Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BELKIN F5D7634NV4A-H --> jak ustawić WIFI?

24 Lip 2011 17:10 1495 2
  • Poziom 2  
    witam
    zacznę od tego, że postąpiłem bardzo laicko i zasugerowałem się sugestiami znajomych na temat zakupu routera jakoby kupując byle pierwszy lepszy będę w stanie założyć własne WIFI

mam już zakupiony powyższy model routera
    posiada on 4 wejścia RJ45 i jedno wejście RJ11

na chwilę przed podłączeniem nowego routera internet miałem od dostawcy poprzez kabel koncentryczny podłączony do modemu (RJ6 czy jakoś tak to się nazywa). między modemem a komputerem standardowy kabel RJ45

router podłączyłem do modemu za pomocą RJ45. z routera pociągnąłem tak samo RJ45 do komputera. internet na komputerze mam. router wykazuje brak internetu. z tego co czytałem w instrukcji routera potrzebuje on podłączenia ADSL za pomocą kabla RJ11. niestety nie posiadam takowego podłączenia w mieszkaniu i nie wiem co mam z tym fantem teraz zrobić

mam w tej chwili możliwość podłączenia 3 urządzeń za pomocą routera, ale tylko za pomocą kabla. nie mogę założyć sieci WIFI bez podłączenia kabla RJ11

byłbym bardzo wdzięczny za sugestie i rady. jestem w tej dziedzinie laikiem i przez parę godzin grzebania w necie trochę się nauczyłem nomenklatury, ale nic ponadto ;]

P.S. jeśli chodzi o modem to jest to:
    SCIENTIFIC ATLANTA EPC2100R2
  • Poziom 43  
    Koncentryk to raczej RG6

Na routerze spróbuj wyłączyć DHCP.
    Ale ten router się do tego nie nadaje - nie powinieneś go używać, adresy otrzymujesz z puli operatora.
  • Poziom 2  
    sprawa została już zamknięta
    okazało się, że mój dostawca prowadzi łącze DSL, a ja miałem zakupiony router do ADSL
    po paru godzinach serfowania człowiek nauczył się kilku nowych rzeczy ;]
    router został wymieniony i WIFI śmiga bardzo ładnie