Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozrząd Opel astra 1,6 8V 1995r.- jakie koszty

24 Lip 2011 18:22 8433 7
  • Poziom 8  
    Witam.

Tak jak w temacie: na jakie wydatki muszę się nastawić przy wymianie rozrządu w oplu astrze 1,6 8V z 95 r.? nie wliczając robocizny? załóżmy że musze wymienić wszystkie elementy. tak plus/minus 50 zł- ile to wyjdzie?

Dzięki, pozdro
  • Moderator Samochody
    Wg cen sklepowych pasek dobrej marki 40-50zł, rolka ~100zł, pompa ~150zł, w razie potrzeby (lubi się zedrzeć jak jest syf pod osłoną) dolne kółko zębate ~140zł, uszczelniacze dolny 30-40zł, górny ~20zł.
  • Poziom 22  
    ociz napisał:
    dolne kółko zębate ~140zł, uszczelniacze dolny 30-40zł, górny ~20zł.

Kół zębatych praktycznie nikt nie wymienia przy zmianie rozrządu.Czasem to się robiło w Polonezach,gdzie jak wiadomo nie ma napinacza a zużyte koła nie napinały odpowiednio nowego paska.
    Jeśli chodzi o uszczelniacze-simmeringi to tylko z "górnej półki".Z tanimi zamiennikami
    zawsze są problemy.
  • Poziom 31  
    ociz, dodaj pasek klinowy od alternatora za 12zł.
    Dziwaczne pytanie. Ilu producentów, tyle kosztów części. Jeden pasek tyle, drugi tyle. A może koleś chce Max gear /czy jak to się tam pisze/, to dostanie jeszcze taniej. Dajesz na warsztat, mówisz: "ma być z górnej półki" lub "ma być tanio" i ci robią /jak uczciwi/.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Samochody
    ociz napisał:
    uszczelniacze dolny 30-40zł, górny ~20zł.

A po co je ruszać, nawet jeśli są lekko przypocone? Lepszych niż fabryczne nie kupi na pewno.
  • Poziom 10  
    ja bym kupił po prostu zestaw rozrządu, w którym jest pasek, rolki i pompa wody i tyle. co do cen to nie można jednoznacznie powiedzieć, musiałbyś bowiem podać kod silnika albo chociaż ile masz KM w tej jednostce napędowej. tak czy siak, myślę, że w 300 PLN powinieneś się zmieścić, tutaj masz np. rozrząd Gatesa wraz pompą wody za mniej niż 300 PLN, a Gates to jedna z najlepszych i najdroższych firma, tak więc myślę że z dostępnością i ceną zestawu nie powinno być problemu...
  • Poziom 30  
    Pompa RUVILLE, rolki SKF lub INA, pasek CONTI lub HUTCHINSON (ale tylko z białym splotem, pomarańczowy splot to podróbka). Ja na takich składam.
    Pozdrawiam.