściowych.Jeśli nic nie widać to może być uszkodzony sam selektor źródeł.

Oczywiście mamy pewność że podajemy poprawny poziom źródła dźwięku i testujemy tylko i wyłącznie prawy i lewy front w trybie STEREO aby przekonać się czy tor analogowy pracuje dla obu kanałów.
  • Poziom 2  
    Niestety, cudownego "uzdrowienia" nie było - brak "mocy" na wszystkich kanałach wejścia (TUNER działa normalnie) - dźwięk słyszalny dopiero po ok 40 na potencjometrze. Kanały lewy i prawy w trybie stereo działają poprawnie. Wydaje mi się, iż bez wizyty u "speca" się nie obędzie, i tu moje trzy złote pytania:jaki jest koszt nowego pilota RM-U306, jaki jest przewidywalny koszt wymiany wspomnianego selektora źródeł oraz proszę o polecenie "speca" w okolicy miejscowości Lubin (dolnośląskie). Z góry serdecznie dziękuje.
  • Poziom 36  
    Znajdź dobry serwis w okolicy, tam stwierdzą: czy pilot da się uratować i jaki będzie koszt naprawy .Tutaj nie sposób zgadywać co ściśle jemu dolega .